Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy gondolja nagyanyám,hogy...

Hogy gondolja nagyanyám,hogy 80 km-ről, akármilyen munka van otthon, akkor kénye kedve szerint futok hozzájuk haza,amikor nagynéném,és a családja alig 10 km-re laknak?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve költöztem el tőlük,van párkapcsolatom,saját háztartás, kert udvar,és a többi. Munka után, nem kis feladat ezeket karban tartani, ráadásul arra gondolok itt ezzel,hogy megvan a saját kis életem, feladataim. Most, ha durva akarok lenni, a nagyszüleim mindig azért akarnak "hazahúzni dolgozni",mert nekem kötelességem letörleszteni azt,hogy felneveltek engem,és szakmát adtak a kezembe. Persze,ez mind szép és jó, de hogyan várhatja el egy nagyszülő a segítséget, aki maga támaszt nem adott a gyereknek,azon kívül,hogy felnevelte,és biztosította a napi betevőt? Amikor összeköltözte a párommal,egy roncs voltam idegileg, annyira kikészítettek otthon. Ha eü-s bajom volt "nem kell orvoshoz menni", majd meggyógyulsz. Nem volt saját szobám,szégyenszemre a nagyapámmal aludtam egy szobában. Nem lehettek barátaim,és nem is nagyon kereste senki a társaságom a nagyszüleim miatt. Ha valamit vettem,be kellett számolnom (blokkot mutatni, stb). És ezek, még csak pár apró kis szösszenet. Volt,hogy meg is ütöttek, és még felnőtt fejjel is eltiltásokat kaptam mint egy gyerek..Amint lehetőségem lett, elköltöztem, hogy ne kelljen a zsarnokságukat tovább viselnem. Most pedig ennek ellenére, azt merik mondani,hogy úri helyem volt,és mi az,hogy nem megyek haza segíteni,amikor "ők még a seggemet is ki..ták". Eleve,hogyan lehet így egy unokához hozzáállni,akit elvileg szerettek? Jah,igen a pénzt amit "belém invesztáltak" maradéktalanul várják vissza, hogy a fát és a szenet is vegyem meg nekik télire..Így hogyan várhatják el,hogy még mosolyogva menjek haza hozzájuk? Nem képesek felfogni,hogy már van saját életem, és azzal akarok foglalkozni,nem az ő hülyeségeikkel,hogy jön egy telefon,és fussak haza? És talán nem az unokától kellene várni minden anyagi segítséget...mivel van gyerekük is, meg állítólag nem az anyám pénze miatt hoztak ki...( ő kint dolgozott külföldön,és adta rám haza nekik a pénzt.). Ti kiosztanátok nagyanyámat, vagy inkább kitalálnátok indokot,hogy miért nem tudok hazamenni?
márc. 9. 11:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Tiltod a számukat, nem válaszolsz, kész.


De egyszer már kiírtad ezt, ott is ilyen válaszokat kaptál.

márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Azt nem értem hogyha elvileg anyukád adott haza pénzt akkor milyen törlesztést várnak? Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy milyen munkákról van szó amihez pont te kellesz
márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, a férjem nagymamája dettó ilyen volt. Felnevelte őket de semmi kimutatott szeretet. Mindig segíteni, terrorizálva , basz.tatva voltak mindenért, gyomorgörcs stb…

Mikor elköltözött, összeköltöztünk annyit javult az élete, a mamának meg nemet mondtunk mindenre. Évek voltak mire felfogta, megszokta és tudott normàlis lenni. Én sokat segítettem neki a nem mondásra.

márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Egész életében ilyen volt, úgy gondolja. Most nem érsz rá és leteszed a telefont. Ha hívogat, kikapcsolod. Mérgező emberek, erre nincs szükséged. 80 km, havi 1 látogatás max.
márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%
Szánalmas ez a siránkozás.
márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
33%
Imádom az ilyen kérdéseket. Majd pár év múlva a homlokodra csapsz, hogy "jézusom, ezt is kiírtam az internetre, mert párommal/naplómmal nem voltam képes beszélni?"
márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem osztanám ki őket, de a telefont ritkán venném fel, és akkor is közölném, hogy nem érek rá segíteni. Ha nem tetszik, akkor azért elmondanám, hogy úgy érzem, nem tartozok semmivel. Ha nem tetszik nekik, akkor is. Vitába meg nem bocsátkoznék, elköszönnék olyankor.

A látogatásokat meg ritkítanám.

márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknek következetesen nemet kell mondani. Évekbe telt mire a férjem nagymamája felfogta nem ő a főnök egy felnőtt különélő magát eltartó embernél. Nem ugrunk neki amikor neki tetszik, aztán lehet megsértődni.
márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire tudtál leválni nagyanyádékról, kár volt ezért bárkivel összeköltözni... Addig kezdjál evvel valamit, amíg a párodnak tele nem lesz a micsodája és azt nem mondja, hogy "oké, fogd a cókmókodat és húzzál haza!"....
márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%

Más korosztály...

Viszont az éremnek két oldala van, azért ilyen esetekben kíváncsi lennék a másik fél véleményére is. Általában a két véleményből lehet meghatározni a "középutat".

Nekik sem lehetett könnyű! Felnevelik a gyerekeiket, aztán mikor végre pihenhetnének kapnak egy unokát, hogy neveljék fel.

Ők valószínűleg ugyan azzal a módszerrel neveltek téged, mint anyádat, csak közben kimaradt az 1 generaciónyi "változás/modernizálás".

Azt is mondhatták volna, hogy nem nevelnek fel, te pedig lehet a gyámügyhöz kerültél volna, mivel anyádnak nem kellettél ezek szerint.

Egyéb rokon/ testvér pedig mondhatja azt, hogy hozzájuk sem mehetsz.

Szóval lehet házsártosak, maradiak, de volt hol laknod, etettek, ruháztattak.

Azért, mert nem voltak barátaid ne őket hibásztasd! Ez csak rajtad múlott...

Mivel nagyapáddal aludtál, 2 szobás lehet a ház. Úgy tippelem, hogy csak azért nem váltak el nagyanyáddal, mert akkor "megszólják" őket. Ezeknél a régi időseknél ez jellemző, inkább maradnak egy háztartásban.

Abban az időben mikor ők a saját gyerekeiket nevelték fel még jellemző volt az, hogy 2-3 gyereket is összezártak egy szobába, és addig laktak így amíg el nem költöztek. Az utolsónak meg 20+ évesen lett külön szobája.

Egy másik dolog a nagyszüleid vagy a 2 világháborúba születtek bele, vagy az utánna következő több évtizedes nyomorba.

Az idősebbik nagymamám testvéreit a 2 vh alatt pl: többször megerőszakolták, ő még kicsi volt, és talán kihagyták, de emlekeibe megmardt. Pincébe laktak, krumplis zsákokon aludtak éveken keresztül.


Szóval neked valószínűleg a legnagyobb problemád az ,hogy anyád elhagyott. Ha ez kamasz korban történt hatványozottan fokozta a problémádat. Ezt kivetíted a nagyszüleidre.


A tippem, hogy mért neked szólnak, az lenne mert mindenki lesz@rja őket, és benned reménykednek. Sok idős ember jut erre a sorsra... Ha már nem tudnak "adni".


Menj pszihológushoz, de komolyan! Nem szégyen ez és biztosan jobb lesz tőle a közérzeted.


Én nem állok be a "szüleid" szidásába, mert mint írtam nem hallottam az ő verziójukat.

márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!