Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet csinálni az ilyen...

Mit lehet csinálni az ilyen nagyszülőkkel? (lent)

Figyelt kérdés
A nagyszüleim egésznap csak a facebookot tolják és ott magukba szívják a sok politikai propagandát és úszítást. Amikor meglátogatom őket vagy felhívnak csak erről tudnak beszélni, oktatnak, panaszkodnak, vérengzenek, nagyon kellemetlen a társaságukban lenni. Mondtam már nekik sokszor, hogy nem vagyok kiváncsi erre de meg sem hallják. Idősek és már nem fognak sokáig élni de már egyátalán nem kívánok velük időt tölteni, ezelőtt pár évvel nagyon jó volt a kapcsolat de folyamatosan romlott amióta bevezették hozzájuk az internetet de főleg amióta lett facebook fiókjuk (persze a tv sem szent ebben). Tudom nagyon sokan vagyunk ugyanebben a cipőben. Mit tudnék tenni? illetve ezzel kapcsolatban nektek mi a tapasztalatotok? Hogyan kezeltétek/kezelitek a helyzetet?

2022. dec. 7. 10:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Vagy eltereled a témát, vagy beleállsz, és három mondattal később már azt taglalod, hogyan lesznek az ivóvíztől melegek a fiatalok.
2022. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

8: "Facebookon lógni is jobb amúgy, mint azon enni magát otthon, hogy teljesen felesleges családnak és társadalomnak egyaránt."


De miért gondolod, hogy ennyire egybites ez a helyzet????

Nem csak ez a két opció létezik!


Miért ne mehetne kirándulni, nyugdíjasklubba, sportolni, hobbyt találni magának, és még folytathatnám...

És az se törvényszerű, hogy felesleges a családnak!!!

Saját magadból indulsz ki, vagy honnan ez a pesszimizmus???


Mehet önkéntes munkát is végezni - s lám, nemhogy felesleges, de sok örömet fog okozni, és értékelni fogják a munkáját.

2022. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%
9: irónia ellen is beoltottak? :-DDD vagy covid-mellékhatás? :-D
2022. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Ahányan vagyunk a családban, annyifelé szavaztunk, még sincs belőle soha probléma.

Egyszer kell nyomatékosan tudatosítani, hogy mindenkinek lehet eltérő véleménye, de családon belül a politika tabutéma. Ha ezt valaki nem képes betartani, akkor kerülni kell a társaságát, de nem "titokban", hanem elmondani az okot!

Megjegyzem ez nem korfüggő, itt is van nem egy, aki még egy levesreceptből is politikai kérdést csinál és ez már elmebaj.

2022. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem fog működni, mert...

4-es, ez nem fog működni, mert...


Nagyi: -Nem tudom mit képzel ez a Gyurcsány Viktor, de már nagyon tele van a ársapkám vele!

Te: -Indonéziában meg kitört a Semeru nevű vulkán Jáva szigetén. A hatóságok a legmagasabb fokú készültséget rendelték el! A Richter-skála szerinti 6,1-es erősségű volt!

Nagyi: EZ IS A MOCSKOS BAL/JOBB ÓDAL MIATT VAN!!!!!!44444!!!!!négy!!!nyóc!!!!

2022. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
66%
Nekem a nagyszüleim alig folglalkoznak velem, és a tesóimmal, de ők nem a Facebookot tolják, hanem a kutyájukra fogják, hogy miért nem találkoznak velünk többet. A karácsonyi találkozón 10 percig voltak, mert a kutyát otthonhagyták... Egyszer a nagynéném kerek perec megmondta nekik, hogy mi a véleményünk erről az egészről, akkor volt egy kis sírás - rívás, de azóta se történt semmi.
2022. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

Én kb 10 éve ignorálom azokat a rokonokat, akik csak politizálni képesek. A falra mászok tőlük, és nem, nem érdekel a politika.


Négyévente foglalkozok vele kicsit, húzok egy X-et, aztán ennyi.

2022. dec. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#12 ez értelmetlen szóhasmenés volt, amit itt előadtál, mármint az én hozzászólásomhoz csatolva.
2022. dec. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Akik nincsenek egy nézőponton, azok ne beszélgessenek politikáról, ebben meg kellene állapodni.
2022. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
Azért én inkább vitába szállnék velük, ha úgy érzem, nincs igazuk, és próbálnám meggyőzni őket. Olyan nincs, hogy nem érdekel a politika, mert szavazni el kell menni!!! és akkor nem tudod, hova ikszelj, ha végig nem érdekelt. Remélem, a férjeddel hasonló elven vagytok, mert ha nem, pokol lesz a házasság, és a gyerek is egyöntetű elveken nőjön fel, ez fontos.
2022. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!