Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha a nagyszül...

Mit lehet tenni, ha a nagyszülők a tudtunkon kívül másnak adták a házukat?

Figyelt kérdés

Adásvétel volt, készpénzes átvételi elismervénnyel (a pénznek viszont nyoma sincs). Majd ők ezt követően otthonba költöztek, idén tavasszal hunytak el. Így bukott ki a dolog, hogy a ház nincs már a családunk tulajdonában. Nem tudtunk róla, mert mióta otthonba mentek, a ház üresen állt, ha elmentünk előtte, sosem állt előtte egy autó, nem volt ott egy lélek sem. Az apánk ebben benne volt, ő tudta az elejétől, sőt, még ő járt oda füvet nyírni, rendezgetni a kertet. Mikor beköltöztek, kérdeztük, a házzal mi lesz, ő már akkor tudott a szerződésről, de csak ködösített, hogy semmi, mi lenne, amíg a szülei élnek, ahhoz nem lesz nyúlva. Most is azt mondja, hogy a szülei ezt akarták, ez így van jól és ne bolygassuk ezt már, jó helyre került az.


Viszont hallottam olyat korábban, más témával kapcsolatban, hogy lehet érvényteleníttetni a szerződést, arra hivatkozva, ha az eladó nem volt beszámítható állapotban... 89 és 91 éves öregekről beszélünk, gyanítom, nem fogták fel, hogy a döntésükkel a saját unokáik boldogulását lehetetlenítik el. Abban sem vagyok biztos, hogy tudták, mi van odatolva az orruk elé.


2023. ápr. 30. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 A kérdező kommentje:

Igen, Magyarországon az a módi úgyis, hogy aki tanul, dolgozik, gürcöl, az jut előre. Ja, mégsem...

Hidd el, a férjemmel rengeteget dolgoztunk, dolgozunk a mai napig is! De már anno fiatalkoromban is úgy lett körülöttem minden barátnőnek, ismerősnek lakása, háza, hogy a szüleik segítették őket!

2023. ápr. 30. 15:32
 32/81 anonim ***** válasza:
95%
47 eves vagy, mit szeretnel? Nem jar alanyi jogon hogy valamit a segged ala toljanak.
2023. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!


Jó lenne ha tisztában lennél az öröklési renddel.


Ha csak szóbeli ígéret volt akkor az semmit se ér. Egy felnőtt ember döntéseihez (eladja a saját házát) nem sok közöd van.


A hiszti nem old meg semmit sem. Olyan dolgot akarsz visszakapni ami sosem voltam a tiéd. Szánalmas vagy.

2023. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 A kérdező kommentje:
Miért, az nem szánalmas és felháborító, hogy olyané lett a ház, akinek semmi szüksége nincsen rá?
2023. ápr. 30. 15:37
 35/81 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem az.

Mit tettel a nagyszuleidert amiert te ERDEMLED az o vagyonukat? Ja, hogy semmit csak csoro vagy ezert jar. Ertem....

2023. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
87%

És véletlenül sem te vagy a hibás azért ugye, hogy nincs képzettséged még 47 évesen sem?

Nekem sem adatott meg, hogy középiskola után nappalis egyetemre menjek, mert dolgoznom kellett pont azért, hogy ne a nagyszüleim nyakán élősködjek, de elvégeztem levelezőn munka mellett, mert el akartam végezni!

Szóval, ha akartad volna, lehetett volna valamilyen képzettséged (és még lehetne is), csak lusta voltál, és könnyebb nyavajogni, meg mindenki mást hibáztatni a saját nyomorúságod miatt. De a pénz az dőljön. Megvan annak az oka, hogy nem akartak neked semmit adni abból a házból... Egyébként ha sz.rok a körülmények, 1 gyerek is elég lett volna.

2023. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
45%

Mamámat is simán átvágja bárki. És ráadásul demens. Az állapota csak romlani fog. A házáról pedig ő rendelkezik akkor is. Ha utcán adja át egy jöttmentnek, azt is megteheti. Az az egy szerencsénk van csak hogy még nem találták be ilyenekkel mások vagy vadidegenek.

Gondolom nem egy két ilyen eset lehet, ügyvédeknek erről tudniuk kéne.

2023. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
92%

Mert neked mi közöd van hozzá? Megvehetted volna te is ugyanúgy előre, mint a tesód gyereke.

Közel 50 éves vagy. Tényleg nem tudtál a férjeddel összekalapálni 20-30 év munka mellett egy kis lakást magatoknak? Tényleg a halott nagymama gyászolása közben ez a legnagyobb bajotok, hogy nem ti kapjátok hanem egy nálatok jóval fiatalabb valaki? Aki ugyanúgy a családhoz tartozik. Gondolom a tesód gyereke most 20-25 év körül lehet. Te mi a francot csináltál volna a helyében? Vagy te a helyében csak így odadobnád küzdelem nélkül?

Ő csinálta jól.

Szegény nagymama meg forog a sírjában. Undorító...

2023. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
14%
Szóval egy csaló mama házát kb 2 perc alatt meg tudná kapni. Nagy mákunk van azzal hogy nem legyeskednek csalók körülötte. Eddig ilyen telefonos marketingekkel verik "csak" át.
2023. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 A kérdező kommentje:
Meg furcsa, hogy a pénznek sincs semmi nyoma, pedig állítólag készpénzben lett kifizetve nekik...
2023. ápr. 30. 15:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!