Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Halott nagyszülő megnézése?

Halott nagyszülő megnézése?

Figyelt kérdés

Van lehetőség hamvasztás előtt még megnézni, anyum pl még szeretné látni, de én irtózom tőle. Nem akarom, hogy beégjen az emlékeimbe vagy ilyesmi.


Ti hogy jártatok azzal, hogy megnéztétek? Segített valamit az elengedésben?



2023. márc. 2. 15:16
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
30%
Egy boncmestert olvastam régebben erről.
2023. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
78%
Ezt talán nem egy olyan ember kérdése alatt kéne kitárgyalni, aki most vesztette el egy szerettét. A minimális tapintat, emberség kijár a kérdezőnek ismeretlenül is.
2023. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
26%

Egyetértek, 33-as!


Azzal viszont nem értek egyet, hogy a háromból három kommentemet úgy lepontozták, mint a fene.

2023. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
68%
33, talán ha nem kezelnénk tabuként a halált, a kérdező sem rettegne.
2023. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
95%

Hiszed vagy sem, nekem anno segített elfogadni a tényt, hogy meghalt az, hogy láttam. A temetés is könnyebb volt, mert tudtam, hogy amit temetünk, az csak egy test, egy üres báb.

Ha te nem szeretnéd, természetesen ne nézd meg. Úgy gondolom, hogy ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2023. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
36%
Ne nézd meg.Maradjon meg úgy az emlékeidben ahogyan láttad mindig.
2023. márc. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
13%

36-os!


Nálad az igazság!

2023. márc. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
80%

Én egyelőre azt mondom, hogy egyik számomra közeli személyt sem szeretném látni így.

Sőt, a temetésre is szerintem csak úgy fogok elmenni hogy távolban jelen lennék, és a végén mikor temetik akkor lennék ott maximum.

Ezt azért gondolom jelenleg így, mert mikor mama testvérét temették akit nagyon szerettem, akkor már nagylány voltam, és végig sírtam az egészet, majd megfulladtam, próbáltam másra gondolni de nem ment. Dédit pár hónapra rá temettük, őt megnéztem, szegény olyan fehér volt és nyitva volt a szája, cseppet sem olyan volt mint aki alszik....

Ha mondjuk a nagyszüleimet vagy a szüleimet fogjuk sajnos egyszer temetni, akkor nekem az egy nagy trauma lesz.

Akkora fájdalom lenne hogy leírni nem tudom.

Én hiszek a halál utáni életben, de ez nekem sok.

2023. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam vele, hogy ha nem látom, nem hiszem.

Úgy döntöttem megnézem apámat én le is fotóztam. Én így jobban el tudtam engedni, búcsúzni tőle.

Nem bántam meg , engem meg sem viselt, de kinek hogy.

10 éve még a gondolattól is rettegtem hogy egyáltalán a szüleim temetését intézzem.

Változik az ember de már én sem vagyok fiatal, talán emiatt volt könnyebb megnézni is.

2023. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Féltem én is attól, hogy beég az emlékeimbe, de ahogy telt az idő, már alig tudom visszaidézni, milyen volt. Nem tett rám mély negatív benyomást. Viszont nekem jó volt látni abból a szempontból, hogy így jobban le tudtam zárni, az agyam mélyebb rétege is felfogta, hogy ő elment. Mert addig hiába tudod ésszel, hogy mondták, hogy meghalt, sokan tudatalatt ugyanúgy csak várják a következő találkozást. Így nem lehet továbblépni.
2023. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!