Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egyre nehezebben megyek a...

Egyre nehezebben megyek a kórházba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mamának szinte egyetlen rokona vagyok(unoka)aki közelében él.

Eddig se volt könnyű az életem tőle hogy minden hétvégém róla kellett hogy szóljon, és a hétvégéi amig másoknak a háztartás barátok bulik, szocializáció, addig nekem a nagymama es senki más. Különben félbe lenne vágva az egész, hétvégi pihenésem sincs. Mert hiába vagyok közel az csak annyit jelent hogy 1 városban vagyunk, de az kb 1 órás utazás átszállas minden sz.r, csak oda.


De most meg huzamosan kórházban van. Még messzebb. Minden hétvégém az hogy utazzak a kórházba vigyek be mindent vágjam a gombás körmeit is. Mondjam le a pl tévét meg ügyintézzek körülötte mindent is.

Persze emberileg is meg szeretetből is megteszek minden ilyet. Egy hétvégém se volt lassan évek óta vagy évtizedek óta nélküle. (és akkor még ő vádolt meg hogy én hanyagolom vagy nem szeretném..ebből balhé is volt már.)


Mentálisan nem birom már.

Hétvégéken felkelni se akarok már megmozdulni se és beerőszakolni magam a kórházba se. Depressziós lettem.

Kiút?



#állandó mamázás
márc. 17. 08:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%

Csokkentsd felere a latogatasokat (legalabb). Holnaptol!


Ez az onfelaldozosdi nem vezet sehova, mamadnak sem hasznal annyit, mint hiszi.

márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%

A határaidat senki nem fogja meghúzni helyetted, főleg úgy, hogy mindenkinek az a jó, ha nincsenek határaid. Ha magadnak se vagy annyira fontos, hogy megvédd magad, akkor hogy várod, hogy könnyebb lesz?

Megmondod mindenkinek, hogy innentől ez meg ez van, a többiek meg majd szépen feldolgozzák. Simán lehet, hogy kígyót békát mondanak rád, de neked velük se kötelező ám beszélni! Tartsanak hálátlannak, ki a francot érdekel?! Eddig te dolgozták, most az ő körük jön. Nem akarják? Te se. 1-1.

Itt nem segít más, csak az, ha lefekteted az új szabályokat.

márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Azért Elgondolkodtam, hogy manapság mennyi családszerető ember van ezen a világon. Néhánynak mindegy mi lesz a másikkal, csak neki legyen jó. Lényeg, hogy „nekem“ legyen könnyebb, a másik meg kit érdekel.🤔
márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
34%

Nem ertem ! Szombaton reggel felkelsz elmesz út 1 ora , ott vagy 1 órát, haza út 1 óra. Tehát ha 9 kor elindulsz delre max 1 re otthon vagy. Vasárnap nem mész. Tehát gyakorlatilag szabad az egesz hetveged.

Vagy szombaton nem mész csinálsz amit akarsz, vasarnap délben elindulsz max delutan 4 re otthon vagy.

Egy max 3-4 oras programtol ne legyen mar az egesz hetveged kuka. Ez nevetseges. En elhiszem, hogy fáj , hogy rád van terhelve , de azert heti 1x 3-4 ora nem olyan megterhelo.

márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#24, nem érted. A kérdezőnek nem a hétvégi 3-4 óra a megterhelő, hanem - részben - az is, hogy amint odaér, szemrehányások és vádaskodások tömege fogadja. Anyám ugyanezt csinálta. Nem azzal fogadott, hogy de jó, hogy látlak, hanem mocskolt: miért csak most jöttem, miért nem veszem magamhoz, miért ez és miért nem az. Néha még befigyelt az is, hogy "öngyilkos lesz".

Már elindulni sem volt kedvem.

A kérdezővel ezt a szopatást/vádaskodást évek óta művelik.

Belefáradt lelkileg.

márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Persze meg vagy 100x leirta, hogy nincs elete se szabad hetvegeje. Heti 1x 3 oras elfoglaltsag. Azert lehet mellette eleted. A masik reszeben pedig legyen onallobb es talpraesetebb. Mondja meg a maminak h ne legyen egy gonosz harpia mert ennyit se fog menni.
márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
39%
A szüleink, nagyszüleinknek sem volt életük még nevelték a szüleinket, neveltek bennünket. Oké, hogy nem kértük, de ez a legkevesebb, hogy ha kórházban van egy családtagunk, hogy látogatjuk. Szerintem legalábbis ez természetes, hogyha valakit szeretek, törődik vele, és nem nyűg.
márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, én huszonéves fiúként ápoltam nagypapámat. Igaz, hogy nem évekig, igazából egy évig volt beteg, és pár hónapig szorult csak mindennapi segítségre, viszont ez mentálisan nagyon megterhelő volt. Előtte csak fűnyírás, kerti teendők, gyógyszer kiváltás, bevásárlás, ilyenek. Én szívvel lélekkel csináltam, és nem bántam meg. Én lettem az örökös is, ezt ő akarta így, több évvel ezelőtt mondták, hogy mivel én járok hozzájuk, már akkor is én segítettem őket, így csináljuk meg a papírt. Az, aki tizenéve rájuk sem nyitotta az ajtót, és még a temetésre sem jött el, a hagyatékin tudta tartani a markát. Nekem ő volt a minden, és neki is én. 🖤 Nagymamámmal már sokkal másabb a helyzet, a papa halála egyáltalán nem hallotta meg, annyi volt a lényeg, hogy feketébe legyen, mert "mit mondanak". Én ezt nehezen viseltem, viselem, szerinte az élet megy tovább, stb, a síron több virág legyen, mint a szomszédén, de ennyi a lényeg. Én megmondom őszintén, nem sűrűn járok a temetőbe. (1-2 hetente, illetve alkalmakkor.) Neki ez sem tetszik. De én úgy gondolom, hogy életében imádtam, az a kőtömb nekem nem pótol semmit. Persze, van olyan, amikor nehéz helyzetbe vagyok, és kimegyek csak úgy spontán. Szóval a mamával nehéz, de ez van.

Szóval, ha nem szeretnéd csinálni, ne csináld. Ezt nem lehet muszájból, mert mentálisan nem fogod bírni, ezáltal neked is rossz lesz, és a mamának is. Sok erőt, és dönts úgy, hogy ne bánd meg.

márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!