Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egyre nehezebben megyek a...

Egyre nehezebben megyek a kórházba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mamának szinte egyetlen rokona vagyok(unoka)aki közelében él.

Eddig se volt könnyű az életem tőle hogy minden hétvégém róla kellett hogy szóljon, és a hétvégéi amig másoknak a háztartás barátok bulik, szocializáció, addig nekem a nagymama es senki más. Különben félbe lenne vágva az egész, hétvégi pihenésem sincs. Mert hiába vagyok közel az csak annyit jelent hogy 1 városban vagyunk, de az kb 1 órás utazás átszállas minden sz.r, csak oda.


De most meg huzamosan kórházban van. Még messzebb. Minden hétvégém az hogy utazzak a kórházba vigyek be mindent vágjam a gombás körmeit is. Mondjam le a pl tévét meg ügyintézzek körülötte mindent is.

Persze emberileg is meg szeretetből is megteszek minden ilyet. Egy hétvégém se volt lassan évek óta vagy évtizedek óta nélküle. (és akkor még ő vádolt meg hogy én hanyagolom vagy nem szeretném..ebből balhé is volt már.)


Mentálisan nem birom már.

Hétvégéken felkelni se akarok már megmozdulni se és beerőszakolni magam a kórházba se. Depressziós lettem.

Kiút?



#állandó mamázás
márc. 17. 08:46
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Igen. Minden esetben engem feszítenek keresztre. A kórházi ápolók is hogy mama már mennyire vàrt, mintha én lennék a hálátlan, a mellette levő nénik is, a messze levő rokon aki ugyan igyekszik szintén ügyintézni is, a meghatalmazasos ügyvédi mindenben is, gyakra messziről is utazik ide, amit tud megtesz ő is, de azért teljesen más mint annak aki "kéznél van", aki éjszakákat ügy vele korházban is karacsonykor is, aki mellette aludt akkor is amikor óránként ébreszt fel mert nem beszamitható akinek levették az orvosokhoz valo kisergtések miatt a szabadságait, nem is srolom.



Mindig és mindenkoron az van elhordva de mindehol ez van aki jelen van.


Amig tesom kirepult en otthon maradtam még megelhetés hiánya miatt, tesom volt az isten mindig, én meg az égetnivalo.

Mindig azt szeretik jobban aki messze van. És mindig azt szidják aki jelen van és tűr és belegebed.


A saját mamámmal szinte az egész családbol amig jól is volt én tartottam csak kontaktot is szinte mindenki másnál meg a karácsony meg ezek a család csak.

És az első es utolsó is én voltam akkor is akit a sárga földig hord le mama hogy én kihasználom hanyagolom hálátlan sz.r vagyok ö meg hogy mennyire szeret de mindog hiányzom soha nem megyek.

Nem azokat szidja soha, akiket csak karácsonykor lát. Nem. Aki kéznél van es mellette van.


Ez ilyen murphy az emberekben.

Nem az a törődő gondoskodó aki szemtol szemben ott áll és ad egy ölelést ajándékot és felköszönti. Hanem aki 500 km-ről hazatelefonál egyszer szülinapjára.



Igazábol annyi mindent tanulok így mamám mellett amiket szerintem én soha nem is akartam tudni se a világról.

márc. 17. 12:52
 12/28 anonim ***** válasza:
84%
Tanácsoltuk itt páran, hogy add át ezt a szüleidnek, mert te belerokkansz lassan. Miért nem teszed ezt?
márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nincsenek már szülők. De amig voltak is képzeld el hogy cégek rohanás munka gyerekek a nyakukban. akkor is maradt az unoka+mama felállás. Kirepülésnél is. Később is. Nekem nincsenek cégeim családom, mindig en voltam a "mozgatható"mamához.


Nem felelősök keresés a téma vagy másra hárítás.

Hanem már belegebedek ebbe hogy nincs egy rohadt hétvégém sem. De ha van is, végig depresszióskodom az egészet.

