Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Eltilthatja tőlem az unokámat?

Eltilthatja tőlem az unokámat?

Figyelt kérdés

A fiamnak gyermeke született, és hát a kapcsolatunk nem éppen felhőtlen úgy az elmúlt 10 évben.


Én elhagytam Őt és az apját amikor 20 éves volt, vele tartottam a kapcsolatot még, igaz, sokkal kevesebb időt töltöttem vele, és többet a saját családommal. Nem tudom, hogy ezért, vagy más oka van, de sose fogadta el az én új páromatm


Tegnap kérdeztem a fiamat, hogy mikor hozza át hozzám a gyereket, hogy "babázhassak", de azt mondta, hogy jöjjek át, ott bármennyit babázhatok náluk, de ha meglátja a lakás közelében a páromat, vagy azt, hogy egy újjal is hozzányúl a gyerekéhez, akkor kettétöri a párom állkapcsát.


Nekem ez nyilván rosszul esik, mert így esélytelen, hogy valaha mondjuk elvigyem én az unokámat vásárolni, vagy kirándulni, vagy bármilyen hasonló programra.


2022. nov. 12. 09:38
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
22%

Nem teljesen ertem itt a tobbieket.


Nem egy kisgyereket hagyott ott a pasi 20 eves felnott.

A no ek miert kellene benne maradnia egy rossz kapcsolatba? Miert ne lephetne ki es kereshetne uj tarsat?

A regi csalad felbomlott neki uj van.


A fiu agyatlan modon viselkedik. Ahogy az anya elfogadta a fia parjat ugy a fiunak is el kellene az anyja uj parjat fogadnia.


Az h fenyegetozik nem igazan nevezhetek kulturaltnak. Mindenkeppen leulnek veluk es es megbeszelnem h marpedig a parom az uj csaladom es ha nem kepes felnott modjara kezelni a helyzetett akkor en ugy fogom kezelni ot mint egy eretlen kiskolykot.

2022. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
82%
Es ha 20 eves, akkor már nem kell törődni a gyerekkel? Nem foglalkozott vele, maga írja, a családja is a másik a "saját". Nem normális dolog. Mit akar ezek utan?
2022. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy eltiltva, láthatod az unokádat. Úgyhogy a kérdésed értelmetlen. Az meg a szülő szíve joga hogy nem engedi máshoz ahol ő nincs vele. És igen, ahhoz is joga van hogy ne szolgáltassa ki a gyereket a pasasodnak. Csak nem ok nélkül rühelli: és nem hiszem hogy az a problémája vele hogy te azzal a faszival csaltad az apját.
2022. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
88%
10:27-es, szerintem fordítva ülsz a lovon. A kisgyerekért a szülei tartoznak felelősséggel, és aktuálisan ők döntik el, hogy kit engednek a közelébe, és kit nem. Teljesen mindegy, hogy a kérdező párja jó ember-e vagy nem. Ha a szülők úgy döntöttek, hogy nem bíznak meg benne, akkor ez van. Senkinek nem tartoznak magyarázattal.
2022. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
16%

14!

Nem 10:27-es vagyok, de szerinted ez normális? "...de ha meglátja a lakás közelében a páromat, vagy azt, hogy egy újjal is hozzányúl a gyerekéhez, akkor kettétöri a párom állkapcsát." Ha a fiatalúr elvalik majd, amire lássuk be, nagy esély van a mai világban, akkor majd az exfeleseg új partnerét is így megfenyegeti? Ez a fickó nem normális.

2022. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
70%
Plusz kivagyok azoktól a proliktól,akik szerint 18 évesen a gyerek felnőtt, lehet leszarni meg "újcsaládozni". 20 évesen nevelni mar nem kell, kapcaolat meg minden életkorban kéne, szóval ja, te simán félreraktad a gyereket a kúrópajti miatt.
2022. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
51%
Én meg kivagyok azoktól akik azon sápognak hogy a nő a húsz éves "gyerek" mellől el mert menni egy új kapcsolatba... Miközben tartotta a kapcsolatát a felnőtt fiával. Viszont: a "fiúnak" igenis joga van hogy ne engedje egy számára idegen ember házába a gyerekéét, akiben nem bízik. Miért is kéne? Neki egy idegen, semmi több.
2022. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a baj, hogy uj család lett, hanem hogy bevallottan alig törődött a kerdező az előző gyerekkel. Tipikusan leszarom a volt kapcsolatból való gyereket, mert mostmár van újcsalád. Undorító.
2022. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem tudom,az én apósom fiatalon elhunyt,53 éves volt,anyósom még 50 se.Anyósomnak lett új párja,jóba is vagyunk vele,semmi gond vele,de a gyerekemet én se bíznám rá.Nálunk is anyósom szokott csak jönni,ha valamiért vigyázni kell a gyerekre.Együtt szoktunk hozzájuk menni,meg vendégségbe is jönnek ők is együtt,de ha unokázás van, akkor anyósom jön csak.Istenbiza semmi gond nincs a pasassal,de mégsem a nagyszülője.Tök jogos a fiad kérése,főleg,hogy itt lehet valami konfliktus is köztük,ha látni se akarja,és ilyen indulat van benne.És valóban nem kor kérdése,hogy kit tartasz a családodnak.Ha a felnőtt fiadat nem,mert úgy fogalmaztál,hogy te inkább a családoddal töltöttél több időt,vele csak nagyjából tartottad a kapcsolatot, akkor nem is igazán értem mit vársz. Részemről ebben az esetben foglalkozz akkor a családoddal,én meg az enyémmel, aztán viszontlátásra.
2022. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
95%
Figyuzzatok már!Az én gyerekemet oda engedem,és azzal akivel én akarom.Ez az én kompetenciám.Ha semmi baj nincs a családba,nem hagytak el se gyerekként,se felnőttként,nem új kapcsolata van anyámnak,hanem az apám az,és akkor se érzem biztonságosnak a helyzetet,vagy a gyerek nem akar menni, akkor nem megy.Nem kell megindokolni a szülőnek,hogy miért nem bízza a gyereket másra.Itt meg vannak gondok ezek szerint.Valószínűleg azért van annak oka,hogy neki akar menni az új pasasnak,éshát...ha eddig az anyjának se volt olyan fontos, akkor most a gyereke miért is az?Lehetne villogni,hogy jajj de szép unoka,meg jajj de jó nagymama ugye?Ja ,hát az enyémmel se kéne.
2022. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!