Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » El lehet kiborulás nélkül...

El lehet kiborulás nélkül viselni, ha a nagymama belepisil éjjel a cserepes növénybe?

Figyelt kérdés

Kiakadtam, talán olyat is mondtam, amit nem kellett volna, de hogy lehet ezt elviselni?

Csak szagoltuk egyre, hogy mi a fene ilyen büdös, ő meg ott ül, nem szól. Aztán érezzük, hogy a szobájából jön, erre még fennhangon azt is mondja: "én nem pisáltam be!". aztán látjuk, hogy úszik az egyik cserepes növény! Szó szerint rá volt pisilve, a cserép alatti kaspó szinte tele volt pisivel! Ő meg letagadja, pedig senki más nem lehetett, nincs gyerek a házban, vagy bárki aki szóba jön. sajnos kezd baj lenni vele szellemileg, de ezt aztán már nem gondoltuk volna... Nem bírom!



2012. aug. 22. 16:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Megoldást nem tudok sajnos. Ez így megy 10 éve és még körülbelül ennyi van hátra. Türelem kellene egyre több, pedig egyre kevesebb van. Hiába no, én is öregszem.
2012. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
75%
Kedves, 10! Próbáld ki! Kívánom, hogy legyen lehetőséged kipróbálni. Őszintén, aztán majd akkor szólj. Olyan útról, amelyiken nem jártál, ne tarts élménybeszámolót!
2012. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsó előtti, azért a gyerekgondozás más, mint amikor egy idős embert gondozol!

Az a kisgyerek jó esetben 3 éves korára szobatiszta lesz, és azért egy egyszerű pelenkacsere teljesen más, mint naponta plafontól padlóig le kell mosni a sz.rt a mellékhelyiségben, akár 5-10 évig is. Én teljesen át tudom érezni ezt a "nem bírom tovább" hozzáállást, hosszútávon családokat tehet tönkre (sajnos) egy idősebb, már mentálisan nem teljesen ép családtag gondozása. Megterhelő mind fizikailag, mind lelkileg.

2012. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Persze, hogy lehetek, bár kétlem, hogy én megélem majd ezt a kort (de őszintén: nem is szeretnék, így vegetálva élni). De sose tudni. Viszont, hidd el, nem olyan egy 88 éves után takarítani, mint egy kisbaba után! Se mennyiségre, se szagra!
2012. aug. 22. 16:44
 15/29 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodt lehetsz, pontosan tudom, miről van szó, kipróbáltam. Én a családban is mindig azt láttam, abban nőttem fel, hogy az öregekről gondoskodnak. Akik igen, csinálhatnak ilyeneket. Mert öregek. Én is évekig ápoltam a családdal a nagyapámat, szóval elhiheted, hogy tudom, miről beszélek. És szakértők azt mondják, hogy a látott példa igen erős. Szóval én komolyan félnék attól némely ember helyében, hogy ha megöregedek, mit csinálnak majd a gyerekeim....
2012. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen egyet értek a 10-es válaszolóval.

Pedig végig jártam az utat, kétszer is.

Szerintem igenis tartozunk a szüleinknek, nagyszüleinknek, és igen, vannak kiakasztó dolgaik az időseknek, h nagyon gusztustalan dolgot meséljek, előfordult a 80 éves nagyimmal, h két családtagtól is kért hashajtót, egymástól függetlenül adtunk, ekkor már pelenkázni kellett, szó szerint széf.sta az ágyat, mert levette a pelenkát magáról.

Kimostunk, őt is lemostuk, és az élet ment tovább, sosem problémáztunk ilyeneken.

Aztán pár évvel később nagyapám is csinált vad dolgokat, néha kiborultunk anyuval, de csinálni kellett, nem küldtük volna sosem elfekvőbe, csak azért mert problémák akadtak.

Ezért voltunk egy család, h segítsük egymást, nem csak akkor a nagyim, ha pénzt ad, ha vigyáz ránk, ha cukrot ad a zsebéből.

Azóta már édesanyám sem él, bár velem lehetnének még egyszer mindhárman!

31/N

2012. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Majmonka válasza:
65%
Embert próbáló feladat az ilyen történéseket elviselni. Megértelek nagyon - ilyenkor az emberben van egy csomó féltés, szeretet, düh, szánalom éstb, kavarognak az érzések. Nehéz azt a szituációt feldolgozni, hogy egykor te voltál akiről Ő gondoskodott, most pedig Ő szorul a Te segítségedre. Neki annyiban volt könnyebb, hogy öröm volt néznie azt hogy Te hogyan okosodsz, fejlődsz, tanulsz Neked meg bánat az, hogy belőle lesz kisgyerek.Próbálj szeretettel felé közelíteni, kicsit másabb lesz remélem. Hidd el hogy Ő is érzi, hogy baj van és rettentően szégyenkezik is. Mamikád szed agyi értágítót? Néztétek hogy nem alzheimeres véletlenül?
2012. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nincsenek gyerekeim, de ha lennének, se várnám el tőlük ezt. Képtelen lennék rá... Én már most úgy gondolom, hogy én majd egyszer gondozó-otthonban fogok meghalni.
2012. aug. 22. 16:50
 19/29 anonim ***** válasza:
94%

Hát izé, nézetem szerint bunkó dolog volt a #10-es válaszadó lepontozása, mert történetesen tökéletesen igaza van, a szellemileg leépült idős emberek hasonló felügyeletet igényelnek mint a kisgyerekek, és bizony, egyikünk sincs ez ellen oltva, hacsak nem készül valaki 60 évesen kanyarban a vonat alá... Évekig dolgoztam kórházban, és láttam sajnálatos és megdöbbentő dolgokat... amelyek mindegyikünket elérhetik. Volt pl. egy idős úr, egyébként kifogástalan intellektusu nyugdíjas orvos, de ha nem figyeltek oda a cukoranyagcseréjére és felszökött a vércukra, akkor négykézláb lefetyelte a tányérból az ebédet a kórterem közepén. És ez bármelyikünkkel megeshet...

Kérdező, a nagymama bizarr viselkedése mögött gyakori és szerencsés esetben agyi oxigénhiány áll, ami vagy vérkeringési zavar folytán, vagy vérszegénység talaján jön létre, vagy - mint a példa mutatja - anyagcserezavar is lehet a háttérben. (az elég szomorú, hogy sokan az időseket eleve elkönyvelik "gyógyíthatatlan, mit lehet tenni" címmel, és sok olyan idős ember és környezete szenved, akiknek nem kellene...)

Szóval irány nagymamival a háziorvos, beutaló laborvizsgálatokra, beállítani a vérnyomását, cukrát, rendezni a vérkeringés esetleges zavarát, korrigálni az esetleges vérszegénységét, 50+%, hogy lényegesen javulni fog az állapota. A betegen SEGÍTENI kell megpróbálni, és nem sápitozni, meg szörnyülködni rajta...

Tudod, "bánj úgy másokkal..."

2012. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
75%

Valahol igaza volt a 10esnek, de azért engedtessék már meg a kérdezőnek, hogy kicsit kiboruljon! Ez még nem jelenti azt, hogy viszi a nagyit egy idősek otthonába, de néha ki kell engedni a gőzt, és ki lehet mondani, hogy nem bírom tovább, ha utána megint megy és takarítja a nagyi után a ganét.

Gondolom a 10es is néha megingott, ez teljesen emberi dolog, ettől még nem rossz ember a kérdező!

2012. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!