Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám miért akar nekem...

A mamám miért akar nekem csokit adni? Esetleg féltékeny a másik nagyimra?

Figyelt kérdés
Mindig csokit akar nekem adni,mert azt hiszi,hogy ettől Ő "szuper nagyi" lesz,hogy mindig ad nassolni valót.Ellentétben a másik mamámmal aki érdekes sosem ad semmi chipset se csokit mégis jobban szeretem.Mert vele lehet beszélgetni meg ilyenek...

2013. márc. 10. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
elkenyesztetett h.ulye gyerek vagy, mas orulne egy csokinak is, ha lenne mamaja.
2013. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
14%

Juuuj,nem fogod elhinni de nálunk ugyanez van!

A másik mamámat sokkal jobban szeretem mind őt!

Vele lehet beszélgetni,ugyanaz az érdeklődési kör a tv-ben.stb.

A messzebb lakó mama meg megöl a szeretetével.odamegyünk és egyszerre!/egyetek,igyatok,nézzünk tvt-t,hozzak ropit?biztos nem isztok?nem vagytok éhesek tényleg?/halálra ki tudok ettől akadni.

14/L

2013. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Azt hiszem, én értem a kérdező problémáját, és a többiekkel ellentétben én nem fogom leoltani.

Nekem két fiam van, az egyik 19 éves, a másik 12. Anyám a szomszéd házban lakik, anyósom meg kb. egy órányira. Mégis, mind a két gyerek jobban szeret anyósomnál lenni mint anyámnál. Anyámhoz úgy kell átvonszolni vagy átzavarni őket, aztán tíz perc múlva jönnek is el. Anyám meg rendszeresen sápítozik, hogy nem érti, hogy miért nem mennek hozzá a srácok, hiszen ő mindig finom kajával, csokival várja őket. Ha mondom neki, hogy azért, mert anyósom (aki szintén eléjük tesz valami aprósütit) BESZÉLGETNI szokott velük. Anyám erre megsértődik, és közli, hogy ő is szokott!! Sajnos az ő beszélgetése kimerül abban, hogy az iskoláról kérdezi őket (amit minden kölök rühell), beszél az evésről, bizalmaskodik a srácokkal, hogy hogy állnak a csajokkal (ezt is utálja minden gyerek) illetve 80%-ban panaszkodik. Hozzá kell tegyem, én is nehezen viselem, mert nemcsak velük, de minden emberrel ezt csinálja, és már herótom van a panaszáradatától, attól, hogy mindig mindene fáj, minden szar, mindenki őt bántja, stb. Csak mivel ő mindig ilyen volt, én lassan immunis vagyok, egyszerűen nem figyelek rá, míg a fiúk erre még nem képesek. Anyósom viszont olyanokról beszélget a srácokkal, ami érdekli őket, és nem zúdítja a nyakukba az összes baját, pedig iszonyú fájdalmai vannak, pár hónapja van csak hátra. Mégis, vele megbeszéli a nagyobbik a nőügyeit, kérés nélkül elmegy neki bevásárolni, bütyköli a számítógépét, stb. Pusztán csak azért, mert ott azt érzi, hogy RÁ figyelnek, azt a nagyanyját tényleg érdekli, hogy mi van velük, míg anyám hat éve képtelen megjegyezni, hogy a kicsi melyik napokon jár edzésre. Mivel nem vele kapcsolatos, ezért nem is érdekli, nem fontos. Ezt pedig a gyerekek pontosan érzik, hogy ott nem róluk, illetve legalább felerészben róluk szól egy találkozás, hanem anyámról és a panaszairól. Ezt pedig nem tudja ellensúlyozni kajával és édességgel.

Na, kicsit hosszú lett, de talán érthető.

2013. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A csokival örömet akar szerezni. Ha beszélgetni akarsz, próbálj meg valami olyan témát felhozni, amikről lehet vele. De akkor sem biztos, hogy annyira jól kijössz majd, mint a másik nagyiddal, az idősek sem egyformák, van aki jobban el tud beszélgetni a fiatalokkal, van, aki kevésbé.
2013. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:32 Nagyon jó, hogy ezt leírtad, tényleg lehet, hogy ez van a háttérben!

S igazad van abban, amit írtál a 2 mama közötti különbségről. Gondolom anyukád alapból ilyen természet,nem? Mármint ilyen panaszkodós,negatív.

2013. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Fogadd el a nagymamádat ilyennek.

Talán ő is tudja magáról már ennyi idősen, hogy mik az erősségei, gyengeségei, neki lehet, hogy nem megy olyan jól a beszélgetés, kapcsolatteremtés, ő így próbálja kifejezni a szeretetét.

Próbálj meg közelebb kerülni hozzá, lehet felfedezed a rejtett értékeit.

2013. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Igen, mindig ilyen panaszkodós volt, már gyerekkoromból is azok az emlékek maradtak meg, hogy fexik az ágyon és "jaj meghalok", "jaj a fejem" "jaj a lábam" "jaj a szívem", szóval szerintem prosztatahurutja csak azért nincs, mert nőnemű, de képes, és addig nyűglődik, amíg az is lesz neki. Igazából én sem szeretek negyedóránál több időt tölteni vele, mert egyáltalán nem kíváncsi másokra, mindig csak ő a téma, az ő baja, ha bármi más kerül szóba, egy mondat után visszavált saját magára. Beteg senki más nem lehet, senkinek nem fájhat semmije, mert ha ilyesmi szóba kerül, azonnal tromfol, hogy neki sokkal jobban fáj, nem szóljunk egy szót sem, a mi bajunk semmi. Folyamatosan mártírkodik, szóval elég nehéz természete van. Ráadásul fennen hirdeti, hogy ő az életét a családjára áldozta, ő most is csak meghúzza magát, nem szól bele semmibe, neki van a világon a legjobb természete. Ha a legapróbb dologban ellentmond neki bárki, azonnal halálosan megsértődik, telekürtöli a rokonságot, hogy őt mennyire megbántották. Az öcsémre mindig is hatott az érzelmi zsarolásával, nálam megy gyerekként sem ért célt, most meg így negyven felett mégannyira sem, és ez iszonyúan zavarja. És hát sajnos az is tény, hogy nemigen lehet vele semmiről beszélgetni, mert az érdeklődési köre 40% kaja, 40% betegségei, 20% pletykalap-gagyi tévéműsorból áll. Szerinte én vagyok a tájékozatlan és műveletlen, mert nem vagyok naprakész a sztárpletykákból, nem ismerem névről, arcról a tehetségkutatók, valóvilágok, éjjelnappalbudapestek szereplőit. Hát most szerintem a fiaimat mennyire érdekli, hogy milyen szörnyűség történt ismét a sztárvilágban? Lehet az ember egy darabig türelmes, elnéző, de a hosszú évek az én türelmemet is kikezdték.
2013. márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

ma 15:32 tényleg kösz,hogy leírtad! Nekem is ez a meglátásom.

Meg ha mondjuk odamegyünk akkor ha nincs kész a kaja akkor mindig azzal jön,hogy mert át jött a Juliska néni,meg a Mariska meg itt untattak meg ilyenek...

És már tökre unom kifogásait

2013. márc. 10. 19:54
 19/22 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy túl közhelyes,de én örülnék neki,ha bármelyik nagymamámtól csokit kapnék...
2013. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Zabálni mennél oda, vagy mi a fene?

Tudod, te mennyi munka főzni 4-5 emberre?

Főzzél te valamit, ha odaértek, vagy vigyél magaddal kaját, szendvicset vagy főtt ételt, amit csak meg kell melegíteni.

2013. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!