Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz vagyok, ha ezek után...

Rossz vagyok, ha ezek után nem keresem a nagymamámat?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta érezteti, hogy nem szeret. A szüleim már rég elváltak. Időnként apám elvitt magához, mamával éltek, akkor mindig anyámat szidta nekem és az öcsémnek. Az öcsém sokkal fiatalabb tőlem, és amikor anya terhes lett, akkor azt mondta, hogy menjen el az anyjával és intézze el. Az unokatestvéreimre is állandóan nekem kellett vigyázni, holott ők csak 3 évvel fiatalabbak. Persze hozzátette, ha valami bajuk esik, akkor én fogok kapni. Egyedüli lány unoka vagyok, és ő szerinte minden csak a nők dolga. Sajnos apám is ezen a véleményen van. Apám sem egy mintaszülő. Tegnap hívott, hogy mama rosszul volt, magas a vérnyomása, kórházba nem akar menni. Azt is mondta, hogy nagyon magányos. Unokatestvéreim sem látogatják, pedig ők ott laknak közel. Velük is mindig csúnyán beszélt, nekik az apjukat szidta rendszeresen. Én nem tudom megbocsátani, azt a sok rosszat amit tőle kaptam, mondjuk apámnak sem.

Rossz ember vagyok, ha már az életben látni sem akarom?


2023. ápr. 5. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de szerintem jogod van hozzá, hogy megválogasd,hogy kivel találkozol és kivel nem. Ha apádat nem szereted, hozzájuk sem kell menned. Eljön,mikor látni akar,aztán hazamegy. A mamád örülhetne jobban neked,mint egyetlen lányunokájának.
2023. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy ítéled meg, hogy nem szeretnél oda menni, akkor ne tedd, senkinek a nyomására se.
2023. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz, helyesen teszed. Ne lrezd magad rosszul, megszolgálta, hogy ne is akard látni.


Én sem beszélek az egyik nagymamámmal, és egyáltalán nem érdekel.

2023. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok, hogy így alakult. Mindenkit elmar maga mellől, és most, hogy már idős, sajnáltatja magát, hogy magányos. Bennem nagyon sok tüske maradt. Azzal nyugtatom magam, hogy nem csak én nem vagyok rá kíváncsi, hanem a többi unoka sem.
2023. ápr. 5. 09:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez segít, én egyedüli unokaként sem érzem magam rosszul, hogy nem keresem már vagy 8 éve :)
2023. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem ugyanez a helyzet, se apamat, se az anyjat nem keresem. Nem erdekel az allando panaszkodas meg egymas szidalmazasa. Anyuek csaladja teljesen mas, hozzajuk jarok, veluk beszelek es ennyi. Ne mergezd magad feleslegesen, jol teszed.
2023. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy ettől rossz ember.
2023. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En sem beszeltem a dednagymamammal mielott meghalt mar vagy 10 eve. Pont amiatt, mert egyetlen temaja mindig valakinek a szidasa volt, de mindig aze, aki epp nem volt ott, ha en nem voltam, akkor mastol hallottam vissza, hogy engem szidott.

Nem ereztem rosszul magamat, attol meg, mert valaki csaladtag, az nem jelenti azt, hogy kotelezo ot szeretni, csaladon belul is a viselkedes alapjan viszonyulunk egymashoz.

Az unokahugaimmal sem beszelek pl, de veluk szimpla eltavolodas miatt, mas varosban elnek, van amelyik kulfoldon, gyerekkent logtunk egyutt, de ennyi, senkivel nem kotelezo tartani a kapcsolatot csak azert, mert rokoni szal fuz ossze.

2023. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem elég ambivalens érzésem van ezzel kapcsolatosan.

Egyfelől teljesen rendben van, hogyha ezek után nem akarsz vele találkozni, ha az apukád számon kéri, simán meg tudod neki indokolni, hogy miért, és hogy jó eséllyel hozzá se mennél, ha nem változik meg, mert tényleg jogod van megválogatni a társaságodat, hogy kivel találkozol, kinek teszel szívességet, stb.

Tehát lelkiismeret furdalás nélkül mondhatsz neki nemet.


Másfelől egy kb. utolsó lehetőség, hogy megbocsáss neki, hogy elgondolkozz azon, hogy ő hogy is lett ilyen, valószínűleg neki se volt jobb mintája, így csak ezt tudta adni, és te is elgondolkodhatsz azon, hogy te mit szeretnél kapni. Lehet, hogy egy meditáció, vagy valami más segítene.


Én se szerettem a nagymamámat, az apámat (fiát) is kb. tönkretette. Öregségére egy baleset után nálunk lakott, és keményen játszmázott, összeugrasztott, meg minden, pedig amúgy is puskaporos volt mindig a levegő. Egyszer mégis sikerült vele normálisan beszélgetni, valahogy elmonda a sztorit, amit én már amúgy is tudtam, hogy már hatvanéves korában üldözési mániával diagnosztizálták. Persze neki nem ez jött le, hanem az, hogy azt mondták róla, hogy dilis, és ezért nem ment többé a pszichiáterhez. Nem is kezelték, így egyre súlyosabb lett. Ekkor szembesítettem azzal, hogy mennyire irreálisak a képzetei, és fel is fogta, be is látta, és akkor kezdett el valamennyire tisztelni.

Tehát igen, a halála előtt ezt sikerült még valamennyire normalizálni a kapcsolatunkat.


Szerintem mindenki követ el valaki ellen előbb-utóbb "halálos bűnt", és jó átgondolni, hogy te ilyen esetben mit szeretnél: megbocsátást, vagy arra törekvést, netán tapintatot, vagy elszigetelődést, offolást - főleg, ha tehetetlen vagy.


Persze nem mondom, hogy menj házhoz még egy gyomrosért, és ha kapsz, akkor tűrd mosolyogva, ha mész, akkor is megszabhatod a határt, hogy mit tűrsz, mit nem, és azt hogy kezeled. Lehet ez számodra egy nagyon tanulságos életre szóló lecke, amit máshol is tudsz alkalmazni, lehet, hogy az önbecsülésed nagyon helyre tenné.

2023. ápr. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!