Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt a helyzetet hogyan oldanát...

Ezt a helyzetet hogyan oldanátok meg? A nagyszüleim minden nap hoznák az ebédet, az anyám nem mondja meg nekik, hogy nem kell.

Figyelt kérdés

Alapjáraton napközben nem vagyunk itthon. Anya és a férje dolgoznak, én suliban vagyok, 1-2(-3) körül jövök haza. Mióta gimis vagyok, úgy beszéltük meg anyával, hogy hétköznapokon egyek valamit a belvárosban, a suli után (sok jó hely van, közel). Ennek ellenére a nagyim minden este telefonál, hogy na akkor mit főzzön, mit hozzanak. Hiába mondom, hogy nem kell semmi, de, de, ő azért hoz valamit... Csak ilyenkor nem beadják egyszerűen, hanem bejönnek, leülnek még olvasni, tv-t nézni és 1-2 órát biztos itt vannak még, akkor is, ha én felvonulok az emeletre a szobámba, vagy látványosan elkezdek tanulni a nappaliban. De olyan is volt, hogy elkezdtem öltözködni, mintha indulnék valahová, erre mondja tatám, hogy hát akkor ő megvárja még, hogy anya hazaérjen, hagyjam ott nyugodtan...


Ma nem mentem suliba, mert beteg vagyok és meg volt beszélve, hogy ha a barátom végez délben, jön ide egyenesen. Anyuék elmentek vidékre munka miatt, estig kettesben lehettünk volna. Erre hív mama, hogy akkor anyával azt beszélték, hogy dél körül hozzák az ebédet tatával, majd nyissak ajtót. Hívom anyát, hogy miért beszélte ezt meg vele, mikor tudta, hogy jön a barátom is, mire mondja, hogy hát ő nem is beszélt tegnap mamáékkal, nem mondta, hogy hozzanak ebédet.


De alapjáraton ezzel az ebédhurcolászással az a baj, hogy senki nem eszi meg itthon, amiket küld. Anyáék is esznek étteremben napközben, este már nem kívánják ők sem a főtt ételt. Maximum a nevelőapám eszik pár falatot, de ezek nagyobb ételhordók, telepakolva kajával. 2-3 napig pakolásszuk a hűtőben, utána mind kuka. Meg nem is úgy főz, ahogy mi szoktunk, vagy ahogy mi szeretjük. Pl. minden nagyon olajos, vagy a bolognait ilyen fura konzerves húsból csinálja, minden szószt felönt annyira vízzel, hogy szinte már leves az egész. Mondtam már ezt is anyának, hogy beszéljen mamával erről, hogy felesleges ennyi kaját küldenie, mert csak kidobjuk. Főzzön kéthétben egyszer nekünk, ha ennyire szeretne, de ez így senkinek nem jó. Ő sem azért főz, hogy utána kidobjuk. Anya azt mondja, hogy azért nem akarja mondani neki, mert akkor meg fog sértődni. De most ez jobb, hogy neki ez plusz fáradtság, mert mindig panaszkodik, hogy elfáradt délelőtt, nekünk meg kényelmetlenség?! Beszéljek én vele?


2023. febr. 10. 09:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk én nem itt problémáznék, hanem kerek-perec megmondanám, hogy ne hozzon, vagy kidobom vagy megy a hajléktalanoknak.

Pont, ha megsértődik, az az ő problémája.

2023. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem a fölösleges főzés itt az alapprobléma - persze az is, mert pocsékolás -, hanem hogy a két kisöreg nem tud magával mit kezdeni. Nincs saját életük; nekik a lányuk, a vejük és az unokájuk A Program. Kéretlenül és hívatlanul odamászkálnak és ott ücsörögnek órákig.

Nyilván nincsenek barátaik, hobbijuk, (másik gyermekük, másik unokájuk), az életük kiürült; haszontalan lett és céltalan.

Nálunk is csinálták ezt a nagyszülök. És amikor leállítottam, a botrány az égig ért. Meg lettünk vádolva azzal, hogy "nem szeretjük őket", "nekik csak mi vagyunk", "ők mennyi mindent megtettek értünk".

Szar ügy.

2023. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon nehéz helyzet, lehet egy nap azt fogod kivánni,hogy a nagyid rátok nyissa az ajtót.

Ahogyan az egyik válaszoló is irta, mégsem olyan kevés a nyugdij,ha a szemetesbe megy a sok ennivaló.

2023. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy egy napon azt fogja kívánni; de most kamasz, és azt kívánja, hogy a nagyszülei ne üljenek naponta több órán keresztül a nyakán. Mert tanulni akar, meg a barátnőivel csetelni, meg pasizni, meg zenét hallgatni, meg bámulni ki a fejéből,...meg...meg...meg...

De ettől még - feltehetően - szereti őket.

2023. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
82%

Megadom a címemet, hova hozza a kaját! Úgyis tömegelek, mivel testépítő vagyok és kell a plusz kalória!😁😁

Elpusztítok minden nap, minden kaját!😋😋

2023. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
90%
Vegyetek egy malacot.
2023. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
60%

Amióta fölvetették, hogy kamu, vagyis ez a kérdés volt már, a kérdező nem tért vissza.

Ezt tekinthetjük beismerésnek is????

2023. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
41%

A nagy szeretetben, hogy érvenyesítse a saját érdekeit: hazudik.

Azt hazudja meg van beszélve anyukáddal és nyomul rátok, mikor szeretnél kettesben lenni a barátoddal.

Én nem vennem fel a telefont, vagy kikapcsolnám.

Ha mégis odaállítanának, akkor pedig nem engedném be őket, úgy tennék mintha nem lennék otthon, vagy azt hazudnám előre, hogy nem leszel otthon.

Ha ő hazudhat, hogy rátok erőszakolja magát, akkor ti is, egész nyugodtan.

Nagyon remélem nem leszek ilyen öreg, aki ennyie beszűkült és nem tud magával mit kezdeni, mert lassan nagymama korú vagyok már én is, de ez gáz.

Amúgy anyukad is gáz, hogy nem képes nemet mondani és pocsékoljátok el a sok kaját.

2023. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
24%

Ja, tehát azért van vonalas telefon, mert együgyűek a mobilhoz és miattuk KELL.

Meg akaratosak. Meg sértődékenyek.

Ezek csak rátok telepednek es irányítanak titeket, de meg is érdemlitek, ha nem akartok konfrontálódni az erőszakos, érzelmi zsaroló vénasszonnyal.

2023. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
84%

"Mi is nyugdíjasok vagyunk, nem is a legalacsonyabb nyugdíjjal, de elképzelni nem tudom, hogy ezt hogy és miből oldják meg más nyugdíjasok."


Úgy, hogy ti vélhetően minőségi ételt készítetek, a kérdező mamája meg hulladékot.

Az én apám is tud egy teavaj méretű darált húsból egy egész tepsi rakott spagettit csinálni, amire rászárad a szósz, ami amúgy is 2 csomag tésztára kb. 2 dl-t tesz ki. Aztán azt eszik egy hétig.

Vagy a nagy fazék főzelék, ami levesnek is híg, az egészben van kb. 15 deka zöldség. El lehet képzelni.

2023. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!