Nem az van, hogy ha nem megyek be mamához, akkor élem a világom. Nekem már nincs világom se, amit éljek.


Ha 2 virágbol az egyiket öntözöd a másik kipusztul. Es ha nem öntözöd azt az egyiket attol még nem fog feltámadni a másik.

márc. 17. 13:19
 14/28 anonim ***** válasza:
78%
Akkor menj minden 2.hétvégén. mondd neki indokként, hogy beteg vagy . Ami igaz is. Választanod kell. A lelkiismeretedet meg ki kell bírni. Vagy ő szenved a hiányod miatt, vagy te szenvedsz a mama miatt.
márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 babyboom567 ***** válasza:
40%

Valamit nagyon túlgondolsz.A kocsi biztosításunk negyedévente 18000ft,havonta 20ezerért tankolok,és fél év alatt a forgalmi vizsga árát költöttük rá,ami 25ezer volt.Meg havi 2500ft takarítása, ami aprót be kell dobni a porszívóba,meg az önkiszolgáló mosóba.Ez azért nem egy fél fizetés

Meg betelefonálsz, hogy közbe jött valami, eltört a lábad/másik városba kellett utaznod stbstb.

márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


A leírtakból egyértelmű, hogy tégedet már eléggé kikészített a nagymamádról való gondoskodás.

Hagyd ezen túl másokra, nagymamád többi gyermekére, testvéredre.

Ha meg ők ez nem akarják a nyakukba vállalni, akkor neked sem róhatják fel, hogy ezen túl már ezt a terhet nem akarod viselni.


Nagymamádnak meg simán mondd meg, hogy már kikészültél a róla való gondoskodásban, nem komfortos vele sokat találkoznod, beszélned.

Ez persze fájhat neki, de ha már kicsit demens, akkor talán nem is igazán. Inkább őt eméssze, mint téged. Még az is kisebb baj, ha ő hal bele, mint ha te készülsz ki teljesen. Ami szankciót tehet, hogy az örökségből kizár.

márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Valahogy úgy számoltam a kocsit hogy a havi törlesztő minimum 50 ezer(max 100 több nem menne), ezen felül van kocsi amire csak 1 kerék téligumi 40 ezer, 4 kerék 160 ezer es akkor azt fel is kéne rakja vki. Olcsó törlesztő részletes kocsik pedig hát nem a legújabbak sem. És nem véletlen vannak eladva sem.

Többet vannak lassan szerelőnél mint úton. Az elektromosokban meg azt csinálják hogy kisütik a rendszert hogy ne mutassa ki a hibákat..

Aztan ezer biztos hogy alul rohadnak is, alengescsillapito ki van menve. Es az is biztos hogy nem ertek hozzá tehát már csak vásárláshoz is szerelo kene abban meg bízzon meg az ember hogy profi is es fizesse is ki. Ja meg a műszakija se tudom mennyi egy kocsinak.


De a szokásos karbantartáson felul a váratlanakra is kell hogy legyen pénz. Kulonben allni fog a ház elott csak de fizetem a hitelt.

márc. 17. 14:15
 18/28 A kérdező kommentje:

Ja meg nézzem meg hogy kinek a nevén van mett ha nem azon a cégnéven akiktol veszem akkor a tulajdonjog lehet at sem írodik.

Valojában annyi mindent néztem mar a témában hogy csak az hogyan vegyunk autot mikre figyeljunk oda nalam már csak ez betette a kaput.

márc. 17. 14:22
 19/28 anonim ***** válasza:
700 ezer körül már üzemképeset kapsz. Vegyél rá téli-nyári gumit.
márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%

De mondd már meg, mi a francért nem állsz már le ezzel a mártíromkodással?


Nem mész és kész, lesz*rod, ki mit mond. Ennyi. Menjél egy valami terápiára, ha egyedül nem bírsz nemet modani, mert beteg, amit csinálsz, beteg az egész hozzáállásod, hogy neked milyen rossz, mert sosem volt egy hétvégéd sem, dehát te magad csinálod ezt, nem más.

márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!