Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egyre nehezebben megyek a...

Egyre nehezebben megyek a kórházba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mamának szinte egyetlen rokona vagyok(unoka)aki közelében él.

Eddig se volt könnyű az életem tőle hogy minden hétvégém róla kellett hogy szóljon, és a hétvégéi amig másoknak a háztartás barátok bulik, szocializáció, addig nekem a nagymama es senki más. Különben félbe lenne vágva az egész, hétvégi pihenésem sincs. Mert hiába vagyok közel az csak annyit jelent hogy 1 városban vagyunk, de az kb 1 órás utazás átszállas minden sz.r, csak oda.


De most meg huzamosan kórházban van. Még messzebb. Minden hétvégém az hogy utazzak a kórházba vigyek be mindent vágjam a gombás körmeit is. Mondjam le a pl tévét meg ügyintézzek körülötte mindent is.

Persze emberileg is meg szeretetből is megteszek minden ilyet. Egy hétvégém se volt lassan évek óta vagy évtizedek óta nélküle. (és akkor még ő vádolt meg hogy én hanyagolom vagy nem szeretném..ebből balhé is volt már.)


Mentálisan nem birom már.

Hétvégéken felkelni se akarok már megmozdulni se és beerőszakolni magam a kórházba se. Depressziós lettem.

Kiút?



#állandó mamázás
márc. 17. 08:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Simán mondd meg a mamád ágához tartozó szülődnek, hogy neked lelkileg annyira megterhelő idős, beteg mamád heti szintű látogatása, hogy már kezd depresszióssá tenni. Fiatalként hétvégén önfeledten szórakozni akarsz, nem pedig az elmúlással folyamatosan szembesülni, mert ez eléggé energiaelszívó. Havonta egyszer esetleg meglátogathatod, de már ez sem komfortos neked.


Nagymama lelkét lehet úgyis ápolni, hogy több családtag hívja gyakrabban telefonon, akár videó hívással, meg lehet adni kórházi ápolónak is egy kis plusz pénzt azért, hogy vele többet foglalkozzon (kiemelten gondozza, kicsit beszéljen is hozzá).

márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Jól kicsináltak hogy rad hagyták. Ha kórházban van ott ellátják. Hívd fel telefonon minden nap és kicsit éld a te életed is
márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

De nem mehet ki az osztályról sem. Az osztályon nincs is telefon. Csak lent van pár fizetős pénzbedobós ahhoz nem is értene. Meg le se engednék.

A mobilja másnap nem lenne meg sem. Be se lehet adni neki értékeket pl pénzt sem.

Öreg beteg kronikus osztályon van. Intézzük az otthont.


Amugy a telefonnal is kicsinált amugyis. Munkaidőben és éjszakai hívogatások, ha nem vettem fel rámküldte a rendőröket hogy biztos eltűntem egy az egyben telefonos zaklató volt.


Egy másik rokona van csak az meg végképp alig tud idejárni.

márc. 17. 09:22
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

A társadalmi norma az, hogy idős szülőkről a gyermekeiknek kell gondoskodniuk, nem pedig az unokáknak. Abból amit írtál az jön le, hogy neked mamáddal már a telefonos kapcsolattartás sem komfortos.

Ez esetben ezt is minimalizáld.


#1

márc. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Neked az lenne? Miert áll benne az hogy "nekem" nem komfortos?

Másnak az lenne? Kinek lenne komfortos ha munkában és ejszaka is, meg rendőrrel is zaklatja egy rokona "szeretetből"?

márc. 17. 09:56
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Nekem se lenne komfortos.

Ami tőled nem elvárható, arra mondj simán nemet, ha számodra nem komfortos.


Nagymamáddal való kapcsolat redukálás előnye: lelki egyensúlyod helyre áll, nem lesz okod neheztelni rá.


A mérleg másik serpenyőjén meg csak az van, hogy emiatt szüleid, nagymamád neheztelhetnek rád. Ugyanakkor erre társadalmi normával alátámasztható okuk nincs, mivel nem a te kötelességed nagymamával a rendszeres kapcsolattartás, hanem nagymamád gyermekeié.



#1, #4

márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nem oldja meg a problémát, de ha muszáj járnod, jogsi+kocsi nem opció hosszútávon? Kényelmesebb lenne hozzá is járnod és ha épp órára kell menned hétvégén (és ezzel ki tudsz szakadni az egész hétvégén nála vagy körből), akkor arra csak nem mondhat nemet vagy szídhat téged - hiszen azért csinálod, hogy gyorsabban eljuss hozzá. Amúgy meg nem engednék a zsarolásának, tudom nehéz, de tessék kiállni magadért!
márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

2-3 napom van igy oda időben/hét(durván 12 nap/hó) ha mindent összeszámolok mamára, folytatva a miatta történő ügyintézésekkel is dokumentum formanyomtatványos sz.rakodasokkal is logisztikával szervezésekkel munka mellett is a körzetijével injekciok kapcsan kapcsolattartásokkal meg ezer mindennel egyutt.


Ha lenne egy kocsim aminek fizetem a szervizét hitelét tankolást telinyari gumi karbantartas az meg kb félhavi jövedelmem. Tehát durván 14 nap munka.


Tehát kocsi nélkul 12 napom van elb.szva, kocsival meg 14 napi munkám.(mintha 14 napot dolgoznék ingyen)


De nyertem 14-12, 2 napot/hó.

Lenne időm felkötni magam.

márc. 17. 12:20
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi akadályoz meg abban, hogy nagymamád további segítését nulla közelire redukáld? Haragudna rád szülőd, nagymamád?


Nincs rá okuk! Tehát ha haragudnának is, és ez rontaná az egészségüket, az is csak az ő hibájuk lenne.

márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid élnek?
márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!