Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos nagymamám kifakadása az...

Jogos nagymamám kifakadása az unokahúgomra álláspontotok szerint?

Figyelt kérdés

Ma a nagyszüleimnél voltam fát hasgatni. Amikor elkezdtem akkor nagymamám elugrott a boltba bevásárolni. Mikor visszajött akkor szalad oda hozzám, hogy ő most tisztára fel van háborodva. Kérdeztem tőle mi a probléma, mire elkezdi mesélni, hogy találkozott egy 17 éves fiúval aki megkérdezte tőle, hogy ő e az unokahúgomnak a nagymamája. Nagymamám mondta neki, hogy igen majd megkérdezte miért kérdezi. Erre mondta a srác, hogy szokott vele sokat beszélgetni és jó barátok.


....és akkor a folytatás az, hogy nagymamám tisztára ledöbbenve és felháborodva olyan cirkuszt rendezett amikor hazaért, hogy utána egy órán keresztül ezt hallgattam. Az unokahúgomról tudni kell, hogy 12 éves aztán nagymamám meg tisztára fel van háborodva, hogy mi az isten fszát akar egy 17 éves egy 12 évestől? Meghogy ő még csak 12 éves és ne beszélgessen 17 évesekkel. Ennyi idős korban neki maximum barátnői legyenek, fiatal még a fiú barátokhoz, stb stb....

Zengett az egész udvar tőle.


Én mondtam neki, hogy manapság ezen már nem kell meglepődni, hogy egy 12 éves lány jóban van egy 17 éves fiúval, az ilyen dolgokat lehetetlen tőle megtiltani mert úgyis megfogja találni a módját, hogy folytassák amit elkezdtek és úgyis a saját bőrén fogja megtapasztalni, hogy mi jó és mi rossz. Ráadásul ez amúgyis az anyja felelőssége. Ha ő engedi akkor mi mit tudunk csinálni? (Azt azért hozzáteszem, hogy fogalmam sincs, hogy ők milyen viszonyban vannak egymással, nekem ez új dolog volt)


Erre még jobban kifakadt, hogy miért kezelem ilyen lazán, aztán utána azt kezdte el sérelmezgetni, hogy ő 12 évesen gyantázza a lábát, tehát tulajdonképpen mindenbe belekötött amibe csak lehet.


Én szerintem nagymamám túltolja és ez a mai kifakadása már nem az első ezért is vagyok kíváncsi más véleményére is a dologban, hogy most ezt csak én gondolom túlzásnak vagy nagymamám az egyedüli a családban aki józanul gondolkodik és mi hibbantunk meg?



2022. szept. 1. 21:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Igazából na 17 éves mondjuk úgy nem biztos hogy csak a beszélgetés miatt van vele... Ez azért reális helyzet őgymond.
2022. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Egy 17 éves fiú - hacsak nem a testvéred, unokabátyád vagy edzőtársad - nem igazán fog 12 éves kislányokkal beszélgetni, mert nincs közös téma.


Hiába érettebb vagy fiús hobbit űző a lány, akkor sincs, szóval nem értem, mit tudnak beszélgetni.


Nem vagyok előítéletes, de jobban oda kellene figyelni rá, nehogy a srác ledumálja a bugyit róla (hiába 12-13 éves, ha jó alakú a csaj...)

2022. szept. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%
Azzal, hogy bemutatkozott a nagyinak, simán el akarhatta érni hogy házhoz járhasson a kislányhoz. Könnyebb a gyerekszobában dugni a kislányt mint helyet megoldani..
2022. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

A kérdés az hogy honnan ismerik egymást. Én is beszélgettem 21 évesen 13 éves lánnyal (meg beszélek vele még most, 10 évvel később is), de mi ugyan ott sportoltunk, nyilván nem zavartam el ha szóba elegyedtünk hogy te még csak 13 vagy, beszélgess mással. Szóval ha így kerültek kapcsolatba, vagy mondjuk a srác a lány barátnőjének a bátyja és akkor beszélnek ha a két barátnő találkozik és a fiúval is vált pár szót, az elmegy szerintem.


Ha viszont teljesen ismeretlenül mondjuk az iskola előtt kezdtek beszélgetni, az már felvethet kérdéseket. Nem mondom hogy karóba kell húzni a srácot, első körben inkább az unokahugot lehet érdemes felvilágosítani arról hogy a virágnak joga van dönteni hogy mikor és hogyan szállhat rá a méhecske, és nem muszáj rögtön az első zümmögő rovar felé odahajolnia.

2022. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
sztem ezt a kérdést a 12éves lány írta ki az idősebb uncsitesó nevében... :)
2022. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, hol vannak a lány szülei?

Alapesetben a szülők véleménye kéne, hogy mérvadó legyen.

Vagy ők eldobták maguktól a lányt, és a nagymama neveli?


Egyébként természetesen hülyeséget beszél a nagymama. Békén kéne hagynia az unokáját. Te nem tudsz rá hatni. Ha a szüleid próbálnák jobb belátásra téríteni, neki kicsit több esélyük lenne, de leginkább egy, az ő generációjához tartozó idős ember tudná. Az is lehet, hogy már szellemileg kezd leépülni, és azért lát mindent ilyen irreálisan.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a 17 éves fiút mi motiválta, hogy a nagymama tudomására hozza, hogy ők az unokájával szoktak beszélgetni és jó barátok. De azt se értem, hogy a nagymama hogyhogy nem tudott arról, hogy a lány kivel szokott találkozni és beszélgetni. Akkor a lány nem lakik együtt a nagymamájával? Akkor mégsem a nagymama neveli? Akkor hol vannak a szülei?


Nagy szóf..sást írtál, mégis sok lényeges dologról nem írtál.

2022. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#15 Nem ő írta ki :)


Köszönöm amúgy a válaszokat.

Fogalmam sincs hol ismerkedtek össze, én tényleg nem tudok semmit és nem is érdekel annyira. Csak arra voltam kíváncsi, hogy normális e egy ilyen mértékű kifakadás nuku háttértörténet jegyében. Amit tudtam mindent leírtam. Azt tudom még, hogy unokahúgom nyáron sok táborban volt (köztük ottalvósban is) ahol idősebb korosztállyal együtt voltak a programjaik összeszervezve. Ez ilyen kézilabda tábor volt.


#16 Dehogy neveli a nagymama, hát az anyjáék nevelik.

2022. szept. 2. 12:17
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
Tehát a fiúnak lett volna maga korabeli társasága, de rácuppant egy kislányra.
2022. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
19%
#18 Vagy inkább a kislány cuppant rá a fiúra...
2022. szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%
Akkor lekoptatta volna a kislányt, ez egyértelmű.
2022. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!