Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, a Nagyanyám...

Mit tegyek, a Nagyanyám mindig direkt bosszant?

Figyelt kérdés
Valami nincs rendben vele, ő az egyetlen az életemben, akivel állandó surlódás van. Bármit mondok neki, mintha előtte gondolkodna, hogyan forgathatná ki úgy, hogy felidegesítsen. Amikor nem jut eszébe semmi, akkor kajak eljátssza hogy nem hallotta, csak hogy megismételjem, és ezzel is bosszantson, közben hülye fejeket vág. De egyébként mintha direkt értetlenkedne is ha valami velem kapcsolatos dolog szóba kerül. Ezt azért mert már direktbe nem szólhatja le, ugyanis már nincs olyan pozícióban (rám van utalva) de mindenképpen nevetségessé akar tenni, és akkor eljátssza, ilyen elváltoztatott hangon, hogy ez milyen bonyolult - mintha marhaság lenne az egész, ami nekem fontos. Állandó játszmákat tol, tiszta pszichopata. Tudom, ezt olvasva kajak paranoiásnak hisztek, de senki mással nincs ilyen bajom, ezt biztos hogy direkt így csinálja. Állandóan nevetségessé tesz minden velem kapcsolatos dolgot ilyen hülye arckifejezésekkel, meg eltúlzott hangsúlyokkal. Aztán van mikor direktben nekem esik, múltkor olyannal támadott le ilyen teljesen hisztérikus stílusban, hogy én nem tudom a történelmet, engem nem érdekel a történelem és nekem nem is tanították a történelmet. Ordított amúgy, aztán egy litánia jött arról, hogy ő sokkal jobb iskolába járt mint én, meg ilyen fennhéjázó baromságok. Csak néztem, úgy ledöbbentem a stíluson, meg az alaptalan vádakon, hogy köpni nyelni nem tudtam. Apám szerint is direkt kelti a feszültséget. Bárkinek bármi eszébe jut ezzel kapcsolatban, akár saját történet hasonló emberről, vagy valamilyen megoldás, az kérem írjon.

2022. szept. 21. 18:12
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Külföld élünk. Szerintetek tényleg nárcisztikus? Nem csak ilyenek az öregek? Én komolyan nem tudom.
2022. szept. 21. 23:36
 22/25 anonim ***** válasza:
40%
Ez tipikus nárcisz. Mért költözött ki a nagyi? És miből él? Gondolom, nem a magyar nyugdíjából.
2022. szept. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Férjével költözött ki szintén az itteni egészségügyi ellátás miatt, de ő elhunyt idő közben, nagyanyám meg itt maradt. Kaptak nyugdíjkiegészítést, mert kettejük nyugdíja összesen nem érte el az itteni egy főre jutó átlag nyugdíjat.
2022. szept. 22. 09:24
 24/25 anonim ***** válasza:
21%
Valószínűleg demens. Sokan már jóval fiatalabb korban elkezdenek leépülni. 73 évesen egyáltalán nem szokatlan. Erre a hajlam akár öröklődhet is, úgyhogy esélyed van rá, hogy egyszer te is ilyen leszel. Csak akkor már nem fog eszedbe jutni, hogy viselkedtél a nagyszülőddel. Ezért próbálj MOST arra koncentrálni, hogy ha te ilyen állapotba kerülnél, akkor mit szeretnél, hogyan bánjanak veled? Aztán te is bánj úgy a nagyival.
2022. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nem demens, én is gyanakodtam rá, de nagyon sok részletre is teljesen tisztán emlékszik, ami akár több mint fél éve is történt. Én nem emlékeztem rá, hogy milyen ételfotót küldtem neki, de ő pontosan emlékezett hogy állt rajta a gomba szelet, és egy sor ehhez hasonló dolog. Ezt egész biztosan állíthatom, hogy nekem fontos dolgokat direkt kiforgatja, és direkt megjátsza hogy nem érti, és eljátssza hogy milyen baromság, és lekicsínyli, nevetségessé teszi. És felhasználja az idős korát is. A megjátszott nagyot hallását most úgy próbáltam kezelni, hogy másodjára már úgy válaszoltam neki, mintha süket lenne, aztán már eleve kezdtem úgy beszélni vele mintha süket lenne. Ezt megalázónak érezhette, mert most mindent teljesen normálisan meghall ugyanúgy mint azelőtt.
2022. szept. 22. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!