Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tartsam el egyedül a...

Hogyan tartsam el egyedül a nagymamámat,akinek nem volt munkaviszonya és nyugdíjat sem kap?

Figyelt kérdés
Nagyapám meghalt 3 hónapja, eddig az ő nyugdíjából éltek ketten. Velük laktam/lakok kiskorom óta. Nyilván eddig is segítettem őket,de mióta papa meghalt, 200.000ft vizetésből nemtudom mamát is és magamat is fennttartani. Van 2 fia (apum és apa testvére) apummal jó a viszonya,nagybátyám sz*ik rá,pedig a szomszédba laknak. Mondtam a családnak dobjunk össze, én,apa,nagybátyám, 2 menye a fizetésből,mert magamnak sok,de nem segítenek,feléje sem néznek,egyedül csak én és apum,de ígyis kevés. Jogszabályilag olvastam a szülőtartásról,minden dolog adott a segítésre. (Nincs kiskorú gyerek egyik fiának sem) én mit tudnék tenni ez ügyben? Mert egyedül nemmegy! 25/L
2022. okt. 30. 15:39
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos tisztában vagyok vele, amit most leírok, nem segít a kérdezőnek, de talán másoknak igen.

Leélhetünk egy életet úgy, hogy nem gondolkodunk arról, mi lesz később. Háríthatjuk a felelősséget az államra, vagy a rokonokra, de ez tévút, mert bármennyire nem tetszik, az a saját felelősségünk, hogy gondoskodjunk a saját idős korunkról. Még azok sem érezhetik magukat 100%-ban biztonságban, akik évtizedekig fizették a nyugdíj járulékot, azokat meg nem is értem, mire számítanak, akik leélnek egy életet úgy, hogy nem számíthatnak semmilyen nyugdíjra.


Bármennyire kemény szavak, de én egyáltalán nem tartanám igazságosnak, hogy az ilyen embereket az állam támogassa bármilyen formában. Soha nem fizettek adód, nem fizettek TB-t, nyugdíj járulékot, akkor miért kellene részesülniük a közösből?


Az ilyen emberek, mint a kérdező nagymamája, csak arra számíthatnak, hogy majd a családjuk eltartja, mert az állam biztosan nem fogja és az adófizetők szemszögéből nézve nem is lenne igazságos, hogy az ilyen emberek is részesüljenek a közösből.


Az a probléma, hogy sokan úgy képzelik, majd csak megoldja az állam az ilyen emberek eltartását, de ez illúzió és sajnos egyre többen lesznek, akik kiszorulnak az ellátásból, mivel rengetegen élnek manapság fekete munkából, 2-4 órás minimálbérre bejelentve, vagy hasonlóan, mint a kérdező nagymamája, a családot szolgálva.


Intő jel lehet ez a kérdés azoknak a nőknek is, akik nem értik, miért lehet később probléma, ha eltartatják magukat a férjükkel, mert nekik az milyen jó, ha a családot elláthatják, miközben a férjük dolgozik.

2022. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Utolsó! Teljes mértékben egyetértek minden szavaddal!

Sajnos mama azzal dobálózik,hogy ment volna el ha ott volt a két gyerek?! Régen egy fizetésből is megéltek,ma már 3 ból sem szinte. Plusz nőttek a gyerekek.. szociális szféraban dolgozom,csak idősekkel,akiknek szintén van 2-3-4,akár 5 gyerek,mégis mesélik munka mellett,hogy oldották meg a gyereket. Ledolgozott egyik egy életet mentőtisztként,baleset miatt előbb kinyugdíjazták,most meg éljen meg 125.000ftból...szóval sosem értettem ezeket a dolgokat...aki feketén dolgozik,oké kap 3x annyi fizut ,mint én pl barátnőm is,de elég ha 1 hónapig táppénzen van,fele annyitsem kap,mint én. Plusz ha lenne gyerekem,nyilván az ő eltartása lenne az első,nem értem hogy várhatja akár mama,akár bárki is,hogy mások tartsák el?!

2022. nov. 4. 20:01
 43/44 anonim ***** válasza:
86%

[link]

A cikk szerint 2021-ben 260E nyugdíjas volt Magyarországon, akinek a nyugdíja nem érte el a 125.560Ft, ami egy számítás alapján a szegénységi küszöb, de az előző évben csak 110E ember tartozott ide.


Ebből is látszik, egyre súlyosabb lesz ez a probléma és a 2022-es számokat még nem látjuk és persze ez csak a jéghegy csúcsa, hiszen mint ahogy a kérdező is írta, az ő nagymamájának semmi nyugdíja nincs, tehát valószínűleg nincs is benne ebben a listában.

2022. nov. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
0%
Na mi van azóta a munkakerülő nagyival?
2023. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!