Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha a nagyszül...

Mit lehet tenni, ha a nagyszülők a tudtunkon kívül másnak adták a házukat?

Figyelt kérdés

Adásvétel volt, készpénzes átvételi elismervénnyel (a pénznek viszont nyoma sincs). Majd ők ezt követően otthonba költöztek, idén tavasszal hunytak el. Így bukott ki a dolog, hogy a ház nincs már a családunk tulajdonában. Nem tudtunk róla, mert mióta otthonba mentek, a ház üresen állt, ha elmentünk előtte, sosem állt előtte egy autó, nem volt ott egy lélek sem. Az apánk ebben benne volt, ő tudta az elejétől, sőt, még ő járt oda füvet nyírni, rendezgetni a kertet. Mikor beköltöztek, kérdeztük, a házzal mi lesz, ő már akkor tudott a szerződésről, de csak ködösített, hogy semmi, mi lenne, amíg a szülei élnek, ahhoz nem lesz nyúlva. Most is azt mondja, hogy a szülei ezt akarták, ez így van jól és ne bolygassuk ezt már, jó helyre került az.


Viszont hallottam olyat korábban, más témával kapcsolatban, hogy lehet érvényteleníttetni a szerződést, arra hivatkozva, ha az eladó nem volt beszámítható állapotban... 89 és 91 éves öregekről beszélünk, gyanítom, nem fogták fel, hogy a döntésükkel a saját unokáik boldogulását lehetetlenítik el. Abban sem vagyok biztos, hogy tudták, mi van odatolva az orruk elé.


2023. ápr. 30. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
89%

De amúgy a háznak volt egy vételára, teszemazt 50 M Ft.

Ennek egy részét az otthonra költötték, mert szükségük volt rá, de a többi pénz apádra maradt.

Még állami otthonok is vannak, pár milliós belépővel, de sokszor csak a nyugdíjból fizethető havidíjjal.

Szóval a ház ára, vagy annak jó része megvan.

2023. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 A kérdező kommentje:
Szerintünk egy forintot sem fizettek a házért igazából, csak az elismervényt íratták alá, de a pénz sosem lett odaadva (és azért lett adásvétel ajándékozás helyett, nehogy vissza lehessen követelni). Apánk furán áll az anyagi dolgokhoz, neki a boldogsághoz elég, ha nézheti a focit a tv-ben, meg elmehet lottózni.
2023. ápr. 30. 23:36
 63/81 anonim ***** válasza:
89%

12: Mikor volt a hagyatéki tárgyalás?

Az ott kellett volna előadni, a végrendeletnek is ott kellett volna előkerülni.

Ha nektek ígérték, ezt hivatalosan letétbe is tették volna, és ti is beszéltetek volna a nagyszüleitekkel, nem úgy kellene találgatni, hogy mi történt velük meg az otthonukkal az elmúlt évtizedben.

Hogy ígérte nektek, ha nem is beszéltetek?

2023. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 A kérdező kommentje:

Nem ők ígérték, hanem az apánk mondta mindig, hogy ne költözzünk el innen, tőlük, ne vegyünk fel hitelt, mert hogy ott van az a nagy ház, az nekünk lesz szánva.


Azzal is próbált bepalizni, hogy költözzünk oda a nagyszülőkhöz, legalább lesz társaságuk, tudnak unokázni ők is. Ja, csak azt tudni kell, hogy mind a kettő elviselhetetlen volt egész életükben, az öcsém második házasságából született gyereket ismerni sem ismerték, az én gyerekeimmel is egy kezemen megszámolom, hányszor találkoztak. Akkor is az volt a legnagyobb gondjuk, hogy szerintük kövérek, meg a lányomnak X lába van. Lehet azzal jönni, én milyen vagyok, de az a dédszülő milyen, aki 4 év után látja a dédunokáját, és ahelyett, hogy örülne, közli, hogy túl sokat eszik és nem kéne neki annyit adni!?

2023. ápr. 30. 23:56
 65/81 anonim ***** válasza:
87%

De hát ez akkor csak egy mendemonda. Erre alapoztatok?

Törvény szerint jelen felállásban ezektől a nagyszülőktől a gyerekei örökölnek. Apukád és a testvérei. Születtek testvérei?


Azt se tudhatod, létezik-e adásvételi szerződés, hiszen nem láttad, a rokonok pedig összevissza beszélnek.

Ha tudod a ház helyrajzi számát, lekérheted a tulajdoni lapját, abból minden kiderül.

De a hagyatéki tárgyaláson is minden kiderül. Mikor volt??

2023. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
86%

Mellesleg volt már hagyatéki tárgyalás? Te nyilván azon sem vettél részt, mivel nem vagy örökös.

Egyébként nekem is eszembe jutott, hogy apád csak nem számolt be a teljes örökségről (pénz), mert tudta, hogy le akarod nyúlni.

2023. máj. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
86%
65 Nem kell helyrajzi számot tudni. Cím alapján is lekérhető a Fölhivatalból ügyfélkapuval.
2023. máj. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező szerintem akadj le a témáról. Menjél szépen dolgozni a férjeddel együtt. 47 évesen már azért nem azt kellene várnod, hogy a sültgalamb a szádba repüljön.


+ te nem vagy örökös


A harmadik dolog pedig, gusztustalan a hozzáállásod. Akármilyenek is voltak, csodálkozol rajta, hogy semmit nem kaptál belőle? Egy igazi ingyenélő senkiházi lehetsz. Nekem van a környezetemben példa, hogy az unoka 40 körüli ajándékozással megkapta a házat, de mondjuk ő nem is ásítozott rá hanem volt már saját hitelmentes háza. Ott se volt egyszerű eset se a nagymama se a nagypapa sőt az apja se aki örökölte volna, de éveken át 2 hetente lejárt vidékre segíteni nekik és nem azért, hogy megkapja a házat hanem tisztességből és tiszteletböl. Képzeld ennek a palinak a felesége is ment segíteni pedig igazán semmi köze nem volt a dologhoz és lám az övék lett úgy, hogy az örökös élt. Tudod apádnak ebbe bele kellett egyezni legalább szóban. Valszeg meg is tette és megkapta a részét (pénz), de nem köti az orrodra, mert tudja, hogy egyből mennél aztán követelnéd a pénz a semmire, mert hogy neked jár. Felfordul tőled a gyomrom.

2023. máj. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
88%

Tökmindegy. Ha 5 millióért adta el sincs hozzá közötök vagy ha elégették a pénzt ahhoz sincs. Ezt már buktátok...

Apád se biztos hogy full őszinte veled, sőt...nem tudhatod miért nem akarták Neki a házat. A rokonokat meg hiába hívod, felesleges.

Amúgy ha az én gyerekem leszrn az egyik gyerekét akkor biztos hogy semmit nem kapna.

A másik meg ha ilyen szar a kapcsolat...ilyenek olyanok akkor nem kell akkor se örülni amikor meghallnak és van örökség.

Én utálom öreganyámat és a háza se kellene soha.

2023. máj. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
41%
68 👍
2023. máj. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!