Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az öregeknek miert nem vesznek...

Az öregeknek miert nem vesznek kutyakat a gyerekeik, unokaik? Egyedül elö idösekre gondolok.

Figyelt kérdés
Minden heten törtenik 1-2 rablas es rablogyilkossag, amikor egyedülallo nyugdijasokat tamadnak meg, többnyire r.oma fiatalemberek (bünözök). Vajon ezeknek az öregeknek nincsenek unokaik, csaladjuk, akik legalabb kutyakat vennenek nekik es kutyatapszert. 2 darab nagytestü kutya (1 a hazba, 1 az udvarba) es soha, semmilyen betörö nem fog sikerrel jarni.

2013. okt. 29. 23:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
84%
ötlet pl, hogy idős néni ne álljon ki nyilatkozni a híradóba, hogy ő is egyedül él...
2013. okt. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
93%

Valóban eléggé elkeserítő, elszomorító az, hogy hetente van egy hír, hogy kiraboltak, megöltek idős embereket. DE! Nem az az elsődleges megoldás, hogy kutyát vegyünk idős embereknek. Ahogy előttem írták: egy kutya nem 2 forintba kerül, azonkívül egy 80 éves bácsinak-néninek nem hiszem, hogy pont az lenne még a vágya annyi idősen, hogy egy nagytestű kutyát kelljen gondoznia.


A törvényeken kellene szigorítani, hogy ne mászkálhasson el minden gyilkos 2 év felfüggesztettel (vagy még az azzal se), hanem r***djon meg a börtönben.

2013. okt. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
90%

NEm tudom, mit tud tenni a kutya az idősek hiszékenysége ellen :(

A legtöbbet nem kirabolják, hanem kicsalják a pénzüket. A héten is felhívták a nénit, hogy elrabolták az unokáját. Kérdés: néni, hát miért nem hívta fel a családot, hogy igaz-e? Mert nem tudja a számukat, azt mondták, mjad ők mindig hívják.

A legtöbbet mi tehetnénk az idős rokonainkért. Szellemileg leépült időseket nem kéne egyedül hagyni, vagy ha végképp nincs más megoldás, a szájába rágni, ez a telefon, bárki jön pénzért, vegye fel és szóljon...

2013. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
76%
Aha. Aztán ezek az elhanyagolt kutyák tépik szét a kisgyerekeket, mert az öreg nem bírja/nem akarja megnevelni. Lehet, hogy védi a házat, na de milyen áron, ha az megeszi majd az unokát is?
2013. okt. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
94%

Értelek én, teljesen megértelek. Épp tegnap mutatták a Hírdóban, hogy egy 70 éves nénit vertek agyon pár ezer ft-ért. Egyedül lakott, az udvar rendezett, gondozott, szóval nem volt magatehetetlen a néni.


A kutya is lehet megoldás, valamilyen szinten, hogy talán attól ijednek meg, hogy ugat, és a szomszédokat felverheti.


Itt az igazi hunyó az a kisebbség, aki ezt teszi. Velük kellene tenni valamit, de amíg a jogvédők és egyenlőség....addig mit?

2013. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
93%

8-as hozzászóló szívemből szólt, ugyanezt akartam leírni én is. Milyen fajtára gondoltál? roti? német juhász? boxer? dobi? kanári szigeteki? canne corso? hasonlók? Ezek mind olyan fajták, amihez kemény kéz kell. Ki fogja őket képezni? Sétáltatni? Ki fogja etetni? Ki fogja megtanítani, hogy csak a betörőt támadja, ne az unokát, ha átjön. Ha a szülők ezt tudják vállalni és csinálni, akkor gondolom, nincsenek annyira kiszolgáltatva, mint egy valóban olyan idős ember, aki a tacskóját is a kertbe viszi sétálni.

Én is inkább a riasztó felé hajlok.

Én egy nagyon jó környéken laktam gyerekkoromban, tőlünk pár házra volt egy betörés. 3, ismétlem három roti volt, kettőt lefújtak, egynek eltörték a nyakát. Gondolom, nem azért fújták le őket, mert barátságosak voltak, mégis kirabolták a házat.

2013. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
87%

te nem vagy normális kérdező. a kutyát sétáltatni, etetni, oltatni kell, megfelelő körülményeket biztosítani. az ilyen retardált felfogás miatt, mint ami neked van, vannak a kutyák láncon, moslékon tartva, mozgás nélkül.


1 kutya a házba, 1 az udvarba...te nem vagy épelméjű, az 100%

2013. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
86%

Hát nehezen tudnám elképzelni a 85éves dédimet,amint nagytestű kutyákkal foglalkozik.:D

Egy kutya nagy felelősség,nem lenne az jó egyikőjüknek sem.

Mi úgy oldottuk meg,hogy a dédim és a mamám (aki a dédi lánya) összeköltöztek kis panelba mostmár.Mamám 64 éves,de egyébként tök fitt mind a kettő.Így dédi sincs egyedül.

Szerintem a rokonok sokat tehetnének az idősökért.

Én pl abszolút nem örülnék,ha idős valakim egyedül lakni,próbálnék arra törekedni inkább,hogy vagy összeköltözünk,vagy nem tudom,legyen a szomszédom ha más nem.:D

2013. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
85%
Inkább a kisebbséget kellene az udvaron, láncra verve tartani és moslékkal etetni (a börtönben) és nem az ártatlan kutyákat kínozni ezzel...
2013. okt. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

A sertegeteseket kikerem magamnak.

22 eve foglalkozok allatokkal hivatas-szerüen, ebböl 10 evig voltam kutyatenyesztö, menhelyesbent a hazban,lakasban laknak es minden nap kb. 20-30 euronyi finomsagot kapnak. Az egesz ezer negyzetmeteres kert a kutyak birodalma minalunk! Ha mi akarunk nyaron kiülni akkor nem a kertbe, hanem a hazunk elötti 5 negyzetmeteres teraszra ülünk, a kert csakis egyedül a kutyakat illeti meg.

Nem beszeltem se lancrol, se pedig moslekrol!

Eszem agaban sincs összeköltözni az öreg szüleimmel, mert örülök, hogy vegre elkerültem tölük (27 evig eltem velük, eleg volt)

En csak az idös embereket sajnalom, azokat, akik leeltek egy eletet munkaban, tisztessegben. Most pedig eletükre törnek a rablok.

2013. okt. 30. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!