Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tartsam el egyedül a...

Hogyan tartsam el egyedül a nagymamámat,akinek nem volt munkaviszonya és nyugdíjat sem kap?

Figyelt kérdés
Nagyapám meghalt 3 hónapja, eddig az ő nyugdíjából éltek ketten. Velük laktam/lakok kiskorom óta. Nyilván eddig is segítettem őket,de mióta papa meghalt, 200.000ft vizetésből nemtudom mamát is és magamat is fennttartani. Van 2 fia (apum és apa testvére) apummal jó a viszonya,nagybátyám sz*ik rá,pedig a szomszédba laknak. Mondtam a családnak dobjunk össze, én,apa,nagybátyám, 2 menye a fizetésből,mert magamnak sok,de nem segítenek,feléje sem néznek,egyedül csak én és apum,de ígyis kevés. Jogszabályilag olvastam a szülőtartásról,minden dolog adott a segítésre. (Nincs kiskorú gyerek egyik fiának sem) én mit tudnék tenni ez ügyben? Mert egyedül nemmegy! 25/L
2022. okt. 30. 15:39
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
28%
Pedig csak azzal a házzal kellene kezdeni valamit, amit rátok hagyott. Nem azért kaptátok az unokatesótokkal, hogy már a készbe üljetek bele 25 évesen, a nagyit meg az út szélén hagyjátok. Eladni és kisebbe menni? Hitelt felvenni rá?
2022. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, amikor elfogadtad az unokatestvéreddel az "ajándékot" a nagyszülőktől, akkor kellett volna legalább a szüleiteknek elgondolkozni, megkérdezni a nagypapát, nagymamát, azon kívül mi a célja ezzel, hogy kizárja a menyeit a vagyonból? (Akiktől most mellesleg pénzt várnál a nagymama eltartására? Milyen alapon?) Ugye Te is érzed, valami nagyon nem kerek ebben a történetben és sajnos most fogod megtapasztalni, semmi nincs következmények nélkül. Szerinted az igazságos, hogy Tiéd és az uokatestvéredé lett a ház, de másoktól vársz segítséget a nagymama eltartásához? Igen, lehet, hogy túl nagy ár a mamát élete végéig eltartani a házért cserébe, de ezt akkor kellett volna átgondolnotok, amikor aláírtátok az ajándékozási szerződést és ha nem is volt ez ott, akkor nyiltan kimondva, ez sajnos ezzel jár most, bármennyire kemény szavak ezek, de a házzal csomagban ott van a nagymama is. "Nincs ingyen ebéd".


Mit tudsz most tenni? Előkeríted az unokatestvéredet és megbeszélitek, hogyan legyen tovább, mert a kialakult helyzetet nem tudod egyedül kezelni, illetve leülhetsz apukáddal és a nagybátyáddal is, dönthettek úgy is az unokatestvéreddel, hogy nekik (akik egyébként a jogos örökösök lettek volna) ajándékozzátok a házat, vagy legalább egy részét annak fejében, hogy segítsenek eltartani a nagyit.

Ha a papa nem lett volna olyan meggondolatlan, hogy az unokáinak ajándékozza a házat, most az apukád és a nagybátyád lenne az örökös, és úgy már ők is könnyebben tudtak volna dönteni a mama sorsáról.

Azt ugye Te is belátod, az nem jogos elvárás részedről, hogy szálljanak be a költségekbe, miközben a házat meg Te kaptad?

2022. nov. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
90%

#32, jogos.

Amúgy a néhai papa ott szúrta el, hogy a mamának (feleségének) nem biztosított haszonélvezetet.

Amúgy a 2 örökös - amennyiben tényleg ajándékozás történt, és 10 éven belül -, kérheti a köteles részt. És lehet, hogy kérni is fogják. Az pedig az ingatlan értékének a 30 %-a.

