Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám (83) úgy néz ki,...

Nagymamám (83) úgy néz ki, hogy már dolgokat talál ki, kell félni tőle?

Figyelt kérdés

Mindig is olyan volt, aki egyfolytában másokkal foglalkozik, általában rosszindulatú hozzáállással. Most úgy látom, hogy kezd ebbe már belecsavarodni, és évtizedekkel ezelőtti sérelmeken kattog, de ami rémisztő, hogy úgy néz ki, ki is talál dolgokat. Legutóbb meg azt történt, hogy fél éven át nem keresett. Azt gondoltam, hogy mivel az utóbbi időben már velem is egyre rosszindulatúbb, egy kifejezetten bunkó beszólása miatt volt annyi önkritikája, hogy ha nem tud jót mondani, akkor inkább ne keressük egymást. Erre ma felhívott, hogy Ő NINCS MEGSÉRTŐDVE RÁM. Mondom, nincs is miért. Erre előadott egy olyan sztorit, ami egyszerűen nem történt meg. Egy ideig csak bólogattam, de mikor már nagyon erőltette, mert várta volna a bocsánatkérésemet, akkor megmondtam neki, hogy nem volt ilyen. Erre felháborodott, és tagadta, hogy ő kitalálna dolgokat.

Valaki más volt már ilyen helyzetben? Kell tartani ettől? Mennyire romlik. Igazából attól tartok a legjobban, hogy mondjuk átmegyünk, és belekavar véletlen az ételbe valamit, amit nem kéne, pl. ami mérgező, ha már ennyire nincs képben.


2023. jan. 25. 11:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell félni, csak magányos.


Mindenki meghalt már körülötte aki korabeli lehetne, és mindeki szemévben csak egy rozzant vénasszony akit senki sem ért meg szar dolog ám ez.

Ezektől eltekintve teljesen normális, csak ez egy elég komoly lelki teher hidd el!

Nem egyszerű ezzel mindennap együttélni.

Én még csak 40 múltam, de sajnos túl jó a memóriám, és az életemet minimum 6 szakaszra tudom felosztani, viszont baromi jól tolerálom a magányt és a különböző generációs korszakokat is egyre jobban megértem ahogy haladok előre az időben.

2023. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg demencia. De ez hogy nem tűnik fel senkinek? Se a gyerekeinek, se az orvosának? És ez sajnos csak rosszabb lesz, ahogy romlik az állapota.
2023. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

"Igazából attól tartok a legjobban, hogy mondjuk átmegyünk, és belekavar véletlen az ételbe valamit, amit nem kéne, pl. ami mérgező, ha már ennyire nincs képben."



Kérdező te se vagy ám egy jóindulatú :D

2023. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Biztos sok értelme volt bólogatni, miközben telefonon beszéltetek...
2023. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%

Lehet magányos, de lehet demencia is. Ki kéne vizsgáltatni.

3-as, lehet nem tűnik jóindulatnak, de a kérdezőnek igaza lehet. Senkiben nem lehet megbízni a mai világban!

2023. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%

"Senkiben nem lehet megbízni a mai világban!"


Erre csak azt mondhatom, hogy:


Erős vár a mi Istenünk!

2023. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
Lattam olyan horrort amibe a nagyi bekattan a kitalált dolgok miatt. Szerintem jobb ha bevitetitek bentlakásosba.
2023. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
93%
Én nagymamámnál is 80 évesen kezdődtek hasonló dolgok, nála demencia volt, türelmesen hallgattam a meg nem történt történeteit, és ő is gonoszkodott sokszor, szegény 84 évig élt
2023. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Lehet demens. Gondolom azt, hogy belekever valamit nem direkt értette, hanem véletlenül, mert már azt se tudja mit csinál.
2023. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

"Valószínűleg demencia. De ez hogy nem tűnik fel senkinek?"

Úgy, hogy nem nyitja rá senki az ajtót...

2023. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!