Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha a nagyszül...

Mit lehet tenni, ha a nagyszülők a tudtunkon kívül másnak adták a házukat?

Figyelt kérdés

Adásvétel volt, készpénzes átvételi elismervénnyel (a pénznek viszont nyoma sincs). Majd ők ezt követően otthonba költöztek, idén tavasszal hunytak el. Így bukott ki a dolog, hogy a ház nincs már a családunk tulajdonában. Nem tudtunk róla, mert mióta otthonba mentek, a ház üresen állt, ha elmentünk előtte, sosem állt előtte egy autó, nem volt ott egy lélek sem. Az apánk ebben benne volt, ő tudta az elejétől, sőt, még ő járt oda füvet nyírni, rendezgetni a kertet. Mikor beköltöztek, kérdeztük, a házzal mi lesz, ő már akkor tudott a szerződésről, de csak ködösített, hogy semmi, mi lenne, amíg a szülei élnek, ahhoz nem lesz nyúlva. Most is azt mondja, hogy a szülei ezt akarták, ez így van jól és ne bolygassuk ezt már, jó helyre került az.


Viszont hallottam olyat korábban, más témával kapcsolatban, hogy lehet érvényteleníttetni a szerződést, arra hivatkozva, ha az eladó nem volt beszámítható állapotban... 89 és 91 éves öregekről beszélünk, gyanítom, nem fogták fel, hogy a döntésükkel a saját unokáik boldogulását lehetetlenítik el. Abban sem vagyok biztos, hogy tudták, mi van odatolva az orruk elé.


2023. ápr. 30. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
97%

Szóbeli ígéret nem jogalap egy ház tulajdonlására. Nektek mondhattak ezt, aztán a másik rokonnak azt, a harmadiknak amazt, végül pedig papíron eladták egy negyediknek. Egyáltalán nem voltak beszámíthatatlanok, hoztak egy döntést. Nekik megfelelt, apádnak megfelelt, csak te pattogsz valamiért, amire sosem volt jogod és még egy ember halála után kaphattál volna bármit. Ha apád örökölte volna, még ő is eladhatta, lebonthatta vagy eljátszhatta volna az árát, te akkor sem szólhatnál bele.

Gerinctelennek tartom más tulajdonát a saját örökségednek tekinteni, csak mert neked az kell.

2023. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
92%

Igazi keselyűk vagytok, köröztök a dög felett. Gondolom alig vártátok már h beköltözhessetek, szánlak h 47 évesen még nem sikerült legalább egy dűledező putrit venni magadnak ahová beköltöznél pl vidéken.

Teljesen mindegy mit ígértek neked X éve. Ha ő eladta, odaadta, lepapírozta velük a házat akkor ennyi volt. Nem akarok senkit megbántani, de amikor a cigányok is így papírozgatnak az öregekkel meg részegekkel, azoktól sem lehet visszaperelni a házat. Nem hogy egyenes ágú rokontól, főleg adásvétellel. Az a lényeg ami a papíron van, az a megállapodás, nem a szóbeli. Egyébként ha apád a fia, nem a veje, akkor ő az örökös és a testvérei, hivatalosan. Itt már nem örököl mert megvették papíron a házat.

Egyébként ha egy ügyvédet megkérdezel, ő biztos tud segíteni neked. Kikérne egy véleményt az otthontól h mennyire voltak épek az öregek. Ha TÉNYLEG turpisság van a dologban, akkor lehet perelni, de akkor is évek...

2023. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
10%
Ennyi idősen az ember nem beszámítható-mondhat bárki bármit.Lehet őket befolyásolni.Az,akinek eladták,lehet tudatosan rájátszott erre:Vittek ebédet,süteményt,kitakarítottak,kedveskedtek,majd a kellő pillanatban aláíratták az adásvételit.Titeket csak hülyítettek az ígérettel,mert nem volt bennük gerinc ahhoz hogy a szemetekbe mondják semmi közötök a házhoz.
2023. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
90%
Tök mindegy, ki mit ígér, a szó elszáll... az írás megmarad. Gondolom azért vagy felháborodva, mert számítottál a házra a haláluk után az ígéretek miatt... Olvastad az adásvételit? Tudod ki volt az ügyvéd? Ha érdekel, hogy mi, hogy volt, maximum keresd fel, de simán lehet, hogy nem fog neked semmit mondani akkor sem, ha családtag vagy.
2023. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 A kérdező kommentje:

Az, hogy beszéljünk vele, már megvolt.

