Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van ilyen helyzetben jó vagy...

Van ilyen helyzetben jó vagy rossz döntés?

Figyelt kérdés

Nagypapám kórházban van, kb. másfél hete. Idősek otthonából került át, sajnos mind tudjuk miért... Már nem eszik/iszik, nem ül fel, csak fekszik, nem kommunikál. Ezeket a családomtól tudom. Én már nem mentem be hozzá. 37 éves vagyok, világ életemben napi szintű kapcsolatban voltam a nagyszüleimmel, nagyon jó viszonyban voltunk. Én nem bírnám ki, hogy így lássam. Úgy érzem , "könnyebb" úgy elengednem, hogy még 1 hete beszéltem vele, és akkor még tudatánál volt, mondott pár mondott nekem, ami kedves volt, majd elmondtuk a másiknak, hogy sok puszit küldünk majd leraktuk a telefont. Utána lett rosszul 2-3 nappal később, most pedig már "csak várunk". Rengeteg sírok itthon, nagyon fáj, hogy már nem lesz az életemben, de egyszerűen képtelen voltam/vagyok bemenni, nem akarom így látni.


Mit gondoltok? Meg fogom valaha ezt bánni? Van jó vagy rossz döntés ha ilyen helyzetről van szó? A családban van, aki mélységesen elítél emiatt, de szerencsére pl. A szüleim és a férjem egyáltalán nem, azt mondták mindenki maga tudja, hogyan akar elbúcsúzni.


2023. júl. 5. 06:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
84%
Igen, meg fogod bánni, szedd össze magad és menj be.
2023. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg ez a kérdező saját döntése, és ti, akik önzőnek nevezitek, vagytok bunkók.
2023. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam a válaszokat.

Nekem eddig egy haldokló rokonom volt kórházban, Anyósom. Sőt, akkor már ex.

Én könyörögtem ki, hogy mehessek hozzá, nem akarta, hogy úgy emlékezzenek rá, pl az unokája (a fiam) nem mehetett. Aztán persze jól esett neki, hogy ott voltam, nekem is jólesett, hogy láthattam, az egyik utolsó ember voltam, akivel még beszélt.

Ha rá gondolok, nem azt idézem fel, akit a kórházban láttam.

2023. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!