Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt a helyzetet hogyan oldanát...

Ezt a helyzetet hogyan oldanátok meg? A nagyszüleim minden nap hoznák az ebédet, az anyám nem mondja meg nekik, hogy nem kell.

Figyelt kérdés

Alapjáraton napközben nem vagyunk itthon. Anya és a férje dolgoznak, én suliban vagyok, 1-2(-3) körül jövök haza. Mióta gimis vagyok, úgy beszéltük meg anyával, hogy hétköznapokon egyek valamit a belvárosban, a suli után (sok jó hely van, közel). Ennek ellenére a nagyim minden este telefonál, hogy na akkor mit főzzön, mit hozzanak. Hiába mondom, hogy nem kell semmi, de, de, ő azért hoz valamit... Csak ilyenkor nem beadják egyszerűen, hanem bejönnek, leülnek még olvasni, tv-t nézni és 1-2 órát biztos itt vannak még, akkor is, ha én felvonulok az emeletre a szobámba, vagy látványosan elkezdek tanulni a nappaliban. De olyan is volt, hogy elkezdtem öltözködni, mintha indulnék valahová, erre mondja tatám, hogy hát akkor ő megvárja még, hogy anya hazaérjen, hagyjam ott nyugodtan...


Ma nem mentem suliba, mert beteg vagyok és meg volt beszélve, hogy ha a barátom végez délben, jön ide egyenesen. Anyuék elmentek vidékre munka miatt, estig kettesben lehettünk volna. Erre hív mama, hogy akkor anyával azt beszélték, hogy dél körül hozzák az ebédet tatával, majd nyissak ajtót. Hívom anyát, hogy miért beszélte ezt meg vele, mikor tudta, hogy jön a barátom is, mire mondja, hogy hát ő nem is beszélt tegnap mamáékkal, nem mondta, hogy hozzanak ebédet.


De alapjáraton ezzel az ebédhurcolászással az a baj, hogy senki nem eszi meg itthon, amiket küld. Anyáék is esznek étteremben napközben, este már nem kívánják ők sem a főtt ételt. Maximum a nevelőapám eszik pár falatot, de ezek nagyobb ételhordók, telepakolva kajával. 2-3 napig pakolásszuk a hűtőben, utána mind kuka. Meg nem is úgy főz, ahogy mi szoktunk, vagy ahogy mi szeretjük. Pl. minden nagyon olajos, vagy a bolognait ilyen fura konzerves húsból csinálja, minden szószt felönt annyira vízzel, hogy szinte már leves az egész. Mondtam már ezt is anyának, hogy beszéljen mamával erről, hogy felesleges ennyi kaját küldenie, mert csak kidobjuk. Főzzön kéthétben egyszer nekünk, ha ennyire szeretne, de ez így senkinek nem jó. Ő sem azért főz, hogy utána kidobjuk. Anya azt mondja, hogy azért nem akarja mondani neki, mert akkor meg fog sértődni. De most ez jobb, hogy neki ez plusz fáradtság, mert mindig panaszkodik, hogy elfáradt délelőtt, nekünk meg kényelmetlenség?! Beszéljek én vele?


2023. febr. 10. 09:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
97%

Én csak azt nem értem, hogy itt a Gyakorin mindenkinek olyan anyagi helyzetben vannak a nyugdíjas szülei/nagyszülei, hogy a mai méregdrága élelmiszer árak mellett pluszban tudnak etetni egy családot/párt saját zsebből? Mert nyilván nem kérnek pénzt a kajáért.

Mi is nyugdíjasok vagyunk, nem is a legalacsonyabb nyugdíjjal, de elképzelni nem tudom, hogy ezt hogy és miből oldják meg más nyugdíjasok.

Kezdve a bevásárlástól, a hazacipelésig, a megemelkedett rezsiárak mellett.

Soha nem erőszakolnék kaját a gyereke(i)mre, de ha kérnek valamit amit ők soha nem főznek, de szeretik, akkor azt megfőzöm, megsütöm. KÉRÉSRE!

Pl. körömpörkölt a fiam kedvence, sztrapacska a menyemé. De ez 2-3 havonta 1x ha előfordul.


