Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám (83) úgy néz ki,...

Nagymamám (83) úgy néz ki, hogy már dolgokat talál ki, kell félni tőle?

Figyelt kérdés

Mindig is olyan volt, aki egyfolytában másokkal foglalkozik, általában rosszindulatú hozzáállással. Most úgy látom, hogy kezd ebbe már belecsavarodni, és évtizedekkel ezelőtti sérelmeken kattog, de ami rémisztő, hogy úgy néz ki, ki is talál dolgokat. Legutóbb meg azt történt, hogy fél éven át nem keresett. Azt gondoltam, hogy mivel az utóbbi időben már velem is egyre rosszindulatúbb, egy kifejezetten bunkó beszólása miatt volt annyi önkritikája, hogy ha nem tud jót mondani, akkor inkább ne keressük egymást. Erre ma felhívott, hogy Ő NINCS MEGSÉRTŐDVE RÁM. Mondom, nincs is miért. Erre előadott egy olyan sztorit, ami egyszerűen nem történt meg. Egy ideig csak bólogattam, de mikor már nagyon erőltette, mert várta volna a bocsánatkérésemet, akkor megmondtam neki, hogy nem volt ilyen. Erre felháborodott, és tagadta, hogy ő kitalálna dolgokat.

Valaki más volt már ilyen helyzetben? Kell tartani ettől? Mennyire romlik. Igazából attól tartok a legjobban, hogy mondjuk átmegyünk, és belekavar véletlen az ételbe valamit, amit nem kéne, pl. ami mérgező, ha már ennyire nincs képben.


2023. jan. 25. 11:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%
Anyukám élettársánál már nagyon korán, 61 évesen jelentkeztek a demencia tünetei, mindenféle tévképzetei voltak, meg mindenféle olyan emlékei, amikre másképp emlékezett, mint ahogy történt. Kifejezetten rosszindulatúvá és kötekedővé vált. Mindenki tudta, hogy ez a betegsége miatt van, mégis nagyon nehéz volt őt így szeretni a körülötte élőknek. Nagyon sajnáltam őt, bár én nem éltem vele egy fedél alatt. Aztán kapott egy stroke-ot és már nem ment haza a kórházból...
2023. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Hatos! Menj máshova az istenes baromsággal!
2023. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy véletlen kavar bele, pl. valami vegyszert, az összetevő helyett, mert már annyira nincs képben, nem rosszindulatból, de ezt írtam is.

Két fia is van, azok elvileg látogatják, hívogatják, biztos nekik is feltűnik előbb-utóbb, pláne, hogy érdekeltek is benne, hogy otthonba dugják, az ingatlanját meg elszedjék :S

2023. jan. 25. 19:49
 14/22 anonim ***** válasza:
Kéne neki valami beszélgetöpartner vagy yilesmi
2023. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%

"kell félni tőle?"

Nem félni kell tőle, hanem törődni vele.

2023. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
24%
15-ös! Egy demenssel hiába foglalkozik az ember! A demencia nem az elhanyagoltság függvénye!
2023. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"A demencia nem az elhanyagoltság függvénye!"

Nem egyértelmű, hogy mi okozza, de az egészen biztos, hogy a törődés csak jót tesz mindenkinek.

2023. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Volt törődve vele, nincs magára hagyva. Bár ahogy egyre gonoszodik, meg magára csapja az ajtót a megsértődései miatt, elég nehéz ügy lesz...
2023. jan. 26. 20:50
 19/22 anonim ***** válasza:
Persze, nehéz ügy, az biztos. De hát nem tehet róla, hogy beteg...
2023. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen,de ő skizofrén.
2023. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!