Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy gondolja nagyanyám,hogy...

Hogy gondolja nagyanyám,hogy 80 km-ről, akármilyen munka van otthon, akkor kénye kedve szerint futok hozzájuk haza,amikor nagynéném,és a családja alig 10 km-re laknak?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve költöztem el tőlük,van párkapcsolatom,saját háztartás, kert udvar,és a többi. Munka után, nem kis feladat ezeket karban tartani, ráadásul arra gondolok itt ezzel,hogy megvan a saját kis életem, feladataim. Most, ha durva akarok lenni, a nagyszüleim mindig azért akarnak "hazahúzni dolgozni",mert nekem kötelességem letörleszteni azt,hogy felneveltek engem,és szakmát adtak a kezembe. Persze,ez mind szép és jó, de hogyan várhatja el egy nagyszülő a segítséget, aki maga támaszt nem adott a gyereknek,azon kívül,hogy felnevelte,és biztosította a napi betevőt? Amikor összeköltözte a párommal,egy roncs voltam idegileg, annyira kikészítettek otthon. Ha eü-s bajom volt "nem kell orvoshoz menni", majd meggyógyulsz. Nem volt saját szobám,szégyenszemre a nagyapámmal aludtam egy szobában. Nem lehettek barátaim,és nem is nagyon kereste senki a társaságom a nagyszüleim miatt. Ha valamit vettem,be kellett számolnom (blokkot mutatni, stb). És ezek, még csak pár apró kis szösszenet. Volt,hogy meg is ütöttek, és még felnőtt fejjel is eltiltásokat kaptam mint egy gyerek..Amint lehetőségem lett, elköltöztem, hogy ne kelljen a zsarnokságukat tovább viselnem. Most pedig ennek ellenére, azt merik mondani,hogy úri helyem volt,és mi az,hogy nem megyek haza segíteni,amikor "ők még a seggemet is ki..ták". Eleve,hogyan lehet így egy unokához hozzáállni,akit elvileg szerettek? Jah,igen a pénzt amit "belém invesztáltak" maradéktalanul várják vissza, hogy a fát és a szenet is vegyem meg nekik télire..Így hogyan várhatják el,hogy még mosolyogva menjek haza hozzájuk? Nem képesek felfogni,hogy már van saját életem, és azzal akarok foglalkozni,nem az ő hülyeségeikkel,hogy jön egy telefon,és fussak haza? És talán nem az unokától kellene várni minden anyagi segítséget...mivel van gyerekük is, meg állítólag nem az anyám pénze miatt hoztak ki...( ő kint dolgozott külföldön,és adta rám haza nekik a pénzt.). Ti kiosztanátok nagyanyámat, vagy inkább kitalálnátok indokot,hogy miért nem tudok hazamenni?
márc. 9. 11:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%

Már annyiszor feltetted ezt a kérdést..mindannyiszor kaptál sok hasznos tanácsot.

Ideje lenne érzelmileg is leválni..

márc. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyenek sztorikról jut eszembe, hogy az állami nevelésben felnőttek mennyi életindítót kapnak.

Egyik volt osztálytársam anyja nevelőszülő. A saját gyerek mellett volt még úgy 4 náluk. (A kisebbeket volt hohy örökbe fogadták) Mindnek volt ágya, szülinapi tortája, egy gyengébb okostelefonja ha kellett, stb. Mint egy normális családban, csak nem hánytorgathatták a gyerek szemére, mert a havi fizetés érte azért már ugye feltűnő. Meg az ilyen gyerekek 18 éves kor után is kapnak támogatást, ha nappalin tanulnak, még egyetemen is. Lakhatás, stb. Nem teszik ki őket 18 évesen az utcára.



Az hogy valaki (szülő, rokon, nevelőszülő családi vagy intézményesebb (mikor minimum 10-en vannak) körülmények közt) felneveli a gyereket, az a gyereknek nem KIVÁLTSÁG, hanem a törvény által meghatározott MINIMUM. Nem kell érte hálásnak lenni.

márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"a fát és a szenet is vegyem meg nekik télire.."

Ez nem egy segítség kérés volt esetleg a részükről, amit a sajátos stílusukban megfogalmazva te félre értelmeztél?


Konkrétan arra gondolok, hogy az elszabadult infláció miatt nem jönnek ki a nyugdíjukból, és nem tudják megvenni télre a tüzelőt. Az elmúlt 2 évben kb megduplázódott a fa és a szén ára is. 2023-ban 18,5%, 2024-ben 6%-al emelkedtek a nyugdíjak, ez jó indulattal is csak 25%, tehát biztosan rosszabban élnek mint 2 éve!


Ha a feltételezésem igaz, akkor valószínűsítem, hogy a mostani télen is igen csak vissza fogottan fűtenek. A szomszéd néni 2 pulóverben és 2 mackó nadrágban, otthonkában nézi a tv-t, mert csak 15-16 fokra van pénze fűteni a házat.

A fát pedig nem árt megvenni tavasszal, hogy száradjon őszig. Csak ugye a fát/szenet nem lehet részletbe fizetni, mint a gázt (havi általány).

márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Volt osztálytársad anyukája előtt le a kalappal, 22-es. Ehhez azért rengeteg lelkierő kell, amikor a biológiai lumpen szülő felbukkan, rosszabb esetben elviszi a gyereket, aztán még terheltebben hozza haza, mint ahogy elindult.
márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
79%
21-es: na ja, csak addig kéne ezt meglépni, amíg a palijának tele nem szalad a kérdező inkompetenciájával a mogyorója, mert akkor aztán húzhat vissza a nagyanyjáékhoz és ott fog felfordulni a nyakukon...
márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

#24


Meg a család többi tagja előtt is, még akkor is, mikor jó a vége.

11.-ben egyszer sírva jött iskolába, hogy az egyik kisfiút örökbe fogadják, s az ország másik vegébe viszik, s többet nem fogja látni.

2-től 4 éves koráig volt náluk. Cigány gyerek, s valami születési rendellenessége is volt, mert furán tarotta a lábát, s furán lépet. Emiatt egy örökbefogadó pár vissza is mondta, hogy nekik "beteg gyerek nem kell". A többszörös hátrány ellenére mégis került, csak ugye messzire...

márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!