Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, a Nagyanyám...

Mit tegyek, a Nagyanyám mindig direkt bosszant?

Figyelt kérdés
Valami nincs rendben vele, ő az egyetlen az életemben, akivel állandó surlódás van. Bármit mondok neki, mintha előtte gondolkodna, hogyan forgathatná ki úgy, hogy felidegesítsen. Amikor nem jut eszébe semmi, akkor kajak eljátssza hogy nem hallotta, csak hogy megismételjem, és ezzel is bosszantson, közben hülye fejeket vág. De egyébként mintha direkt értetlenkedne is ha valami velem kapcsolatos dolog szóba kerül. Ezt azért mert már direktbe nem szólhatja le, ugyanis már nincs olyan pozícióban (rám van utalva) de mindenképpen nevetségessé akar tenni, és akkor eljátssza, ilyen elváltoztatott hangon, hogy ez milyen bonyolult - mintha marhaság lenne az egész, ami nekem fontos. Állandó játszmákat tol, tiszta pszichopata. Tudom, ezt olvasva kajak paranoiásnak hisztek, de senki mással nincs ilyen bajom, ezt biztos hogy direkt így csinálja. Állandóan nevetségessé tesz minden velem kapcsolatos dolgot ilyen hülye arckifejezésekkel, meg eltúlzott hangsúlyokkal. Aztán van mikor direktben nekem esik, múltkor olyannal támadott le ilyen teljesen hisztérikus stílusban, hogy én nem tudom a történelmet, engem nem érdekel a történelem és nekem nem is tanították a történelmet. Ordított amúgy, aztán egy litánia jött arról, hogy ő sokkal jobb iskolába járt mint én, meg ilyen fennhéjázó baromságok. Csak néztem, úgy ledöbbentem a stíluson, meg az alaptalan vádakon, hogy köpni nyelni nem tudtam. Apám szerint is direkt kelti a feszültséget. Bárkinek bármi eszébe jut ezzel kapcsolatban, akár saját történet hasonló emberről, vagy valamilyen megoldás, az kérem írjon.

2022. szept. 21. 18:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg azt élvezi, hogy ilyenkor ő irányítja és ő is nyeri meg a szituációt. Nem egészséges dolog, az biztos. Ha sehogy nem lehet elkerülni a vele való találkozást és nem akarod tovább elviselni a zaklatását, el kell érni, hogy ne akarjon veled kölcsönhatásba lépni. Én azt csinálnám, hogy bármit szól hozzám, úgy tennék mint aki nem is hallotta, és rögtön felhoznék valami más témát, lehetőleg olyat, ami neki kellemetlen. Pl. mondanék vagy kérdeznék valamit a halálról. Nem konkrétan az övéről, hanem csak úgy általában. De lehet más kínos téma is. Szexualitás, vagy amihez nem ért.

"Néha eszembe jut, mi lehet a halál után. Szerinted mi lehet?"

"Mondta egy ismerősöm, hogy már előre megvette magának a sírkövet, mert minél később, annál drágább lesz, ne legyen majd költség az örököseinek."

"Közeledik megint a halottak napja, biztos jól keresnek majd a virágárusok!"

Fontos, hogy indulat nélkül, "ártatlanul" kell ezeket a témákat feszegetni egyfolytában amikor támad, így nem hívhat bunkónak sem. Az, hogy figyelmen kívül hagyod a dolgot amit ő akar erőltetni azt eredményezi, hogy nem az ő pályáján zajlik a játszma, ez máris elbizonytalaníthatja.

Szerintem először meglepődik, aztán dühös lesz és megpróbál majd nagy hangon elnémítani, vagy szövetségest keres a szüleidben, de nem ijednék meg, kitartónak kell lenni. Előbb-utóbb jó eséllyel belefárad ha látja, hogy csak harcot kap, nem legyőzött áldozatot, amikor "rádmozdul".

2022. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jól hangzik...
2022. szept. 21. 19:11
 13/25 anonim ***** válasza:
70%
Apukádnak kéne elmondania neki, hogy szeretünk, de ezt, ezt, ezt és ezt AZ ÉN HÁZAMBAN nem tűröm el neked. Abban a tekintélyelvű, erőszakos stílusban, mint amivel ő is keresztülviszi az akaratát, ebben szocializálódott, ebből ért.
2022. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
11-es, ez érdekes amit mondasz! Megpróbálom, de félek nem leszek ügyes hozzá. De ez tényleg működhetne, csak jól kéne csinálnom.
2022. szept. 21. 19:22
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
A 11-es nagyon jót írt!
2022. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
Nárcisztikus. Ez tulajdonképpen neki szerencsétlenség, csak az téged nem vigasztal. Nem kell neked is játszmáznod, belőle is sok. Az nem megoldás. Azonnal ki kell kérni magadnak, ha nem megfelelően szól, azonnal szembesíteni kell. Le kell törni a szarvát, ne érje el, hogy ő az úr a háznál. Hangosan és határozottan. Vegyétek át ti az irányítást. De ez a külföldi gyógykezelés abszolút nem világos: most akkor külföldre utazgattok vele orvoshoz?
2022. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%
Még mindig nem tudni, hogy mennyi idős a nagyi. Nagyon nem mindegy.
2022. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne foglalkozz vele az elkerülhetetlennél többet.
2022. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem utazgatunk, most pár hónapig együtt élünk vele párommal, épp intézünk neki egy kisebb lakást.

73 éves lesz nemsokára.

2022. szept. 21. 22:19
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

Akkor hogy jön a képbe a külföldi gyógykezelés?

Nem kell neki hagyni. Pláne ha nálatok lakik. De azért tudjatok róla, hogy a nárcisztikus is szenved. Valójában a szenvedésétől akarja megszabadítani magát.

2022. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!