Én is, tesóm is kerestük. Nekem fel sem vette, annyit írt, hogyha a ház miatt hívom, be is fejezhetem, mert az apjának már elmondta erről a véleményét, ahhoz tartja is magát. Öcsémmel kétszer beszélt, eleinte finoman mondta neki, hogy ezt így azért mégsem kellene, azt is felajánlotta, hogy legyen 1/3-1/3-1/3 a tulajdonrész, így hármunk között legyen akkor megosztva. A gyereke hallani se akart erről, ezeréves sérelmeket hozott fel, hogy az apja vele amúgy sem foglalkozott soha, évek óta nem is látta, 1,5 éve telefonon sem beszéltek, bezzeg most emiatt tudja hívogatni. Meg hogy úgysem kapott tőle soha semmit az életben, gyanítja, később se lenne ez máshogy, úgyhogy "ez a minimum". Összevesztek, testvéremnél a végére elszakadt a cérna, azzal váltak el, hogy mondta a gyerek, hogyha ennyire hiszi, hogy igaza van, pereljük csak be és majd a bíróság dönt.

Viszont egy felesleges pereskedésbe én nem szívesen mennék bele, meg őszintén, nincsenek százezreink ügyvédre sem.

2023. ápr. 30. 15:07
 26/81 anonim ***** válasza:
94%

azért 47 évesen, hogy a nagymama után kapsz-e valamit vagy sem, egyáltalán nem az életben való boldogulásod feltétele


Meg amúgy se kaptál volna semmit, mert apád örökölt volna, ő ugyanúgy csinálhatott volna bármit a házzal úgy, hogy te abból egy forintot nem látsz és az is teljesen rendben lett volna.


"Viszont egy felesleges pereskedésbe én nem szívesen mennék bele, meg őszintén, nincsenek százezreink ügyvédre sem." Ez kb annyit jelent, hogy tudod, hogy nincs igazad, csak szerettél volna hátszelet kapni itt, de nem jött össze.

2023. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
93%

47 évesen ennyi eszed van xD

Semmi közöd a házhoz, még ha szóban elhangzott egy - két dolog. Gondolom ezt érdemeltétek. Az, hogy nagyszülő, vagy akár szülő úgy érzi, végrendelkezik, esetleg eladja a saját tulajdonát, azt nem lehet felülbírálni. Nem automatikus a nagyszülői ingatlan örökítése. Az én mamám is eladta a lakását, elment utazni, végül otthonba befizette magát. Semmi közöm, hogy a vagyonával hogyan rendelkezik. Nekem is jól esett volna x millió, de felnőtt ember vagyok és értem a világ működését, nem hisztizek, hogy már pedig örökség stb... Nem! Az a nagyszülő tulajdona, azt csinál vele amit akar. Nem törvény, hogy eladja valakinek, a gyereke meg unokái nem részesednek. Gondolkozz el, miért így alakult...

2023. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
93%
Ha annyira azt szajkozod neked van igazad hajra lehet pereskedni.
2023. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 A kérdező kommentje:
Ja, mert köztudott, hogy a mai világban annyira egyszerű boldogulni önerőből, egyik napról a másikra, bármiféle segítség nélkül... Főleg képzettség nélkül, gyerekekkel magam mellett.
2023. ápr. 30. 15:21
 30/81 anonim ***** válasza:
86%
Szaporodás helyett végül is lehetett volna tanulni is, hogy ne más élete munkáján kelljen élősködni, nemde?
2023. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!