Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kapcsolat megszakításon kívül...

Kapcsolat megszakításon kívül van más opció?

Figyelt kérdés

Nagymamám 70 éves, mióta eszemet tudom, dohányzott. Kisgyerekként se szerettem a szagát és azt se hogy nekem dohány szagom lett tőle, de elviselhető volt mivel kiment ilyenkor és nem is szívott olyan elképesztően sokat. Ő vidéken él, 10 évvel ezelőttig mi is abban a városban laktunk de elköltöztünk Budapestre, így ritkábban látjuk egymást azóta.


4 éve meghalt nagypapám, azóta a cigifüggősége sokkal rosszabb lett. Igyekszünk anyával gyakran menni és sok időt eltölteni vele és nem csakbúgy magára hagyni de nyilván ez nem pótolja a papát. Meg mi is éljük az életünket, nem tudunk bármelyik nap 3 órát utazni csak azért hogy elmenjünk hozzá. Azóta rengeteget szív, fogalmam sincs hány szál megy el egy nap, de szerintem olyan egy-másfél doboz körül lehet.


A probléma hogy szó szerint minden egyes alkalommal, amikor kimegy, rágyújt. Kivétel nélkül. Egymás után szívja a szálakat, és egyre gyakrabban bent a házban is.


Anyával többször próbáltunk már beszélni vele erről, nem letámadni csak megkérni hogy ne bent cigizzen, legalább mikor ott vagyunk. Ennek az az eredménye, hogy a nappaliban meggyújtja a cigit, még párszor körbemegy a házban mert eszébe jut hogy még kell a telefonja meg egy zsepi stb és miután befüstözte az egész házat, végül csak kimegy... és egyből az ajtóban meg is áll, nem megy távolabb. Felajánlottam, hogy veszek neki egy Heetset, anyukám is azt használja és ezerszer könnyebben elviselem a szagát, hogy csak arra az időre használja amíg itt vagyok. Nem, nem kell, nem akarja. A kérdésből lejöhet, hogy nem dohányzom, de csak ez a sima hagyományos cigi zavar, semmilyen más dohánytermékkel nincs problémám.


Egyre nehezebben viselem a szagot, a füstöt, hogy nem lehet levegőt kapni. Rendkívül frusztrál. Ha eltöltök nála egy hétvégét, akkor utána mindenemen érzem. A bőrömön, a hajamon, a ruhámon, esküszöm még a telefonom tokján is! Egyből alapos fürdéssel, hajmosással kezdek amint hazaérek. Tavaly egyszer pár napig vigyázott a kutyámra, legalább egy hétig éreztem rajta a szagot. Ráadásul köhögök tőle egész nap, lefekvésnél meg vagy egy óráig nem tudok elaludni. Vicces, hogy ha egyet tüsszentek, már rázendít hogy biztos megfáztam, jobban kéne vigyáznom, de hiába mondom neki hogy zavar a füst, rosszul érzem magam tőle és hiába köhögök egész nap az abszolút nem zavarja. Oké nyilván a saját házában azt csinál amit akar, de közben elviselhetetlenné teszi a társaságát.


Kézenfekvő megoldás, hogy nem megyek. Kb egy éve csak pár alkalommal megyek hozzá, ezért mindig panaszkodik, mártírkodik hogy magára hagyom, nem foglalkozom vele, hálátlan vagyok. Folyamatos a vita, ezert múlt héten eldöntöttem hogy ha az a nyomorult cigi fontosabb mint én akkor nem beszélek vele többet. Most anyát nyúzza, kibeszél neki, vele veszekszik. Ő sem szereti ahogy dohányzik, de elnézőbb vele, mert "öreg már, "bele kell törődni", "úgyse változik meg"... Elég kibirhatatlan a helyzet.


Közben meg ettől függetlenül egy nagyon aranyos, szerető ember, aki magányos, szüksége van a társaságra és mostmár a segítségre is egyre inkább.



2023. jún. 29. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Túlreagálod.


Nézd, én se dohányzom, nem is vagyok oda a cigiszagért, de eszembe sem jutna ezért megszakítani a kapcsolatot valakivel, akit amúgy szeretek.

2023. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én értem, de nem lehet meglenni nála. Ha nem megyek hozzá, veszekszik. Ő már kevésbé mobilis, nem szeret idejönni.
2023. jún. 29. 14:15
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem mennék. Nekem piás rokonom volt, és nem voltam hajlandó 200 km-t buszozni azért, hogy esetleg a földön fetrengve találjam meg. Ha kicsit is fontos lett volna neki a látogatás, akkor arra az időre uralkodott volna magán. Ha meg nem, akkor ne várjon látogatást. Ennyi.
2023. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Én nem mennék.
2023. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

70 éves, bakker. Már nem fog megváltozni. A saját otthonában meg nehogy már ne dohanyozhasson, ha neki úgy tetszik.

Nem kell ott aludni, de emiatt megszakitani vele a kapcsolatot ritka idióta gondolat

2023. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

De miért nem mondod meg korrekten a nagyinak?

Hogy nagyon szívesen látogatnád, akár többször is, de képtelen vagy megmaradni mellette a füstben? Biztos veszi a lapot. És mégse azt kéred, hogy hagyjon fel a dohányzással, csak azalatt a kevés idő alatt, amíg ott vagy, legyen egy kicsivel körültekintőbb. Mert erről van szó a részedről is, igaz?

Ha pedig ezek után sem hajlandó mozdulni kicsit sem az arany középút felé, akkor én úgy gondolnám, hogy akkor neki mégse vagyok annyira fontos... és akkor joggal merül fel bennem is a kérdés, hogy akkor mi értelme sűrűn látogatni.

2023. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
Hány éves vagy, kerdezo?
2023. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Én megértem. Azért nem olyan jó egy olyan helyen lenni órákon keresztül ami büdös...

Őt is megértem, mert ő meg már 70 éves, egyedül él, hiszen a papa meghalt. Van kivel beszélgetnie? Vagy csak ti vagytok, amikor mentek?

Vagy amikor mentek akkor lehettek most kint is, jó idő van. És akkor nem kell a dohány szagos házban roskadni.

2023. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Én nem megyek olyan helyre, ahol bent dohányoznak, akkor sem, ha az közeli rokon. Felőlem lehet sértődés, de ha valakinek joga van a saját otthonában dohányozni, egy nemdohányzónak meg joga van oda nem menni, és nem elviselni azt a közeget, amiben rosszul érzi magát. Az, hogy öreg, nem menti fel. Nekem van kutyám, benti kutya, de meg tudom fogni, ha valaki, aki vendégként jön hozzám, arra kér, hogy addig fogjam meg, amíg nálam van.
2023. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
"De miért nem mondod meg korrekten a nagyinak?" - 4. bekezdésben a válasz
2023. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!