Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normalis hogy a nagyszülők...

Normalis hogy a nagyszülők sose töltenek időt az unokával kettesben vagy hármasban?

Figyelt kérdés
A feleségem szüleiről van szó. Anyosomék akkor látják az unokájukat ha eljönnek vagy mi megyünk el hozzájuk. Olyan is van hogy kitalálja anyósom hogy menjünk el az egyik parkba sétálni a gyerekkel és jön ő is. Multkor nem volt kedvem és irtam neki hogy jöjjön el és elviheti az unokáját 1-2 órára ha szeretné, miért kell nekünk is ott lenni. Nem írt rá semmit, inkább nem is találkozott vele. A feleségem nem szol semmit erre, szerintem elfogult a szüleivel viszont a gyerek 3 éves lesz és alig volt olyan hogy mással töltött volna időt rajtunk kívül, igy nagyon anyás. Velem simán eljön a boltba, elmegyünk a játszótérre de nem tudom hogy viselné ha más vigyázna rá és egyikünk sincs vele.
ápr. 14. 19:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%
Ezek a nagyszülők igénylik az unoka társaságát csak nem szeretnének vele egyedül lenni. Biztos hogy megvan az oka, hogy nem bíznak már magukban, ez felelős gondolkodás belátni ha valamit már nem tudok bevállalni.
ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
10 es gondolom te is csak egy gyerekellenes libsi vagy. A legtobb nagyszulo nem babysetterkedeskent fogja fel az unokaval egyutt toltott idot, az en szuleim biztos hogy nem es az en nagyszuleim is szivesen figyeltek ram mikor gyerek voltam, pedig az egyik nagymamam idosebb nagymama volt mint most az en gyerekem nagyszulei.
ápr. 14. 19:58
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Akkor is normális, ha neked ez nem tetszik. (Hiába akartál csak neked tapsikoló válaszokat, és most csak lesel, mert nem azokat kaptál.) Az ő normájuk. Aminek nem kell egybeesni a te normáiddal meg a te szüleid és nagyszüleid normáival. Ők nem akarnak a gyerekre felügyelni, és ehhez joguk van. Ti pedig a nagyszülőkre alapozás helyett kénytelenek vagytok anyagi áldozatot hozni a gyereknevelés kedvéért, ha gyerekfelvigyázó szolgáltatásra van szükségetek.
ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
97%
Semmi baj azzal, hogy a szitterek fiatalok. Egyreszt, lehet volt kisebb testveruk akire mar vigyaztak, masreszt a gyermekes korosztalynak nincs ideje masera vigyazni. Ha pedig valasztanom kell hogy egy 20 eves vagy egy 80.... inkabb a 20.
ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
88%

"gyerekellenes libsi", na helyben vagyunk, kibújt a szög a zsákból :)


Sokan elfelejtik hogy a nagyszülők nem "ingyér" bébiszitterek. Nekik nem lehet dolguk, nem akarhatnak pihenni főleg ha nyugdíjasok? Ja nem, ugorjak a kis ödönkének. Én sem tenném. Kérdező, fogadj egy szittert, ja az pénzbe kerül, bocsi.


Mielőtt gyereket vállaltatok ezt is be kellett volna kalkulálni nem?Ez van. Még bírjátok ki 18 évig.

ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
96%
Az én anyósom nem tud mit kezdeni a gyerekekkel, az én mamám meg nem is akart velünk
ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
92%

12: kerdezo, a gyerek penzbe kerul am! Es minel nagyobb, annal tobb penzbe! Nyugodj bele, abba is, ha le akarod passzolni, sitter kell! ;-)

Amugy nem ertem, hogy jon ide pont a ballibsi? Ez milyen szinten relevans a temaban? :-D Amugy teljesen igaza van az osszes hozzaszolonak, aki sittert ajanlgat. Nehogy mar te oszd be az szuleid idejet, energiajat! Nonszensz! Ott a gyerek, ti vallaltatok, oldjatok is meg! ;-)

ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem várhatod el automatikusan a gyerekfelületet a nagyszülőktől. Gondolom nem tettek ígéretet arra, hogy bármikor a rendelkezésetekre állnak ez ügyben, így kénytelenek vagytok máshogy megoldani a helyzetet. Hidd el, nem ti vagytok az egyetlenek.
ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
83%
Ez annyira undorít az újdonsült szülőkben, elvárják hogy a nagyszülők ugorjanak. Mire fel? A gyereket maguknak szüljék, ne másnak. Ha én gyereket akarnék, csak úgy vállalnék, hogy átgondolnám meg tudnám-e oldani a felvigyázását. Mi van ha a szülők megbetegednek, meghalnak, akármi? Ott fognak a koporsójuk felett sírni hogy brühü meghalt az ingyen szitter vagy mi? Rám sem vigyáztak a nagyszüleim pedig csak 60 km-re laktak tőlünk. Anyám megoldotta, szittert fizetett míg dolga volt, és ha apám sem tudott rám vigyázni.
ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk 2 kisgyerekünk van, ráadásul segítség nélkül.


De úgy gondolom, hogy a gyereket a szülők vállalják. És hogy a nagyszülő mit csinál vele vagy mit nem az az ő saját döntése.

ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!