Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Eltilthatja tőlem az unokámat?

Eltilthatja tőlem az unokámat?

Figyelt kérdés

A fiamnak gyermeke született, és hát a kapcsolatunk nem éppen felhőtlen úgy az elmúlt 10 évben.


Én elhagytam Őt és az apját amikor 20 éves volt, vele tartottam a kapcsolatot még, igaz, sokkal kevesebb időt töltöttem vele, és többet a saját családommal. Nem tudom, hogy ezért, vagy más oka van, de sose fogadta el az én új páromatm


Tegnap kérdeztem a fiamat, hogy mikor hozza át hozzám a gyereket, hogy "babázhassak", de azt mondta, hogy jöjjek át, ott bármennyit babázhatok náluk, de ha meglátja a lakás közelében a páromat, vagy azt, hogy egy újjal is hozzányúl a gyerekéhez, akkor kettétöri a párom állkapcsát.


Nekem ez nyilván rosszul esik, mert így esélytelen, hogy valaha mondjuk elvigyem én az unokámat vásárolni, vagy kirándulni, vagy bármilyen hasonló programra.


2022. nov. 12. 09:38
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
88%
15-ös, azt hogy a srác azt mondta hogy szétveri az új kan állkapcsát, csak a hozzád hasonló erőszakos prolik veszik komolyan, akiknél amúgy is ez a napi program a sarki kricsmiben. A srác nyilván nem ezzel fog indítani, már rég szétverhette volna az anyja kúrópajtiját, teljesen jogos lett volna, de nem tette. A kérdező amilyen hülye, máshogy nemigen lehet vele megértetni, hogy a nem az nemet jelent.
2022. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
31%
Azért tisztázzunk már valamit. Van itt egy nő, aki a gyereke húsz éves koráig várt hogy lépjen egy helyzetből ami neki szar volt. És egy húsz éves férfi már nem szorul napi szinten anyura. Ettől függetlenül megértem hogy "gyerek" nem engedi egy idegen házába a saját gyerekét, főleg hogy egyértelműen nem bízik abban a férfiban. A nagyi nincs ténylegesen tiltva az unokától, igazából nincs alapja panaszkodni.
2022. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez elég tipikus, mondjuk a másik oldalról főleg, ahol az apa szrik a "korábbi" gyerekre, az ujakat (akik lehet, hogy nem is tőle vannak, csak ugye most vele laknak ) tolja pénzzel, idővel, szeretettel.
2022. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg betegek vagytok.

Persze, ha anyuci puncija viszketni kezd, hagyja csak ott a régi családját az új farokért meg "családért". Mert úgy nem lehet ám elválni, hogy továbbra is törődsz a meglévő gyerekekkel, áááá. Hiszen az az új pistinek nem fog tetszeni. Mondjuk akkor nem értem, miért nem gyerektelen nővel kezd az ilyen.

A kérdezőnek semmi baja nem lenne, ha az anyja korrekt lett volna. Nem volt az. És ha a fiát eldobta, akkor most az unoka minek kell neki? Mert jól mutat az instagramon és lehet vele gyűjteni a lájkokat?

2022. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
90%

34-esben rosszul írtam, mert ugye az anyuka a kérdező, nem a fiú.

De mindegy is, mert ez is csak egy kamu kérdés. Én is hülye vagyok, hogy így bedőltem a szokásos kamugyárosunknak. Pedig érdekelt volna, hogy minek akar unokázni, esküszöm. Ettől függetlenül a kommentelők véleménye sokkoló.

2022. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes, amikor apuka lép le 2-3 kicsi gyerek mellől egy fiatal csaj miatt akkor az teljesen normális, érthető és nem a gyerekeit hagyta el csak az anyjukat.

Ha egy nő teszi ugyanezt a 20! azaz húsz éves fia mellől, akkor ő a szemét akinek viszket és elhagyta a gyerekét

2022. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
95%
Nem, mindkettő undorító, utolsó. Leléphetnek, 20 évessel együtt lakni és ellátni sem kell, de kapcsolatot tartani és érdeklődni, törödni vele IGEN. Mindkét nemnek.
2022. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
94%
Ez a "saját családommal" nekem a fiad helyében nagyon fájna. A nagyfiad ezek szerint nem a saját családod? Akkor mit akarsz babázni most az ő gyerekével? Amúgy nem vagy eltiltva, ne drámázz. A saját gyerekét azzal engedi el es oda, akivel és ahova akarja, te pedig nem reklamálhatsz, hanem elfogadhatod, és majd a "saját családodtól" kikövetelheted azt a fajta unokázást, ami neked tetszik.
2022. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen!Ugye mikor szülő lesz az ember,az felelősséggel,lemondásokkal jár.Többek között arról is le kell mondani,hogy röpködhessünk egyik kukacról a másikra szabadon.Vagyis lehet,de attól még a gyerekünk nem szűnik meg létezni, akkor sem,ha 40 éves,nemmég,ha 20 éves.Jogilag felnőtt igen,de valószínűleg még nincs saját egzisztenciája,hogy csak úgy ott hagyjuk,aztán nagyjából tartjuk vele a kapcsolatot.Vagy tanul még,vagy pár éve dolgozik Kénytelen valamelyik szülőjével élni.Úgy szajkózod,hogy felnőtt gyereket hagyott ott,mintha ez mentség lenne arra,hogy egyik ágyból a másikba ugrott.El lehet válni,nem is kell megvárni,hogy felnőtt legyen az a gyerek,de kv@ra nem kötelező rögtön beújítani egy pótfatert,és hozzáköltözni.Ez a baj a másik oldalról is,mikor a pasik lépnek le.Nincs rendben egyik oldalról sem.És árulkodó a saját szóhasználata,miszerint a másik családot tekinti a kérdező családjának.Akkor a fia gyereke nem is az unokája ugye?Ha a fia nem a családja.Én szóba se állnék vele,nemhogy a gyereket rábízzam.
2022. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
92%
Van egy olyan érzésem, hogy ez egy újabb kamu kérdés, a kérdező pontozza le a válaszokat, és jót röhög magában.
2022. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!