Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kihagyni a nagyszülő temetését...

Kihagyni a nagyszülő temetését. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 4 évben nagyon megromlott a viszonyom nagyanyámmal, konkrétan annyira, hogy csak születésnapokon és névnapokon köszöntöttük fel egymást egy kb fél perces telefonhívással.


Előtte se álltunk túl közel egymáshoz a két család, anya és apa családjának rivalizálása miatt, de azért úgy inkább jó viszony volt közöttünk. Aztán konkrétan az történt egyik délután mikor nála voltunk, hogy közölte a kislányomra, a dédunokájára,hogy ennek a gyereknek meg se szabadott volna születnie, túlságosan hasonlít az én anyámra, azaz az ő volt menyére. És őt látja a kislányban és nem szimpatikus neki emiatt a kislányom. Ezt apámnak mondta mikor azt hitte nem hallom. Ebből óriási veszekedés lett, sose tudtam neki megbocsájtani hogy ezt mondta a saját dédunomájára, a kislányomra, csak azért mert haragos a viszonya a volt menyevel, az anyámmal. Azóta egyszer se jártunk nála a 4 év alatt, csak ezek az alkalmak voltak mikor felköszöntöttük egymást. A dédunokáját sose köszöntötte fel utána, csak engem. Idős kora miatt én is felhívtam mindig szüli és névnapokkor, de időnként megfordult a fejemben hogy abba kellene ezt is hagyni. De anyagilag egyetem alatt segített nekem régen, ha ő nincs akkor nekem a mai napig nem lenne diplomám mert csak fizetős képzésre jutottam be. Emiatt köszöntöttem fel mindig. De a kislányomra tett megjegyzést sose tudtam megbocsájtani.

Most meghalt, és fogalmam sincs elmenjünk-e a temetesre. Feleségem mellettem áll, rámbízta a dolgot. Mennék is meg nem is. Sose álltunk közel egymáshoz de az egyetem alatt anyagilag ő állt mellettem. Ez az egy érv szól amellett hogy elmenjünk. De a kislányom miatt mégis nagyon nem akarok menni.

Mit tennétek?



máj. 12. 08:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én az apám temetésére nem mentem el. 10 éve nem beszéltem vele, és csak harag volt bennem iránta. Minek mentem volana?
máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam elmenni olyan nagyszülő temetésére, akivel egész életemben alig tartottuk a kapcsolatot, mert beteg voltam, mégis a család azon része megorrolt rám, azóta szóba sem álltak velem.
máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
Ha arra vetted a fáradtságot, hog yéveken át hívogasd, valójában mégse haragudtál annyira...
máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a helyzet egyszerűbb: A temetés nem a halottról, hanem a túlélőkről szól. Gondold végig, hogy azok a családtagok hogyan reagálnának ha elmész/nem mész el, akik neked fontosak. Én minden temetésre ilyen meggondolással mentem/ nem mentem. Volt olyan, hogy két barátomat temették egy időben, oda mentem, akinek a családjával is maradt kapcsolatom.
máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
Akkor neked sokkal tartalmasabb volt a kaocsolatok vele még ebben a 4 évben is, mint nekem az enyémmel, de meg sem fordult a fejemben, hogy ne menjek el
máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem menj el egyedül, a hátsó sorokban meghallgatod a szertartást és csendben hazamész. A kislányod nem érzékelte a dédi rosszindulatát, így emiatt nem kezdeném utólag büntetni, főleg a temetésen. Ott már csak a jelenlévők szenvednek, az elhunyt nem fog. Zárd le, és lépj tovább.
máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%
Én nem hiszek a temetésben és hogy bármi hatással lenne a halottra, de elfogadom h más igen. A szülőm miatt viszont elmennék és mivel úgy érzem, hogy kicsit úgy gondolod, hogy helyed lenne ott, ezért a saját lelki békédért szerintem "beáldozhatod" azt a br. kb két órát.
máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Én sem mentem el anyai öreganyám temetésére. A gyerekeimet sem ismerhette meg életében. Hidd el meg volt a nyomós oka, és a halála sem változtat ezen semmit.
máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
0%

Ez egy rendkívül nehéz döntés, és teljesen érthető, hogy ez a helyzet számodra megosztott érzéseket vált ki. Fontos, hogy meghozzátok a döntést a saját belső érzéseitek alapján, és ne hagyjátok, hogy mások befolyásoljanak titeket.


Először is, fontoljátok meg azokat az érzelmi és morális tényezőket, amelyek meghatározzák a viszonyotokat a nagyanyáddal. Értsétek meg, hogy az, hogy segített neked anyagilag az egyetem alatt, nagyon fontos lehetett az életedben, és ezért elismerést érdemel. Azonban az is fontos, hogy ne felejtsétek el a kislányodra tett sértő megjegyzést, és azt, hogy ez milyen mélyen érintett téged.


Ezután figyeljetek a saját érzéseitekre és igényeitekre. Ha úgy érzitek, hogy a jelenlétektől jobban szenvedne a kislányod, és nektek is kellemetlen lenne a temetésen való részvétel, akkor talán az lenne a legjobb döntés, ha kihagynátok azt. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet megköszönni és elismerni azokat a dolgokat, amiket érte tett, csak azt, hogy egy ilyen nehéz helyzetben fontos az egészséges határok megtartása és az önmagunk és családunk védelme.


Ne feledjétek, hogy a döntés a ti kezetekben van, és a legfontosabb az, hogy azt tegyétek, ami legjobb a saját családotok számára.

máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ilyen megjegyzés túl durva lett volna..én nem mennék. Ha a gyerekem élete felesleges öszerinte, nekem meg a temetése nem jelent semmit. Így járt.
máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!