Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy gondolja nagyanyám,hogy...

Hogy gondolja nagyanyám,hogy 80 km-ről, akármilyen munka van otthon, akkor kénye kedve szerint futok hozzájuk haza,amikor nagynéném,és a családja alig 10 km-re laknak?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve költöztem el tőlük,van párkapcsolatom,saját háztartás, kert udvar,és a többi. Munka után, nem kis feladat ezeket karban tartani, ráadásul arra gondolok itt ezzel,hogy megvan a saját kis életem, feladataim. Most, ha durva akarok lenni, a nagyszüleim mindig azért akarnak "hazahúzni dolgozni",mert nekem kötelességem letörleszteni azt,hogy felneveltek engem,és szakmát adtak a kezembe. Persze,ez mind szép és jó, de hogyan várhatja el egy nagyszülő a segítséget, aki maga támaszt nem adott a gyereknek,azon kívül,hogy felnevelte,és biztosította a napi betevőt? Amikor összeköltözte a párommal,egy roncs voltam idegileg, annyira kikészítettek otthon. Ha eü-s bajom volt "nem kell orvoshoz menni", majd meggyógyulsz. Nem volt saját szobám,szégyenszemre a nagyapámmal aludtam egy szobában. Nem lehettek barátaim,és nem is nagyon kereste senki a társaságom a nagyszüleim miatt. Ha valamit vettem,be kellett számolnom (blokkot mutatni, stb). És ezek, még csak pár apró kis szösszenet. Volt,hogy meg is ütöttek, és még felnőtt fejjel is eltiltásokat kaptam mint egy gyerek..Amint lehetőségem lett, elköltöztem, hogy ne kelljen a zsarnokságukat tovább viselnem. Most pedig ennek ellenére, azt merik mondani,hogy úri helyem volt,és mi az,hogy nem megyek haza segíteni,amikor "ők még a seggemet is ki..ták". Eleve,hogyan lehet így egy unokához hozzáállni,akit elvileg szerettek? Jah,igen a pénzt amit "belém invesztáltak" maradéktalanul várják vissza, hogy a fát és a szenet is vegyem meg nekik télire..Így hogyan várhatják el,hogy még mosolyogva menjek haza hozzájuk? Nem képesek felfogni,hogy már van saját életem, és azzal akarok foglalkozni,nem az ő hülyeségeikkel,hogy jön egy telefon,és fussak haza? És talán nem az unokától kellene várni minden anyagi segítséget...mivel van gyerekük is, meg állítólag nem az anyám pénze miatt hoztak ki...( ő kint dolgozott külföldön,és adta rám haza nekik a pénzt.). Ti kiosztanátok nagyanyámat, vagy inkább kitalálnátok indokot,hogy miért nem tudok hazamenni?
márc. 9. 11:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell felvenni a telefont. Ez ennyire k*rva egyszeru.

Mondd egyutt velem: ELSZAKADAS.

márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
14%
A nagyszüleid nyilván nem úgy tervezték az életüket, hogy a nyakukba szakad az unoka felnevelése...
márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

#2, pisztolyt tartottak a fejükhöz? Te sem vagy különb, mint a kérdező öreganyja..."Felneveltelek, tartozol nekem"

Nem, nem tartozik semmivel.


Kérdező, amíg érzelmileg tudnak téged dobálni, addig ők vannak előnyben veled szemben. Ezen kellene dolgoznod. Ha elkezdenek a telefonban követelőzni, mondd nekik azt, hogy menned kell és tedd le a telefont. És legközelebb is "menned kell..."

márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mind elmondhatod neki is...aztán ennyi. Valamint azt is, hogy te sokkal több szeretetet fogsz adni a saját gyermekednek, unokádnak önzetlenül, elvárások nélkül.
márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Én elmondanám nekik a problémámat,a miheztartás végett..lehet hogy inkább levélben írnám meg, mert azt többször elolvashatják, talán jobban megértik az indokaimat.
márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Mért győzködöd itt hosszasan magadat, minket eszközként felhasználva ehhez? Nem rinyálsz. Nem mész. Nem magyarázkodsz. Pont.
márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

3, gyógyszert vedd be.

Hol írtam, hogy tartozik?

Ne magyarázz bele semmit, ami nincs ott.


és nem, nyilván nem tartottak pisztolyt a fejükhöz, akár intézetbe is adhatták volna, ha már a szülők nem nevelték.

márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%
#7, olvasd el a bevezetőt. Ott írja, hogy intézetből hozták ki. Nézzenek inkább magukba, hogy a lányuk miért lett ennyire elfuserált, hogy a saját gyerekét intézetbe adta. Biztosan azért, mert ők anno annyira szuper szülök voltak..
márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Tiltod a számukat és kész
márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanúgy érvényes, hogy nem te kérted hogy megszülethess, ez az ő vállalásuk. Max anyádnak lehet feléjük tartozása, hiszen igazából anyádnak segítettek azzal hogy átvettek tőle.

Kérdező, dolgozz azon fejben, hogy leválaszd magad róluk, te is tudod hogy nincs igazuk. Utána jöhet a tényleges leválás.

márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!