Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama kedvenc unokája? Na,...

Nagymama kedvenc unokája? Na, az nem én vagyok. Nálatok is kivételeznek a nagyszülők?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk unokák, anyukám anyukájáról van szó. Van egy nővérem, 32 éves, meg egy bátyám, ő 29. Ők édestestvérek, én anyukám második házasságából születtem, de a szüleim elváltak. Anyukám húgának van egy fia, 16 éves, nagyszájú, elkényeztetett link kölyök, mégis mindig mindent megkap anyagilag és egyéb módokon is. Mamám ágyba vitte neki a kakaót, és a keze volt a párna, míg a gyerek a barátok köztöt nézte, és szürcsölte szívószállal a kakaót.Csak elüvöltötte magát: Mama, kakaó! És a mama pattant... 4 évesen 50.000 Ft-os elektromos motorja volt, én meg egy kitűzőkészletet kaptam. Nem voltam náluk hétvégente sem, nem hívtak sosem. Mikor szülinapom volt, eljöttek hozzánk, mama kezembe nyomott némi pénzt, aztán elment a nővéremhez beszélgetni, tojtak rám... A bátyám börtönben van, egy hazug gazember, mindenkit meglopott a családban, anyukám egészsége ráment, és mégis minden hónapban küldenek be neki csomagot, kolbászt, szalonnát, hogy ne éhezzen ,,szegény gyerek". Nem a pénzt irigylem, hanem abból van elegem, hogy egy köszöntést sem kaptam tőle az elmúlt években, és nem érdeklem, pedig az össze többi unokáért odáig van. Mindegyikükről van új fényképe, rólam óvodás kori (20 éves vagyok). Miért nem érdeklem? :(

2012. ápr. 17. 15:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az apai nagyanyám alkoholista, és nem ismer meg, ha meglát. Szóval, nincs pozitív ,,nagyi-képem" :(
2012. ápr. 17. 22:35
 12/14 anonim ***** válasza:

velem meg a négy tesómmal "nem foglalkozik". mármint az unokatesóm barátnőjéről többet tud mint rólam. pedig még csak fél éve vannak együtt én meg születésem óta ott vagyok. kész vicc! elég erre gondolnom és felrobbanok!

nagyon szomorú. persze azt hiszi h mi ezt nem vesszük észre de rosszul gondolja!!

2012. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 vani baba válasza:
61%
Szia! mi 9-en vagyunk unokák nálunk is úgy van ,hogy a legidősebb a kedvence. nekem meg 100ft-se add a születés napomon se vesz semmit visszaont apukám anyja engem szert legjobban mert én vagyok a legidősebb de ö a lányokat szereti jobban és nem a fiúkat :) különben az anyukám anya is szeret mert ha el esek már fut de utolsó előttinek de legalább szeret és nem a pénz a lényeg a másik mamám meg mindent meg vessz nekem de én azért szeretem tisztelem őket mert nem szarnak rám mint egyes nagyszülők :)
2012. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Hogyne lenne.Nálunk is jelen volt ez a dolog.Míg tesóm régen marékszámra lett elhalmozva minden fajta dologgal, pénzzel , addig én örülhettem ha kaptam egy csokit.A kedvenc történetem , ami körülbelül 3 éve történt az az , hogy tesóm hetente kapott mindig valamit , ami vagy drága ajándék , vagy nem kevés összeg (egy gyerek szemében).Én pedig tartoztam 4 ezer forinttal , amit nem tudtam visszaadni , mivel egy lopás áldozata lettem akkor , ezért haladékot kértem , és már egyből ment a csete paté.Lényegében ilyenkor ásták el magukat a szemembe.Mostmár mind a ketten testvéremmel felnőttünk , de ezeket a dolgokat sosem felejtem el.Ha most nem is a pénzről volt szó , akkor arról , hogy minden szituációban én húztam a rövidebbet.A kedvencem mikor édesanyámék is mondták , hogy nem én vagyok a hibás , de persze nem hittek se nekik se nekem.Minden esetre nem egyszer megtörtént story volt ez , és pont emiatt már nem is tudok soha úgy tekinteni rájuk.
febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!