Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt a helyzetet hogyan oldanát...

Ezt a helyzetet hogyan oldanátok meg? A nagyszüleim minden nap hoznák az ebédet, az anyám nem mondja meg nekik, hogy nem kell.

Figyelt kérdés

Alapjáraton napközben nem vagyunk itthon. Anya és a férje dolgoznak, én suliban vagyok, 1-2(-3) körül jövök haza. Mióta gimis vagyok, úgy beszéltük meg anyával, hogy hétköznapokon egyek valamit a belvárosban, a suli után (sok jó hely van, közel). Ennek ellenére a nagyim minden este telefonál, hogy na akkor mit főzzön, mit hozzanak. Hiába mondom, hogy nem kell semmi, de, de, ő azért hoz valamit... Csak ilyenkor nem beadják egyszerűen, hanem bejönnek, leülnek még olvasni, tv-t nézni és 1-2 órát biztos itt vannak még, akkor is, ha én felvonulok az emeletre a szobámba, vagy látványosan elkezdek tanulni a nappaliban. De olyan is volt, hogy elkezdtem öltözködni, mintha indulnék valahová, erre mondja tatám, hogy hát akkor ő megvárja még, hogy anya hazaérjen, hagyjam ott nyugodtan...


Ma nem mentem suliba, mert beteg vagyok és meg volt beszélve, hogy ha a barátom végez délben, jön ide egyenesen. Anyuék elmentek vidékre munka miatt, estig kettesben lehettünk volna. Erre hív mama, hogy akkor anyával azt beszélték, hogy dél körül hozzák az ebédet tatával, majd nyissak ajtót. Hívom anyát, hogy miért beszélte ezt meg vele, mikor tudta, hogy jön a barátom is, mire mondja, hogy hát ő nem is beszélt tegnap mamáékkal, nem mondta, hogy hozzanak ebédet.


De alapjáraton ezzel az ebédhurcolászással az a baj, hogy senki nem eszi meg itthon, amiket küld. Anyáék is esznek étteremben napközben, este már nem kívánják ők sem a főtt ételt. Maximum a nevelőapám eszik pár falatot, de ezek nagyobb ételhordók, telepakolva kajával. 2-3 napig pakolásszuk a hűtőben, utána mind kuka. Meg nem is úgy főz, ahogy mi szoktunk, vagy ahogy mi szeretjük. Pl. minden nagyon olajos, vagy a bolognait ilyen fura konzerves húsból csinálja, minden szószt felönt annyira vízzel, hogy szinte már leves az egész. Mondtam már ezt is anyának, hogy beszéljen mamával erről, hogy felesleges ennyi kaját küldenie, mert csak kidobjuk. Főzzön kéthétben egyszer nekünk, ha ennyire szeretne, de ez így senkinek nem jó. Ő sem azért főz, hogy utána kidobjuk. Anya azt mondja, hogy azért nem akarja mondani neki, mert akkor meg fog sértődni. De most ez jobb, hogy neki ez plusz fáradtság, mert mindig panaszkodik, hogy elfáradt délelőtt, nekünk meg kényelmetlenség?! Beszéljek én vele?


2023. febr. 10. 09:46
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
46%

"Megadom a címemet, hova hozza a kaját! Úgyis tömegelek, mivel testépítő vagyok és kell a plusz kalória!😁😁


Elpusztítok minden nap, minden kaját!😋😋"


Oh, megnézném, megennéd-e. 😅 Nekem is van ilyen főzőmániás családtagom, mint a kérdező nagyija, hamar rájönnél, miért kerül érintetlenül kukába a kaja.

Nem láttál még fillérb*szót főzni. 😄 Ők profik abban, hogyan lehet kevésből ehetetlent, de sokat kotyvasztani.

2023. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
51%
Akkor tömjétek a fejeteket az étteremben anyádékkal együtt, most még kerül rá.
2023. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!