Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért engedik sokan unokázni...

Miért engedik sokan unokázni a "rossz, mérgező" szüleiket?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, hogy egy szülő sem tökéletes, és minenkinek vannak rossz tulajdonságai, döntései, de itt olyanokat olvasok néha, hogy csak ámulok.


Nem elég, hogy valakinek a gyerekkorát tönkretették, hanem még felnőttként is folyamatosan szapulják, bántják és a szülő mégis odaengedi a gyerekét, még erőltetni a kapcsolatot, meg puncsol a figyelemért.


Ilyeneket olvastam már, hogy verték a szülei és fél, hogy az ő gyerekét is megütik majd, de csak odaviszik azért. Meg hogy a nagyszülők folyamatosan leszólják őt, a szülőt a gyereknek, de csak megengedik neki, hogy elvigye, lássa. Vagy a nagyszülők nem keresik a családot, nem mennek látogatóba, nem érdeklődnek, de ők csak odajárnak az unokával gyomorgörccsel és sírva, mert csak a szüleik, hadd lássák az unokát, aki nem is érdekli őket.



2023. febr. 23. 09:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mostohám a gyerekem közelébe nem jöhet. Volt belőle sértődés, apám is kiakadt, meg a családban többen.


Nagyon magasról teszek a véleményükre, nem őket tette tönkre a nő, hanem engem, innentől kezdve nemkívánatos személy a lakásunkban - a gyerek SEM mehet hozzájuk egymaga, kizárólag az én felügyeletem mellet (ha a nagyszülővel találkoznak).


És nem érdekel, hogy "mások szerint" megváltozott, mások sohasem látták a valódi arcát, csak azt, amit kívülre mutatott.

2023. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kifelejtjük az egyik legfontosabb faktort ebben a kérdésben: a nagyszülő ingyen bébiszitter.


Úgy gondolom, sok szülő ezt használja ki és ezért marad kapcsolatban a mérgező anyjával és apjával, mert hát jó, olyan, amilyen, de ingyen rá lehet sózni az unokát, ha szükség van rá.


Írom mindezt úgy, hogy az én anyám hónapokig ajánlkozott, hogy jönne unokázni, hogy szokja a kislányom, mert majd ő vigyáz rá, ha nekem dolgom van. Egész életemben kritizált anyám, porig rombolta az önbizalmam és most is, ha teheti, próbálja belém sulykolni, hogy nem csinálom jól, ő jobban tudja.


Egyetlen egyszer jött fel egyedül unokázni (nem arról volt szó amúgy, úgy volt, hogy apám is jön - őt jobban tolerálom). Egy óra alatt úgy összevesztünk, hogy sírva ment el. Mondtam neki: ha azért jöttél, hogy kioktass, ott az ajtó.


Előbb bíznék meg egy vadidegen bébiszittert, mint hogy anyámat kérjem meg, hogy vigyázzon a gyerekemre. Leginkább azért, mert én nem tudom őt elviselni sajnos.


Egyelőre láthatják az unokát, 1-2 havonta egy délutánra meglátogatjuk őket. Nagyon szeretik a gyereket és a lányom is élvezi, hogy ott kertes ház van, nem panel, vannak cicák, kutyák. De az első alkalommal, hogy kritizálni merik a gyereket, felállok vele és eljövök.


Őt nem fogják úgy megnyomorítani, mint anno engem.


33/N

2023. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Mert mindenki maga dönti el hogy kit enged a gyereke közelébe
2023. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióta, meggondolatlan és önző phasz a legtöbb ember, nagyon egyszerűen, parasztosan. És qrva sokan kérdik maguktól, miért fordul el tőlük a gyerek trottyos korukban. Nos, ha valaki a fenti kérdésben foglaltakat csinálja a saját gyerekével, akkor nagyon röviden segítek:ezért, baxmeg...
2023. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 NTBS ***** válasza:
100%
Ingyenes gyermekfelügyelet?
2023. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!