Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Melyik döntés az érthetőbb?

Melyik döntés az érthetőbb?

Figyelt kérdés

3-an vagyunk testvérek, mindhárman felnőttek már. A gyerekkorunk az átlagosnál valamivel rosszabb volt, mert a szüleink elég gyakran megpofoztak minket 4-16 éves korunk között. Leginkább visszabeszélésért, hazugságért, lopásért, lógásért, de szerintem nagyon gyakran meg lehetett volna máshogy oldani.

De ennyi a rossz rész. Ezen kívül rengeteg időt töltöttek velünk, soha nem adták ki másoknak a titkainkat, sokat dolgoztak, nem volt hiányunk soha semmiből, biztosították mindhármunk számára a továbbtanulást. Ha valódi baj volt, kivétel kívül mindig számíthattunk rájuk.

A kritikus időszak óta (az elmúlt 18 évben) lecsillapodtak a kedélyek és ketten hármunk közül nagyon jó kapcsolatot ápolunk a szüleinkkel. A gyerekeimmel nagyon szépen bánnak, egyáltalán nem érzem azt a hangulatot, ami az én gyerekkoromat jellemezte. Azt látom, hogy a mi jövőnkön való stresszelés miatt nagyon feszültek voltak, ami nagyszülőként már nem nyomasztja őket.

Néha mégis elgondolkozom, hogy a legidősebb (kapcsolatukat majdnem teljesen megszakító) testvéremnek van-e igaza. "Jogos" gyerekkori traumák miatt az egész hátralévő életet ilyen rossz viszonyban leélni ("dédelgetni a sérelmeket") vagy érdemesebb újabb esélyt adni a jó kapcsolat érdekében ("megbocsátani a bántalmazást")?



2023. márc. 25. 17:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
19%
17. Nekem nincs önértékelési gondom. Egész egyszerűen nem vagyok olyan szaar ember, hogy teljesen magára hagyjam a magatehetetlent. Ez az én emberségem, ez nem egy olyan dolog, hogy megkérdőjelezd! A kérdező testvérének, az én szememben nem sikerült embernek maradni. Apám meg soha nem is volt az.
2023. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
20%
Mégis mit kellett volna csinálniuk? Megveregetni a vállatokat, ha loptok, csaltok, hazudtok?
2023. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
79%

21-es, ez a te véleményed magadról, hogy ettől jó ember vagy, nem a végső igazság. Teljesen felesleges emiatt megpróbálni belebeszélni másokba, hogy ők meg sz*remberek, mert nem támogatják erkölcsileg ezt a fajta viselkedésmódot, pont ez a baj, hogy sok hozzád hasonló megnyomorított lelkű ember nem tud leválni a szüleiről, ha a torkotokat vágná el, akkor is tovább szolgálnátok, mert tudattalanul bele vagytok betegedve abba, hogy nem szeretett titeket, és ezzel azt a mintát hiszitek tovább a társadalomban, hogy nyugodtan lehet ütni-verni-terrorizálni-bárhogy bántalmazni egy gyereket, azt, akinek az életéért te vállaltál felelősséget, mert úgyis a kutyád lesz élete végéig, ahogy ti vagytok apádnak.


Azt a mintát viszitek tovább ti, "jóemberek", hogy az embernek nem kell felelősséget vállalni a tetteiéért, nem kell viselni a következményeket, nem "ki mint vet, úgy arat", ami baromi káros, mert sokan pont ezért tehetnek meg bármit a gyerekeikkel, ezért van annyi bántalmazott.


Mondjuk, szerencsére változik a világ, egyre többen vannak azok, akik felismerik ezt a dolgot és pont letojják, mások mit gondolnak róluk, és felvállalják, hogy nem támogatják/segítik a korábban bántalmazó szüleiket, így aztán lassan kialakul az is a társadalomban, hogy nem mindegy, az, ember hogy bánik a gyerekével, mert bizony visszakapja.

2023. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%

"szembesülniük kell azzal, hogy a világot abszolút nem érdekli, hogy nem ők akartak megszületni."


Hát ez fura, mert ennek pont az ellenkezője történik. Míg régen szégyennek számított, ha valaki nem gondoskodik az egyébként akár bántalmazó szülőjéről ( hisz a bántalmazást akkor nem ítélték el), ma már a többség megérti. Az emberek meg elkezdtek rájönni, hogy nem fontos a szomszéd Mari néni véleménye, és sokan pont lesz*rják, ki mit gondol a szüleikel való kapcsolaról.