2022. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
91%
08.39, a haszonélvezetet sajnos nem lehet megenni és fűteni sem lehet vele, így azzal most nem sokra menne a felesége, mert neki most megélhetési problémái vannak. A néhai nagypapa nem ezt szúrta el, hanem azt, hogy nem tisztázta, milyen feltételekkel ajándékozza a két unokájának az ingatlant.
2022. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
90%
#34, azzal fűteni nem lehet, de kiadhatná bérbe az ingatlan egy részét, és a bérleti díjból már fűthetne. De az egyik tulajdonos ott lakik, aki - a tulajdonlás okán - akár ki is rakhatja az ingatlanból. És ez jogilag rendben lenne. Az erkölcsi része már nem.
2022. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
26%
09.04-es, egy 76 éves olyan néniről van szó, aki leélte úgy az életét, hogy azt hitte, "majd lesz valahogy", hiszen ő abban teljesedett ki, hogy felnevelte a gyerekeit, gondoskodott a háztartásról, szolgált, amíg tudott, csak épp arra nem gondolt, hogy ezért nem jár később fizetség. Egy ilyen típusú néni alkalmatlan arra, hogy megfelelő döntéseket hozzon a saját érdekében, mert eddig soha nem tette, ő nem fog olyan döntést hozni, hogy ki lehetne adni a háza egy részét, még akkor sem, ha lenne haszonélvezete.
2022. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
89%
A "lepontozó művészek" építő vélemény írására is képesek, vagy csak a saját frusztrációjukat tudják a pontozással kifejezni? A koromnál fogva tisztában vagyok vele, hogy nagyon fájdalmas szembesülni a saját hiányosságainkkal, hibáinkkal, de ez nem mentesít attól, hogy a korábban elkövetett hibák következményeivel szembesüljünk és megoldást keressünk. Igen, könnyebb lenne egymásra mutogatni és mástól elvárni a megoldást, de jelen esetben az a helyzet, hogy ez nem fog bekövetkezni.
2022. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
90%
Én sem látok más megoldást, mint hogy a ház egy részét kiadjátok (unokatestvéred beleegyezésével), vagy pedig eladjátok a házat, és elmentek egy kisebb lakásba olcsóbb helyen (nem tudom miféle ház az és hol van). Vagy az egész házat kiadjátok és olcsóbb kis lakást béreltek, a különbözetből meg éltek. Unokatestód miért nem segít? Még kiskorú és nem keres?
2022. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit,sőt mindenkinek ment a lájk jel.

Összefoglalva,nem arról van szó,hogy én nem szeretnék segíteni,mert ha keresnék 500.000ret egy szót sem szóllnék senkinek. A másik,hogy mamának és papának is volt/vam haszonélvezeti joguk,mi csak a tulajdonosok vagyunk unokatesómmal! Engem egyáltalán nem érdekel a ház,tulajdoni jog,nem én kértem,azt sem bánnám ha a szomszéd nevén lenne. Kiadni,bérbeadni nem lehet,mivel faluhelyen van, 2 szoba,konyha,fürdő és előszoba ennyi. Nyilván mama sem akarna másokkal élni. Tőlem apa meg keresztapa is lehetne atulaj,nagyon szívesen odaadnám nekik. Elköltözni hová?albérlet? Mai árak mellett?! Ezis kis ház,ettől kisebbe hová?! Annyiban igazuk van,akik azt írták mama miért nem gondolkozott eddig? Oké másnakis voltak kisgyerekei,egyedülálló anyáknak is muszáj dolgozniuk..mama is megtehette volna,ahogy a korabeli nénik is fiatalon,sok gyerem mellett. Unokatesómnak lett csaladja,furi természet,leszarja a hazat is,ide nem akar jonni,leis akar mondani róla. Énis lemondanék a tulajdoni jogról,mert nem oszt nem szoroz, abból nem tudom a csekkeket,kajat,gyogyszereket,futest fizetni. Itt nem ez a fő probléma. Mert ha pl lenne férjem,gyerekem,esetleg elköltöznénk vagy bármi,akkoris mamaval milenne?! Kilenne? Eléggé zűrös család,szüleim csak apa van,akire számíthazok,anyám lelépett,mostani az mostoha. Tehát papa nem a fiai ellen volt,hanem jót akart volna nekem és unokatesomnak,hogy ha a fiat kisemmizik a menyei,mert jomaradak,nekem meg unokatesomnak legyen hol laknunk. Nem hatsoszandek..nyilvan ha nagy ház lenne,többet érne,eladnám,mamaval elkoltoznénk a fedezet jólenne,de nem tudjuk. Hitelt meg a mai világban...ugyhogy padhelyzet :(

2022. nov. 3. 16:51
 40/44 anonim ***** válasza:
87%
Szívás. Kifogytam az ötletekből, de érdekelne engem is, hogy ilyenkor mit lehet tenni.
2022. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!