Ember az ilyen?

Figyelt kérdés

Nagymamámat hónapok könyörgése után sikerült kórházba imádkozni. Teljesen legyengült, már magatehetetlenül feküdt egész nap. Végre belátta, hogy ideje megmutatnia magát a háziorvoson kívül másnak is, hát belement. El nem tudom mondani mekkora kő esett le az egész család szívéről, amikor végre kimondta hogy megy. Beállítják a gyógyszereit végre (évek óta nem volt hajlandó rá), lehúzzák róla a vizet (annyira nyomta mindenét, hogy megmozdulni nem tudott) és kicsit felerősítik vitamin bombákkal!

Ma kétségbeesetten telefonált, én vettem fel a telefont, hogy ő azonnal haza akar menni, mert nem érzi jól magát, a nővér bunkó, durva vele, lekezelő, ma pl. közölte, hogy nincs neki semmi baja, csak 82 éves mit akar még? Vegye tudomásul hogy azért van ott, mert mi, a családja nem akartuk ápolni, lepasszoltuk, levan róla a gond és elmentünk nyaralni. Kb ölni tudtam volna amikor ezt meghallottam a síró nagymamámtól!! Hogy lehet ilyet mondani?

A dolgok szépsége, hogy 4 órányi autóútra lakunk tőle, a szüleim dolgoznak, ezért utaztak HAZA miután bevitték mamámat a megbeszélt időpontra a kórházba, nem azért, mert kényes úri jó ízlésüknek büdös ápolni a mamát!

Az orvos szerint még egy hétig legalább bent kéne lennie. Még is mi a fenét tegyünk? Hozzuk haza az orvos javaslata ellenére, vagy mondjuk meg hogy nem megyünk érte és kész?

Komolyan mondom ott tartok, hogy odautazok és szétrúgom annak a nőnek a hátsóját, vagy legalábbis elküldöm melegebb éghajlatra! Hónapok munkáját/győzködését rontja el ilyen beszólásokkal, elmondani nem tudom mennyire haragszunk mindannyian rá! Nem csak nagymamát sértette iszonyatosan meg ezzel, hanem gyakorlatilag az egész családot! Egy éve győzködjük arról is, hogy költözzön mostmár hozzánk... nem, mert nem akar a terhünkre lenni és akkor ilyet kell egy 82 éves idős néni képébe vágni? Eszméletlenül ki vagyok akadva! Eldurrant az agyam... Mit tennétek?



2012. jún. 28. 18:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elbeszélgetnék ezzel a nővérrel! Azért kapjon már észbe, hogy miket mond.

Ez egy olyan szakma, ahol az emberség még fontosabb.

S nem a beteg tehet róla, hogy mennyit dolgoznak, mennyit fizetést kapnak.Legtöbb munkahelyen ez van, s ha nem tetszik ajtót mutatnak.

2012. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

A helyetekben AZONNAL beszélnék (értelem szerűen holnap, munkaidőben korán reggel, nem most este)a kórház igazgatójával, és írásban is panaszt tennék.

Az ilyen "ember" nem való ápolónak, és nincs helye egy olyan szakmában, aminek (méltatlanul) így is egyre kisebb a megbecsülése.

A nagymamát kikészíti lelkileg, akár fizikai visszaeséssel is reagálhat egy ilyen stresszre, a többi nővérre pedig szégyent hoz.


Az ilyen viselkedésre nincs mentség!

(Más is dolgozik 12 órát vagy többet, más is végzi a piszkos munkát, mégis megmarad embernek. Pl. a többi nővér!)

2012. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Ha a nagymama valóban szellemileg ép, akkor tudnia kellene, hogy nem lepasszoltátok az elfekvőbe, hanem szükséges kórházi kezelésre vittétek.

A nővérről meg annyit, hogy úgysem tudjátok bizonyítani. Sajnos ez van. Megértem a felháborodást, de ha szólsz az igazgatónak, akkor max. indít egy belső vizsgálatot, ahol kéz kezet mos alapon, mindenki ártatlan lesz.

