Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki és hogy lehet főállású...

Ki és hogy lehet főállású nagymama? Lányom 25 éves,3 gyermekét egyedül neveli, segíteni szeretnék neki. Sokszor betegek a gyerekek, nem tud elmenni betegállományba, mert elküldenék a munkahelyéről. Én 47 éves vagyok. Unokáim 3,5,7 évesek, óvodások.

Figyelt kérdés

2012. jún. 2. 20:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha arra reagáltam volna akkor nem kérdezem, hogy hol van az hogy 7 gyereke van:) én azt a kommentet nem láttam, és ha arra írtam volna akkor nem azt írom, hogy mi van akkor ha 7 éves a gyereke hanem hogy mi van akkor ha 7 gyereke van :)
2012. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi mindenkinek a segítséget,megtudtam hogy nem lehetek főállású nagymama,így marad a 2. verzió.Éjszakai munkát vállalok.Igen sűrűn betegek a gyerekek,lelkileg nincsenek rendben.Az "apa"tett róla míg ott lakott anya ellen hangolta a gyerekeket,volt rá ideje nem dolgozott.
2012. jún. 5. 10:49
 23/25 anonim ***** válasza:
83%
Csak egy apró megjegyzésem lenne: ha a gyerekek sokszor betegek, akkor nem gondolom, hogy az lenne a jó megoldás, hogy ehhez az irreális állapothoz igazítjuk a család mindennapjait, hanem az, ha a gyakori betegségek OKÁT kiderítjük (írtad is, hogy valószínűleg lelki okai vannak), és az ellen próbálunk tenni, akár szakember bevonásával. Hiszen nem az lenne a lényeg, hogy a gyerekek minél kevesebbet sérüljenek, ép és egészséges felnőttekké váljanak?
2012. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Már szakember segítségét is kértük,de ő sem tud azon változtatni,mivel az apa önző érdekekből még mindig édesanyjukat okolja hogy neki el kelet költözni.sajnos én és négy gyermekem ugyan ezt átéltük,és bizony nem segített semmi és senki csak az idő.
2012. jún. 6. 01:54
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem azért, de az én szüleim is kiskoromban váltak és nemcsak apa részéről, de anyáéról és a nagyszülőkéről is ment az uszítás. Igen, aláírom, h ez lelkileg megterhelő és tünetei is lettek, de annyira súlyos tünetek, h folyamatosan beteg legyek csak jóval később lettek, mikor próbáltam magamra találni (felnőttéválás).

Egy kisgyereket nehéz lelkileg úgy beteggé tenni, h annak más súlyos következménye is legyen még abban a korban. Ezért van az, h sok gyermekkori molesztáláson, erőszakon átesett gyerek különösebb viselkedési problémát nem mutat csak késő kamasz korban. A ti gyerekeitek meg még távol vannak ahhoz.

Egyébként meg a szakember tud segíteni, még akkor is, ha a terror folyamatos. Csak vinni kell a szakemberhez minden alkalommal és nem feladni.

2012. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!