Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kihagyni a nagyszülő temetését...

Kihagyni a nagyszülő temetését. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 4 évben nagyon megromlott a viszonyom nagyanyámmal, konkrétan annyira, hogy csak születésnapokon és névnapokon köszöntöttük fel egymást egy kb fél perces telefonhívással.


Előtte se álltunk túl közel egymáshoz a két család, anya és apa családjának rivalizálása miatt, de azért úgy inkább jó viszony volt közöttünk. Aztán konkrétan az történt egyik délután mikor nála voltunk, hogy közölte a kislányomra, a dédunokájára,hogy ennek a gyereknek meg se szabadott volna születnie, túlságosan hasonlít az én anyámra, azaz az ő volt menyére. És őt látja a kislányban és nem szimpatikus neki emiatt a kislányom. Ezt apámnak mondta mikor azt hitte nem hallom. Ebből óriási veszekedés lett, sose tudtam neki megbocsájtani hogy ezt mondta a saját dédunomájára, a kislányomra, csak azért mert haragos a viszonya a volt menyevel, az anyámmal. Azóta egyszer se jártunk nála a 4 év alatt, csak ezek az alkalmak voltak mikor felköszöntöttük egymást. A dédunokáját sose köszöntötte fel utána, csak engem. Idős kora miatt én is felhívtam mindig szüli és névnapokkor, de időnként megfordult a fejemben hogy abba kellene ezt is hagyni. De anyagilag egyetem alatt segített nekem régen, ha ő nincs akkor nekem a mai napig nem lenne diplomám mert csak fizetős képzésre jutottam be. Emiatt köszöntöttem fel mindig. De a kislányomra tett megjegyzést sose tudtam megbocsájtani.

Most meghalt, és fogalmam sincs elmenjünk-e a temetesre. Feleségem mellettem áll, rámbízta a dolgot. Mennék is meg nem is. Sose álltunk közel egymáshoz de az egyetem alatt anyagilag ő állt mellettem. Ez az egy érv szól amellett hogy elmenjünk. De a kislányom miatt mégis nagyon nem akarok menni.

Mit tennétek?



máj. 12. 08:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A temetésnek gyakorlatilag nincs köze a halotthoz. A rokonokról szól, nekik segítHET a gyászban.

Én több olyan temetésen voltam, ahol a halottat soha életemben nem is láttam. Hozzátartozóját viszont ismertem, és tudtam, hogy neki sokat számít, ha én támogatom a gyászában, azzal, hogy elmegyek a szertartásra.

A munkahelyen is szokás nálunk, hogy 5-6 ember (120-ból) elmegy a temetésre, ha kollégának meghal a hozzátartozója.


Sajnos azóta én is megtapasztaltam, milyen érzés, ha minél többen támogatnak a gyászban.


Nos, apukádra tekintettel gondold végig, hogy elmész-e.

máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

azt, hogy elmész, nem hinném, hogy megbánod. elvesz 1,5 órát az életedből és kész. Azt viszont, ha nem mész el, simán lehet, hogy később megbánod.

Én elmennék

máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ha valaki ilyet mondana az én gyerekemre, biztos ott helyben ölném meg... Akkor is, ha 5 diplomát köszönhetnék neki... Biztos nem mennék, aki meg a családból ezért meg merne kritizálni, elküldöm a vérbe és kész...
máj. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
6: mert úgy érezte, "ennyivel" tartozik...
máj. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el. Nem ő miatta, hanem magad miatt. Zárd le ezt az egészet...
máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én nem mennék el. Azok után, amit mondott, én biztos nem bocsátanék meg.
jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ne attól függjön, hogy elmész-e, hogy ki mit fog szólni. Az érzéseid döntsenek. Ha úgy érzed, nem mennél el, ne menj. Ha ezt egy rokon szóvá teszi, nyugodtan mondd el, miért tetted. De nem kell magyarázkodnod se, ha nem akarsz.
jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!