Én sem venném fel soha a kapcsolatot a bántalmazó szüleimmel, nem gondoskodnék róluk, bármilyen magatehetetlenek lennének és nem érdekel, kinek mi a véleménye erről, az én életemet az nem befolyásolja.


Azokkal foglalkozom, akik szeretnek ;) Nem azokkal, akiknek a legjobban szeretniük kellett volna, és mégis az ellenkezőjét tették, hát hülye vagyok én, hogy mérgezzem az életem?

2023. márc. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%

“ Leginkább visszabeszélésért, hazugságért, lopásért, lógásért, de szerintem nagyon gyakran meg lehetett volna máshogy oldani”

Ezekert en is levagtam volna egy ket sallert. De nem vernem agyba fobe a gyerekemet. Nem ertek egyet a ma divatos tutujgatos nevelessel, meg lehet nezni hany elbaszott gyerek letezik manapsag. Viszont a fizikai bantalmazast (szerintem egy jo idoben elcsattant pofon meg nem az) sulyosan elitelem.

2023. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
20%

Huu gondolom a szüleidnek is traumatikus volt hogy ti voltatok a gyerekeik. Remélem az ő lelkükben nem hagyott nyomot hogy gyereket vártak és ti jöttetek.


A hisztis testvérke meg majd akkor magyarázzon ha az ő pujája hazudik lop és szájal issza neki, ő pedig édesen mosolyogva simizi meg az okos kis buksiját hogy ez az gyerek verj is meg kérlek hogy büszke legyek rád.

2023. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem az ő lelkükben nem hagyott nyomot hogy gyereket vártak és ti jöttetek"


Hát, ahol minden gyerek balhés, lop, csal, lóg, hazudik, ott azért el lehet képzelni, milyen lehetett a családi légkör, milyenek lehettek a szülők, gondolom ennek az egésznek csak egy kis része az, hogy pofozták a gyerekeket.


Ha mindegyik így viselkedett, ott már a neveléssel alapból gondok voltak, amire valóban nem megoldás az ütlegelés.

2023. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Gondolkodom azon, amit többen felvetettetek, hogy miért voltunk ilyenek serdülőként és talán a lázadást tudnám mondani. Mi voltunk azok a lányok, akiknek a legkorábban kellett eljönniük a bulikból, akik csak kéthetente egyszer mehettek el kimozdulni a barátokkal, akik nem nézhették az akkor népszerű sorozatokat (Vad angyal és más rettenet társai). Mondjuk én azért lógtam, mert egyszer lemaradtam a suliban és nem akartam tovább rontani a jegyeimet az újabb és újabb dolgozatokkal (igen, visszatekintve rém logikus problémamegoldás volt...)

A lopás amiatt volt, hogy megvonták a tesómtól a zsebpénzt, amiért nagyon leromlottak a jegyei.

A legidősebb testvérünk lekezelő stílusa ebből és az alaptermészetéből ered. Szeretem, de nagyon nagyképű. Meg vagyok lepve, hogy engem még nem épített le. Rémesen leplezi, ha valakit lenéz.

2023. márc. 26. 14:16
 29/32 anonim ***** válasza:
60%

Ja, ilyen kontrollmániás, mindent beszabályzó, verekedő szüleitek voltak, és akkor tényleg csodálkozol azon, hogy a testvéred nem akarja velük tartani a kapcsolatot?


Mondom én, hogy több van itt, mint amit elsőre leírsz-előadsz, gondolom a testvéred tudná még részletezni a dolgokat.


Na, nekem hasonló szüleim voltak, kontrollmániás bántalmazók - mondjuk ennél is durvább, de ugye nálatok nem ismerjük a teljes igazságot -, hát én sem tartom velük a kapcsolatot, és a gyerekeimnek a közelébe nem mehetnének.

2023. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
48%

Oké. 23-as. Akkor szerintem azt most tisztázzuk, én nem hoztam tovább a mintát, nálunk nincs bántva a gyerek. A feltételezésért is rohadjmeg. Azt is tisztázzuk, hogy de, ez a végső igazság, mert ez különböztet meg az állati mivoltúaktól. A minimum meg annyi, hogy kapott egy szoc. gondozót, és 2 hetente felveszem a telefont, 2 havonta meg ránézek 5 percre.

A stílusoddal, és úgy ahogy van, ezzel az undorító, lekezelő, a semmire fölényeskedő minősítgetéseddel pedig magadról állítottad ki a bizonyítványt. Hányni tudnék a fajtádtól. Egyébiránt, a krvaanyd.

2023. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!