Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normalis hogy a nagyszülők...

Normalis hogy a nagyszülők sose töltenek időt az unokával kettesben vagy hármasban?

Figyelt kérdés
A feleségem szüleiről van szó. Anyosomék akkor látják az unokájukat ha eljönnek vagy mi megyünk el hozzájuk. Olyan is van hogy kitalálja anyósom hogy menjünk el az egyik parkba sétálni a gyerekkel és jön ő is. Multkor nem volt kedvem és irtam neki hogy jöjjön el és elviheti az unokáját 1-2 órára ha szeretné, miért kell nekünk is ott lenni. Nem írt rá semmit, inkább nem is találkozott vele. A feleségem nem szol semmit erre, szerintem elfogult a szüleivel viszont a gyerek 3 éves lesz és alig volt olyan hogy mással töltött volna időt rajtunk kívül, igy nagyon anyás. Velem simán eljön a boltba, elmegyünk a játszótérre de nem tudom hogy viselné ha más vigyázna rá és egyikünk sincs vele.
ápr. 14. 19:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apósom képtelen kettesben lenni az unokával, bár lehet, jobb is így, mert kissé figyelmetlen. De egyébként szívesen látja.


Nem tudom, hogy a feleséged szülei esetleg nem bíznak magukban ehhez.

ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Hat, nem minden nagyszulo szeret babysitterkedni. Ok pont ilyenek. :-)
ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem valószínüleg nem akarnak/mernek felelöséget vállalni, egy 3 éves azért elég mozgékony, egy idösebb ember meg a legtöbb esetben nem igazán. A gyerek meglódul valamerre, baleset éri és ök lesznek a hibásak. Teljesen érthetö részükröl.
ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Szerintem csak nem akarnak felelosseget vallani és az idő 100%ban a gyerekre figyelni. Mikor mi is ott vagyunk akkor tudjak hogy nem nekik kell ra figyelni minden pillanatban mert mi figyelunk ra ugy is.


De sajnos is nem tudunk kettesben elmenni sehova mert evente egyszer mikor az evfordulonk van akkor vigyaznak ra, ugy hogy atjonnek hozzank, mi meg elmegyunk kajalni valahova.


Külföldön vagyunk, anyosomék is itt vannak, nem velünk de tölünk nem messze, az én szüleim Magyarországon vannak. Megyünk haza nemsokara pár hétre és ilyenkor tudunk valamit is csinálni kettesben mert a szüleim szó nelkül vigyáznak az unokára de ők is aggódnak hogy majd sir utánunk, főleg hogy az én szüleimet ritkán látja, bár legutóbb is jól elvolt velük.

ápr. 14. 19:36
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
4, Kerdezo: mondom, nem lehet babysitterkent hasznalni a nagyszuloket. Vegyetek fel ilyen alkalmakra valakit. ;-)
ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
Normálisnak normális. Nem kötelességük babysitterkedni, jobb is ha valaki belátja hogy nem neki való ez a felelősség. Inkább ne vigyázzanak rá ha úgy érzik nem tudnak, vagy nem akarnak.
ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

A legjobb megoldás, ha kerestek babysittert, akkor meg van oldva a probléma.


Öszintén szólva megértem öket, egy ekkora gyerekre figyelni nagy felelöség. Nem tudom, mennyire örülnél, ha elvállalnák a gyereket és történne valami vele, mert tudták megakadályozni!

ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Egy babysitter mar többet ker orankent mint amennyit én keresek és ilyen fiatal tinilanyok hirdetik hogy babysitterkedes vallalnak. Hat koszi, idegenre nem akarom rabizni aki par ev meg maga is gyerek volt.


Nem arrol van szo elso sorban hogy vigyazzanak ra hanem hogy nekunk pl miert kell elmenni pl parkba, etterembe mert ok akarjak az unokat latni. Eljohetnek ide, van nekik is gyerekules az autoba es elvihetik a mekibe vagy a jatszoterre, majd visszahozzak.

ápr. 14. 19:48
 9/32 anonim ***** válasza:
29%
#5: ha nálad ez csak babysitterkedés, sose találkoztál olyannal, hogy egy nagyszülő igényli az unoka társaságát, akkor sajnállak nagyon. És ezt komolyan mondom.
ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%
9: ezt a kerdezovel beszeld meg! Nekem ehhez mi kozom? A babysitter profi, ez szakma, foleg kulfoldon, a kerdezonek ezt tudnia kene. Itt arrol van szo, hogy nincs ra penze, ezert inkabb a nagyszuloktol varna el, ingyen. Hat en sem allnek ezert rendelkezesre. Komolyan sajnallak, ha ezt nem erted. ;-)
ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!