Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy szülő, tudatosan uszítja a gyerekeit a nagyszülő ellen?

Figyelt kérdés

Családunkban van egy rossz anyós-menyecske viszony.

A menyecske nem tudja elviselni az anyóst és lemosta róla már sokszor a szenteltvizet, anyós sem rejti véka alá a véleményét de sohasem a menye háta mögött. Ha baja volt vele, mindig elmagyarázta a menyének de másoknak sohasem szidta, főleg nem az unokáinak. Hálás a menyének az unokákért persze és sohasem bántaná meg őket azzal, hogy csúnyát mond a gyerekeknek az anyjukról.

Menyecske viszont egyre durvább, egyre agresszívabb. A gyerekeket is belekeverte az anyós iránt érzett gyűlöletébe és most már a gyerekek is szidják a nagymamájukat akinek a szíve szakad.

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Azt most hagyjuk, hogy min vesztek össze, nem jelentős abszolút. Nem anyagiak, nem becsületbeli, semmi megalázós dolgok nem állnak a háttérben hanem csak mindig ilyen blőd bagatell dolgok kb. hogy ki főzi a jobb töltött káposztát, minek főz nekik a nagyi, miért tartanak kutyát stb.


nov. 17. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Azt gondolom, hogy ezzel a szülő a gyerekének tesz rossza tudatosan, de igazából az anyukák 70%-a ilyen. Bármilyen anyósuk lenne, semmilyen nem felelne meg nekik, mert nem azt csinálja, mint a saját anyja.
nov. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
A férj helyében, amennyiben a feleség nem jogosan mondja ezeket a dolgokat, akkor első körben kapna két nagy pofont a kedves feleség, hogy tudja merre-hány méter. Aztán elmondanám miért kapta.
nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Szégyellje magát a nő, hogy a nagymama ellen uszítja a gyerekeket, ez egy nagyon aljas dolog, főleg ha hülyeségeken indult a viszály.
nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A férj/ fiú sajnos egy papucs.
nov. 17. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Az a véleményem amit előttem elmondtak. Viszont az idő neked, a nagyinak dolgozik. A gyerek felnő majd és látni fogja hogy a nagyi nem is olyan gonosz mint amilyennek az anyja elmesélte. A gyerekek mindig felnőttek és nem vakok.
nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem hogy a gyerekek is imádták eddig kölcsönösen a nagyit. Nagyi fizette a fogszabályzót, különórákat nekik, személyre szóló ajándékok, nyaralások stb. stb. Most meg azt kapta üzenetben, hogy ő az utolsó “aljas mocskos szemét aki az anyukájukat bántja” (szerintem a menye írta az unokák telefonjáról mert eddig ők sem voltak tiszteletlenek vele).

Amikor a nagyi megkapta ezt az aljasozó smst az unokáktól teljesen megtört.

nov. 17. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván a menyed írta. Mint írtam várj egy kicsit. A gyerekek nem vakok. Rá fognak jönni saját maguktól hogy nem vagy gonosz és az anyjuk a feszültségkeltő. Amit tudsz tenni az az hogy továbbra is szereted őket. Nehéz így, de pár évet kell kibírnod. Mondjuk nem írtad hogy hány évesek. Valaki hamarabb érik, valaki később.
nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

bagatell dolgok kb. hogy ki főzi a jobb töltött káposztát, minek főz nekik a nagyi, miért tartanak kutyát stb.


Ilyeneken tipikusan anyósok szoktak lovagolni. Ők versenyeznek mert szerintuk a pici fiuk biztos nem eszik olyan finom kaját, kéretlenül más háztartásában is tipikusan szeretnek kaját tukmálni( és nem néha ,mert az rendben van, hanem allandoan, vagy megjegyzés közepette pl hoztam rendes kaját..erzekeltetve mintha maskor nem kapna rendes kajat) ..a kutya kerdest nem tusom ertelmezni, kinek mi köze hozzá hogy ki tart kutyát?

Szóval én meghallgatnám a masik oldalt, mert siman lehet hogy a " menyecske" besokallt a sokévi bactatásból.

nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Elég gusztustalan dolog.
nov. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!