Ha megütöd, akkor feljelent. Szóval az eü. ilyen is néhol.

2012. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 ava87 ***** válasza:
100%
Oké, hogy ezt nem lehet bizonyítani, de én a betegjogi képviselőnek jelezném az ügyet. Sajnos tény és való, hogy egyes kórházi dolgozók minősíthetetlen hangon beszélnek a betegekkel. Nem mondom, hogy az idős, rigolyás néniket kiszolgálni egy álommunka (most nem kimondottan a nagymamádra gondolok), de így akkor sem lehet viselkedni.
2012. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ütném meg, de igencsak bicskanyitogató szituáció ez az egész. Ha mást nem is, azért a véleményemet szívesen elmondanám neki, tudja már hol a helye!

A nagymamám nagyon jól tudja, hogy nem lepasszoltuk ezért is háborodott fel, hogy milyen mélyen megsértette a nővér, ezért keseredett ennyire el és ezért akar minél hamarabb hazamenni, nyilván az is ezt bizonyítja, hogy minket hívott azonnal a problémával, nem más rokont.


Rendben, tegyük fel túlreagálta a nagymamám... De ha én relative fiatalon belegondolok, hogy hónapok unszolása után egye fene belátom, hogy szükségem van kezelésre, győzköd az egész család, hogy ott segítenek rajtam, nem rosszat akarnak, ám legyen, bevonulok, aztán jön egy nővére és közli velem, hogy öreg vagyok mit várok még, meg csak le lettem passzolva, mert nem kellek senkinek, nyűg volt az ápolásom és lelépett a családom inkább nyaralni, hát én is igencsak magamra venném és amint említettem nem csak azért, mert engem sérteget vagy bánt meg, hanem mert a családomat mocskolja ilyen alaptalan kijelentésekkel, amikor egy fikarcnyi fogalma sincs a helyzetü(n)kről!

2012. jún. 28. 19:42
 16/20 anonim ***** válasza:
5%
Nekem az egyik mamám 83 éves, nagyon fiatalos, főz, mosogat, felmos, stb. A másik mamám 77 éves, cukorbeteg, teljesen le van robbanva, és mindenféle hülyeségeket talál ki csak azért, hogy még többet foglalkozzanak vele. Sajnos lehet, hogy a mamád kitalálta a történet egy részét, mert bár léteznek bunkó nővérek, ezt azért nem nézném ki egyikből se. Szerintem csak mamád fél, mert távol van tőletek és egyedül érzi magát. Én hétvégén bemennék hozzá látogatóba, és beszélnék a nővérekkel is, de nem vádaskodva, csak hogy eszik-e rendesen meg ilyenek. Ha normálisan válaszolnak és nem bunkók, akkor szerintem a mamád találta ki ezt a történet, de nem tartom kizártnak, hogy volt alapja. Pl. azt az én mamámnak is mondták már, hogy 83 éves, mégis mit akar? (De azt úgy értette az orvos, hogy a kora ellenére egy szava se lehet, mert él és semmilyen komolyabb betegsége sincs, ráadásul nem csak magát, de még a dédunokáit is el tudja látni.) Mindenképp éreztessétek mamáddal, hogy szeretitek, szükségetek van rá és hazavárjátok. És azt is mondd meg neki, hogy azért kell még egy hetet kibírnia a kórházban, hogy minél tovább lehessen veletek. 28N
2012. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Bement hozzá délután egy környékbeli rokon, kikérdeztük, hogy hogy van mama, észrevett-e valamit rajta, azt mondta neki is elmesélte a sztorit, próbálta jobb belátásra bírni, ne menjen még haza (nem is tud sajnos, ha nem megy érte valaki), úgy tűnik egy kicsit jobb kedve lett, csak hirtelen sokként érte ez a beszólás. Ez a rokon rákérdezett a nővérnél, hogy tud-e valamit (már egy másik volt bent), azt mondta ő nem szeretne állást foglalni, nem tudja mi történt, de tény, hogy mástól is érkezett már erre a nővérre panasz.

