Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjünk a nagymamámmal?...

Mit kezdjünk a nagymamámmal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyszerűen egy tipikus hatvanéves óvodás,ami néha az erkölcsi/lelki igazságérzetét illeti.Kedves meg törődő meg minden,szeret minket de folyton szándékosan idézi elő a feszkót-lehet hogy csak tudat alatt,mert ő is szenved tőle mint az egész család de mindig újra és újra eljátssza.

Pl.: "különleges alkalmakkor" iszonyú ingerlékeny tud lenni.Most is ugye közeleg az érettségi,sütött-főzött nekünk,de egynapos volt a hétvége és ebéd után mondtam,hogy nekem már haza kell mennem,nem várom meg a sütit mert rakat sok tanulásom van még hátra.Erre ő,hogy pedig ő mennyit dolgozott meg kétféle sütit is sütött meg minden,beadta a sértődöttet.Összeszorult gyomorral végre sikerült távoznom,kb az egész családot ilyen állapotban tudtam otthagyni.És ezt mindig eljátssza,karácsony,szülinap,ballagás vagy csak éppen egy szokásos hullámvölgy,és balhézik,kicsapja a patáliát.Sokszor még ő maga is sokkal másképpen reagál ugyanolyan esetekre amik különböző időben történnek.Azaz néha semmi sem történik néha meg borzalmas kínos szapulásba torkollik az egész.


Nem tudom,mit tehetnénk,szerintem egy normális embert észérvekkel meg lehet győzni- szerintem egy értelmes ember még ő maga megkérdezi,hogy nem akarok-e elmenni tanulni,hiszen úgyis tudja,hogy sok a dolgom.Neki,miután mondtam,hogy "egynapos" hétvége,meg "érettségi" sem változott semmit a véleménye,azt mondta,hogy ilyen jellegű kifogásokat ő nem akar hallani.Erre már nem tudok mit mondani,szerintem ez elég nyomós "kifogás",ennél fontosabb úgy gondolom csak esküvő vagy egy temetés kaliberű dolog lehet.Ezt nem tudtam tovább magyarázni.Pedig ez egyszeri alkalom volt,lehetett volna megértőbb.Szívesen maradok,ha az időm megengedi.


Mivel a számára is kellemetlen szituációk-olykor hatalmas nagy veszekedések-nem szűntek,néhányszor leültünk komoly beszélgetésekhez és megpróbáltuk szembesíteni vele,persze csak kíméletesen.De semmi,hiába a példák,hogy egy "normális" ember így meg úgy reagálna egy helyzetre,egy kicsi változás sem volt.

Nem tudom,mit kéne vele tenni,szakemberhez kéne adni vagy mi?Komolyan miért nem lehet egy szituáció mellett szó nélkül elmenni,ami átlagos családoknál nem jár veszekedéssel,egzecíroztatással de még csak szóvá tevéssel sem?

Valaki volt már hasonló helyzetben?Komolyan mondom az anyósvicceket is az ilyenek miatt találták ki,de miért?Miért kell egy anyósnak kötelező jellegűen ilyennek lennie???



2012. ápr. 22. 13:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem csak rossz példát választottál. Gondolom a te nagymamád hasonló típus, mint az én édesanyám. Nem tudtok vele mit kezdeni. Változni nem fog.

Én imádom az anyukámat, de néha amit csinál az már idegesítő, még akkor is, ha tudom, hogy csak szeretetből teszi. Ő képes volt a szülésem alatt 2 percenként felhívni, csak azért, hogy megtudja hogy áll a dolog (a telefon a bekapcsolás után 164 nem fogadott hívást mutatott), hívogatta a kórházat és a szülésznőt is. Természetesen vérig sértődött, hogy nem lehetett bennt velem és csak a kicsi megszületése után hívtuk fel, hiszen ő pontosan tudta volna, hogy mikor mit kell csinálnom és a szülésznőnek és az orvosnak is segíthetett volna... Ezt majdnem 2 hétig hangoztatta napjában többször, sőt, volt hogy este 10-kor felhívott, hogy ezt újból elmondja.

2012. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:te vagy a nem túl sokadik,aki megért.Hihetetlen hogy az emberek nem képesek elhinni,szívesen megnézném őket ha egy kis időre kölcsönkaphatnák az ilyen családtagokat.És igen,csak példának akartam leírni ezt amit itt konkrétan megemlítettem,választhattam volna akármelyik másikat is de azzal sem panaszkodni akartam volna csak azért leírni,hogy átláthatóbb legyen,hogy mit akarok mondani.Csupán most szakadt el nálam a cérna és most vetettem szövegre,amit gondolok és ezzel az egésszel csak segítséget akartam kérni vagy hasonló cipőben járók véleményét de ezt csak egy nagyon kevés hányadtól kaptam meg.

Az emberek nagy része pont ilyen,kicsinyes sértődékeny csak más mértékben.-Mindjárt te is megkapod valakitől,hogy miért nem vetted fel szülés közben szegény anyukádnak a telefont.-Nálunk is szokás a családban,hogy hirtelen mindenki szakavatott orvossá meg mérnökké válik hirtelen,ha ilyesmiről van szó,úgyhogy nem újdonság nekem a téma.

Ez más szemével nézve már-már aranyos,átélni viszont nagyon kellemetlen tud lenni.A hetes is amit mondott,egyszerűen kiakadtam,azt hittem először,hogy viccel.Orvosira vagy biomérnökire akarok menni egy kéttannyelvű elitiskolába járok és ő még mindig bennem látja a bűnöst?Szerintem az is szép volt,hogy elmentem,a 20 perccel előbbi távozást meg el lehet nézni,szerintem.Nagyon meghallgatnám a véleményüket,hogyha mindez személyesen történik meg velük.

Leírhatatlanul apatikusak az emberek.

2012. ápr. 22. 18:48
 13/13 A kérdező kommentje:
Utolsó,és még valami:szerintem jó példa,ha azt nézzük,hogy ebből a kicsi ügyből is képes volt olyan oltást rám zúdítani,hogy az összes asztalnál ülő addigi jó hangulata abszolút zéróra fagyott!Még az étvágyuk is elment,a gondtalan beszélgetés pedig feszült csöndbe ment át.De ha valaki ennyire nem hiszi el,mondhatok más példát is.
2012. ápr. 22. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!