Meg kell mondani a mamának, hogy

"Drága Mama, minket hozol kellemetlen helyzetbe, hogy hozod mindennap a kaját, mert tudjuk, hogy manapság mi mennyibe kerül és ennek részünkről kihasználás jellege van. NEM KÉRJÜK(!) mert csak elpocsékolódik és ez senkinek nem jó! Nappal mindenki házon kívül eszik, este meg már nem eszünk nehéz főtt ételeket. Majd ha szükség lesz rá, betegség vagy valami miatt, akkor majd szólunk és nagy segítség lesz, ha akkor hozol egy kis kaját, de addig NE!"


Ez nem sértő és ha ezt nem tudja megérteni, akkor valószínűleg demens.

2023. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nekik pl. nagyon sok földjük van, amiket kiadnak (? nem tudom, erre mi a szakszó, szóval hogy más használja és havonta fizetnek nekik).


Demensnek nem demens, csak nagyon akaratos és sértődékeny sokszor.

Pl. nem használnak mobilt, miattuk van itthonra bekötve ilyen itthoni telefon, mert azon hívnak. Mind a kettő a földszinten van, néha nincs kedvem lemenni és felvenni, mert úgyis csak azért hív, hogy tata elindult az ebéddel, vagy hogy másnapra mit kérek. Olyankor is megy a hiszti, hogy nem hív ő engem olyan gyakran, miért nem veszem fel és akkor ezentúl ennyit sem fog keresni...

2023. febr. 10. 10:55
 13/32 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy sokan örülnének ennek, de anyáéknak munka után már nem lenne kedvük azzal foglalkozni, hogy furikázzák máshová stb. Így is ilyenkor télen kb. sötétben mennek, sötétben jönnek haza, nem hiányzik nekik még plusz kör.
2023. febr. 10. 10:58
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

Meggyőződésem, hogy ez a kérdés volt már, szinte tök ugyanez a sztori...


Mindenesetre igenis meg kell mondani, hogy ha nem kell, ne jöjjenek. Ha ezt nem fogják fel, akkor fogyatékosak. Nyugodtan el lehet játszani, hogy nem nyitsz ajtót, és mondod, hogy nem tudsz otthon lenni akkor.

2023. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%

Annyit hadd kérdezzek: a tatád (nagypapád) sem látja át ezt a helyzetet? Hogy ti ezt az ételt nem kívánjátok, terhetekre van, és sokszor ki is dobjátok?

Vele nem lehet ezt megbeszélni? Még leginkább talán tőle fogadná el ezt nagymamád.

Nekem mondjuk már az is nagyon furcsa, hogy ennyire nem tud magával mit kezdeni, mikor még a férje is ott van mellette. Ez a viselkedés a megözvegyült nagymamákra jellemző, akiknek végképp nincs más, akikről gondoskodhatnak, csak a gyerekeik, unokáik.

2023. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%

De az ilyen kérdéseknél mit vártok?

Írjunk mondatokat, amit el tudtok mondani, hogy ne legyen sértődés? Nem ismerünk benneteket. Plusz hiába írom a tuti mondatot, ha neked, anyukádnak nincs eszköze az utána következő reakció kezelésére.

2023. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy, volt mar ez a kerdes, azota se jutottatok semmire, akkor ez ennyi kerdezo. Kiirhatod meg szazszor, ha anyadek nem allnak a sarkukra, akkor te, mint gyerek, nem tudsz mit csinalni.

Szerintem borzasztoan szanalmas, hogy a nagyszuloket hagyjak ennyit dolgozni, kolteni az etelre, ami aztan megy a kukaba, de ha ez itt ebben a fura csaladban rohadtul senkit nem zavar rajtad kivul, akkor nem.

Nem lehet egyszeruen erre mit irni. Amig otthon elsz, turod. Aztan majd elkoltozol.

2023. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

Jaja, hót ugyanez a kérdés volt már. Bemásoltad még egyszer?

Kommunkáció meg konfrontáció nélkül nem fog menni.

2023. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is volt már ugyanez, csak kicsit át lett fogalmazva.
2023. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg csak at se lett fogalmazva, mert tisztan emlekszem, hogy a masik kerdesben is pont beteg volt es pont jott a baratja.

Vagy csak sokat beteg a kerdezo :D

2023. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!