Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Eltilthatja tőlem az unokámat?

Eltilthatja tőlem az unokámat?

Figyelt kérdés

A fiamnak gyermeke született, és hát a kapcsolatunk nem éppen felhőtlen úgy az elmúlt 10 évben.


Én elhagytam Őt és az apját amikor 20 éves volt, vele tartottam a kapcsolatot még, igaz, sokkal kevesebb időt töltöttem vele, és többet a saját családommal. Nem tudom, hogy ezért, vagy más oka van, de sose fogadta el az én új páromatm


Tegnap kérdeztem a fiamat, hogy mikor hozza át hozzám a gyereket, hogy "babázhassak", de azt mondta, hogy jöjjek át, ott bármennyit babázhatok náluk, de ha meglátja a lakás közelében a páromat, vagy azt, hogy egy újjal is hozzányúl a gyerekéhez, akkor kettétöri a párom állkapcsát.


Nekem ez nyilván rosszul esik, mert így esélytelen, hogy valaha mondjuk elvigyem én az unokámat vásárolni, vagy kirándulni, vagy bármilyen hasonló programra.


2022. nov. 12. 09:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
93%
Te elvieheted, csak a párod nem lehet ott, és a párod azt eltilthatja mivel semmi köze a gyerekhez jogilaf se rokonilag.
2022. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel a hozzáállással, hogy a korábbi gyerekedet leszartad, mert neked ott volt a "saját család", téged sem engednélek az unoka közelébe sem, nemhogy a faszidat.
2022. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
Hat, te befogadtad a parodat a szivedbe es a puncidba, de a fiad ugy latja h a csoka elrabolt a csaladbol. Gondolom ezt neked meg elnezi, de a csaladszettoszo faroknak nem. Ne eroltessed a dolgot, te is ugy mondod h a sajat csaladod a masik szal nincs kozuk egymashoz a 2 csaladnak, csak az hogy nem tudtal nemet mondani az uj penisznek.
2022. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem hagyott el az anyukám,a páromat sem az ő anyukája,a gyerekeinket mégse viheti el egyik sem.Hozzánk bármikor jöhetnek,jó a kapcsolatunk,de se vásárolni,se kirándulni nem mehetnek a gyerekek nélkülünk.Nem tudnak rájuk úgy figyelni ahogy kellene.Vásárolni amúgy még velünk is csak akkor jönnek,ha muszáj és együtt kell menni,egyéb esetben vagy én megyek,vagy az apjuk,nem kellünk 100-an egy kenyérhez.Nehezen értik ezt meg a nagyszülők néha,de az én anyukám néha magára se tud vigyázni,az anyósom mellett meg esett már le a lépcsőn a gyerek.Úgy a biztos,ha ott vagyunk.Nyilván ha 10-en évesek lesznek a gyerekek, akkor szóba jöhet majd ilyesmi,de szerintem nálatok is kicsi lehet még az a gyerek,ha babázni akarsz.Az meg külön történet,hogy a te élettársadnak semmi köze az unokádhoz, úgyhogy az meg teljesen jogos,hogy ő ne legyen ott,ha a kapcsolatuk nem jó.
2022. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem egy kisgyereket hagyott el, 20 éves felnőtt volt a fia, jóhogy nem vitte magával az új kapcsolatába.

Kérdező, te milyen eltiltásról írsz? Azt mondta, hogy bármennyit mehetsz az unokádhoz. Szó nincs eltiltásról.

2022. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
92%
Ha a másikat nevezed a saját családodnak, akkor unokázni is a saját családoddal akarj.
2022. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
3%
Mondjuk ha nekem iylet mondana a gyerekem a társamat, akivel 10 éve együtt vagyok, akkor nem kellene többet velem a kapcsolatot tartania, az biztos, de még az is lehet, hogy rendőrségi feljelentést tennék ellene súlyos testi sertések való fenyegetés miatt.
2022. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
74%

Kitalalom...lett ez az uj kan, aki miatt dobbantottal.

En nem engednem el veled a gyerekemet. Tudod miert? Mert nem tudod mit jelent a csalad. Ha a parod futtyent egyet, h bugyit le, akkor gondolom ott hagynad az unokat, mig ti a haloban elvezkedtek.

Orulj, h egyaltalan lathatod.

2022. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
94%
Semmilyen eltiltásról nincs szó. Akkor mész az unokádhoz, amikor akarsz, annyi volt a kikötése, hogy a párod (akinek semmi köze a gyerekhez sem jogilag, sem biológiailag) ne menjen a közelébe. Ehhez az apának joga van, és az előzményeket figyelembe véve tudomásul kell venni a döntését.
2022. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

Unokád van már és mégis csak ennyi eszed?

Örülj, hogy egyáltalán szóba áll veled azok után, hogy elhagytad.

Tartsd magad ahhoz, amit a fiad kér és örülj, hogy láthatod egyáltalán az unokád.


Ilyekor remélem, hogy ez egy felmérés vagy teszt, mert nem.akarom elhinni, hogy ennyi ostoba ember van.

2022. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!