Hétvégére anyuék utaznak hozzá, mint ahogy mostanában amúgy minden hétvégén ott van valaki, aztán a jövőhetet megpróbálom én megoldani, bár fogalmam sincs miért, én kisgyerek korom óta eszméletlenül félek abban a hatalmas házban és a környéken is, szóval jó lenne ha a párom is tudna velem jönni. Legalább egy pár napra, hogy délutánonként minél többet ott lehessünk vele és tarthassuk benne a lelket. Köszi a válaszokat!

2012. jún. 28. 21:56
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben megértelek.

A mi családunkba is volt hasonló szituáció,ott a paraszt nővér azt mert a pofáján kiejteni,hogy :" a néni csak színlel"- "a néninek szelektív a hallása" hát majdnem két olyat levágtam neki h eltörik valamilye,de szerencsére megszólalt a vészcsengő,hogy azért közfeladatot ellátó személy nem kellene igy mindenki előtt,majd este mikor hazamegy...

Ilyen gusztustalan férgek ezt érdemlik.

2012. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

gyerekek, ennél csak az a szebb, mikor a fél oldalára lebénult nagyimnak azt mondta az ápolónő, h most egye meg egyedül az ebédet, ő nem ér rá megetetni! mondom mi van???!!! fel sem tudott volna ülni egyedül, nemhogy enni!


ott voltam persze, és megetettem, de menjen már a jó büdös pitsába az ilyen! hihetetlen, hogy egy hangyafxnyi empátia nincs ezekben!


undorító az összes, komolyan, én inkább patkolok el az út szélén mintsem ilyenek "ápoljanak"... szégyen az egész magyar egészségügy...


a nagyidat sajnálom. hívjátok fel gyakran, tartsátok benne a lelket. próbáljátok a dolog pozitív oldalát hangsúlyozni, pl jó fej a szobatársa, hamarosan jobban lesz, jöhet haza, hétvégén mentek hozzá, stb.

ja, és panaszt nyugodtan tegyél, a sokadik után ki fogják bacni az ilyen hulladékot mint a xaros macskát! ha utálja a munkáját, akkor menjen utcát söpörni, ott nem kell emberekkel foglalkoznia.

2012. jún. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen sajnos ilyen tapasztalatunk is van. Dédipapámnak anno agyvérzés következtében lebénult a bal oldala, majd elhagyta magát és a jobb is teljesen elgyengült, egy kanalat nem tudott megfogni. A nővér simán elvitte az érintetlen kaját, hogy "már megint nem evett Vince bácsi?". A család úgy osztotta fel, hogy ki melyik étkezésre tud menni etetni, mert nekik az ott nem kötelességük.

Van jó élményünk és nővérekkel, így nem általánosítanék, tényleg van olyan, aki a lelkét is kiteszi, de azért ezek szerintem durvák!

Amikor barátnőm volt frissen műtve, akkor is feküdt bent egy néni. Mindennap mentem látogatni. Az ismeretlen néninek ÉN igazítottam a párnáját, én igazítottam oda az asztalkát, hogy enni tudjon és én mosogattam el a végén az evőeszközeit. Én töltöttem neki egy pohár vizet, egyszer az is előfordult, hogy én kísértem ki pisilni! Szívesen tettem, nem erről van szó, a néni pedig nagyon hálás volt, de tudom, hogy ez nem az én feladatom lenne. Lehet hogy a nővérek túlterheltek stb, nem érnek rá apróságokkal foglalkozni, de ez akkor sem jogosít fel senkit arra, hogy ilyen stílust és emberi nemtörődömséget tanúsítson bárki felé is!

2012. jún. 28. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!