Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha a nagyszül...

Mit lehet tenni, ha a nagyszülők a tudtunkon kívül másnak adták a házukat?

Figyelt kérdés

Adásvétel volt, készpénzes átvételi elismervénnyel (a pénznek viszont nyoma sincs). Majd ők ezt követően otthonba költöztek, idén tavasszal hunytak el. Így bukott ki a dolog, hogy a ház nincs már a családunk tulajdonában. Nem tudtunk róla, mert mióta otthonba mentek, a ház üresen állt, ha elmentünk előtte, sosem állt előtte egy autó, nem volt ott egy lélek sem. Az apánk ebben benne volt, ő tudta az elejétől, sőt, még ő járt oda füvet nyírni, rendezgetni a kertet. Mikor beköltöztek, kérdeztük, a házzal mi lesz, ő már akkor tudott a szerződésről, de csak ködösített, hogy semmi, mi lenne, amíg a szülei élnek, ahhoz nem lesz nyúlva. Most is azt mondja, hogy a szülei ezt akarták, ez így van jól és ne bolygassuk ezt már, jó helyre került az.


Viszont hallottam olyat korábban, más témával kapcsolatban, hogy lehet érvényteleníttetni a szerződést, arra hivatkozva, ha az eladó nem volt beszámítható állapotban... 89 és 91 éves öregekről beszélünk, gyanítom, nem fogták fel, hogy a döntésükkel a saját unokáik boldogulását lehetetlenítik el. Abban sem vagyok biztos, hogy tudták, mi van odatolva az orruk elé.


2023. ápr. 30. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
92%

"visszakaphassuk"


Az sosem volt a tiétek, mit nem fogsz fel ezen?

2023. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 A kérdező kommentje:
De értsétek már meg, hogy ránk lett volna hagyva.
2023. ápr. 30. 14:19
 13/81 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem lett volna.
2023. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de szerintem jobban tudom, mi van ígérgetve itthon már tizenéve...
2023. ápr. 30. 14:22
 15/81 anonim ***** válasza:
91%

Nektek ahhoz a házhos semmi közötök nem volt soha.

Mellesleg hányszor mentetek segíteni Apádnak,ha mar annyira ácsingóztatok rá? Hányszor segítettetek a nagyszülőknek?

A vagyonukkal azt csinálnak, amit akarnak. Ha eladják,a pénzt meg elégetik, ahhoz simcs semmi közöd

2023. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
91%

Ígérve? Haha. tok mindegy. 1. Nincs nyoma, nincs végrendelet. 2. Nincs örökség sem


Apád az örökös.

Ha azt érzi apád, hogy kicsaltak a házat a szüleitől, tegyen feljelentést. De az unokaknak végképp semmi köze a történethez, mert apád az örökös.

2023. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
67%
Ügyvéddel konzultálj, ne a Gyakori népével.
2023. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
85%

Egy. Az max apád háza lett volna. Ő meg azt kezdett volna a tulajdonával, amit akar. Akár fel is gyújthatta volna.

2. Ha ő tudott az egészről, mint legnagyobb esélyes örökös, de őt ez nem zavarta pláne nincs hozzá közötök.

3. Ha az öcséd első házasságából született gyereke vette meg akkor te hány éves vagy? Hiszen ez alapján már a kisebb testvérednek van egy felnőtt gyermeke.

2023. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 A kérdező kommentje:
47 éves vagyok, bár nem tudom, hogy a kérdéshez ez hogyan, miért kapcsolódik.
2023. ápr. 30. 14:36
 20/81 anonim ***** válasza:
97%
Semmit nem tudsz csinálni ha érvényes adásvételi szerződéssel rendelkezik a jelenlegi tulajdonos.
2023. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!