Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kapcsolat megszakításon kívül...

Kapcsolat megszakításon kívül van más opció?

Figyelt kérdés

Nagymamám 70 éves, mióta eszemet tudom, dohányzott. Kisgyerekként se szerettem a szagát és azt se hogy nekem dohány szagom lett tőle, de elviselhető volt mivel kiment ilyenkor és nem is szívott olyan elképesztően sokat. Ő vidéken él, 10 évvel ezelőttig mi is abban a városban laktunk de elköltöztünk Budapestre, így ritkábban látjuk egymást azóta.


4 éve meghalt nagypapám, azóta a cigifüggősége sokkal rosszabb lett. Igyekszünk anyával gyakran menni és sok időt eltölteni vele és nem csakbúgy magára hagyni de nyilván ez nem pótolja a papát. Meg mi is éljük az életünket, nem tudunk bármelyik nap 3 órát utazni csak azért hogy elmenjünk hozzá. Azóta rengeteget szív, fogalmam sincs hány szál megy el egy nap, de szerintem olyan egy-másfél doboz körül lehet.


A probléma hogy szó szerint minden egyes alkalommal, amikor kimegy, rágyújt. Kivétel nélkül. Egymás után szívja a szálakat, és egyre gyakrabban bent a házban is.


Anyával többször próbáltunk már beszélni vele erről, nem letámadni csak megkérni hogy ne bent cigizzen, legalább mikor ott vagyunk. Ennek az az eredménye, hogy a nappaliban meggyújtja a cigit, még párszor körbemegy a házban mert eszébe jut hogy még kell a telefonja meg egy zsepi stb és miután befüstözte az egész házat, végül csak kimegy... és egyből az ajtóban meg is áll, nem megy távolabb. Felajánlottam, hogy veszek neki egy Heetset, anyukám is azt használja és ezerszer könnyebben elviselem a szagát, hogy csak arra az időre használja amíg itt vagyok. Nem, nem kell, nem akarja. A kérdésből lejöhet, hogy nem dohányzom, de csak ez a sima hagyományos cigi zavar, semmilyen más dohánytermékkel nincs problémám.


Egyre nehezebben viselem a szagot, a füstöt, hogy nem lehet levegőt kapni. Rendkívül frusztrál. Ha eltöltök nála egy hétvégét, akkor utána mindenemen érzem. A bőrömön, a hajamon, a ruhámon, esküszöm még a telefonom tokján is! Egyből alapos fürdéssel, hajmosással kezdek amint hazaérek. Tavaly egyszer pár napig vigyázott a kutyámra, legalább egy hétig éreztem rajta a szagot. Ráadásul köhögök tőle egész nap, lefekvésnél meg vagy egy óráig nem tudok elaludni. Vicces, hogy ha egyet tüsszentek, már rázendít hogy biztos megfáztam, jobban kéne vigyáznom, de hiába mondom neki hogy zavar a füst, rosszul érzem magam tőle és hiába köhögök egész nap az abszolút nem zavarja. Oké nyilván a saját házában azt csinál amit akar, de közben elviselhetetlenné teszi a társaságát.


Kézenfekvő megoldás, hogy nem megyek. Kb egy éve csak pár alkalommal megyek hozzá, ezért mindig panaszkodik, mártírkodik hogy magára hagyom, nem foglalkozom vele, hálátlan vagyok. Folyamatos a vita, ezert múlt héten eldöntöttem hogy ha az a nyomorult cigi fontosabb mint én akkor nem beszélek vele többet. Most anyát nyúzza, kibeszél neki, vele veszekszik. Ő sem szereti ahogy dohányzik, de elnézőbb vele, mert "öreg már, "bele kell törődni", "úgyse változik meg"... Elég kibirhatatlan a helyzet.


Közben meg ettől függetlenül egy nagyon aranyos, szerető ember, aki magányos, szüksége van a társaságra és mostmár a segítségre is egyre inkább.



2023. jún. 29. 14:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
19%
Akkor nem mentek, baxki... Mit kell ezen rugózni?
2023. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell emgszakítani, elég csak lazítani.
2023. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem mennék, mert utálom a cigiszagot, amit átvesz a ruhám, a hajam, mindenem, és aki annyira nem tisztel, hogy legalább arra a kétórára ne gyújtson már rá, míg ott vagyok, nem érdemli meg, hogy menjek.


És az sem érdekel, ha hisztizik...

2023. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon nehez lehet neki egyedül, a Papa nelkül. Van rajtatok kivül mas is aki latogatja? Vagy csak ti vagytok neki?

A magany, a depresszio rettenetes dolog.

Vedd meg neki a Heet-s, vagy az Iqost vagy elektromos cigit, rengeteg van a piacon es vidd el,hogy probalja ki. (amig nem probalta valoszinüleg nem is tudja milyen)

2023. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"minden egyes alkalommal, amikor kimegy, rágyújt"

Megkockáztatom, hogy sokszor azért megy ki, hogy rágyújtson. Kedves tőle, ha miattatok kimegy. Kérd meg, hogy csak az ajtón kívül gyűjtson rá, előbb szedje össz, ami majd kint kell neki. Ki is mehetsz vele. 2 műanyag szék kell jó távolra egymástőó, figyelni a szélirányt, és még beszélgethettek is.

Nem kell ott aludnod, ha nem bírsz. De biztos nagyon örül neked, amikor mész.

2023. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Azóta beszéltetek vele?
2023. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!