Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti hogy magyaráznátok meg a...

Ti hogy magyaráznátok meg a gyermeketeknek, hogy a nagymama vele miért nem foglalkozik?

Figyelt kérdés
3 kb. egyidős unoka van. Az egyik unokával és a szüleivel együtt élnek. A másik lányának a kislány is minden szünetben náluk van. Ha mi kérjük, hogy vigyázzon a lányunkra, az a válasz, hogy nem tud, mert ott a másik kettő. Oldjuk meg! Nem vagyunk rossz viszonyban (még). Én már kezdek túllépni ezen, de a lányomat nagyon bántja. Szerencsére valójában soha nem voltunk rájuk szorulva, de a gyereknek hiányzik a nagyszülei törődése. Az én szüleim nem élnek sajnos.

2013. okt. 30. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha már nagyobbacska, akkor én ezt nem válaszolnám meg, hanem megmondanám neki, hogy kérdezze meg egyenesen a nagyanyját, hogy vele miért nem foglalkozik.

Egyébként megértelek, hogy rosszul esik. Nálunk szinte ugyanez a helyzet, csak még kicsi a gyerekünk. Ráadásul nálunk még azt sem mondható el, hogy az egyikkel azért van többet, mert együtt laknak. A többi unokájához napi szinten megy, a mi gyerekünk meg fel sem ismeri.

2013. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Mindig azt kell mondani amit a nagyszulo mond. Ha nem tud 3 gyerekre egyszerre vigyazni akkor azt, ha púp a hátán a kislány akkor azt. Remenykedjunk hogy a kedves nagymama nem lesz rászorulva az unokája joindulatára sose...
2013. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem is tudom, én megmondanám a gyereknek, hogy azért mert a nagyi idióta, de szerintem ezen nincs mit magyarázni. Én apám is a gyerekeimet nem is látta 6-20 éves koruk között, aztán kapott észbe, mikor megöregedett, hogy nem lesz, aki gondozza. Az én gyerekeim is csodálkoztak, hogy a semmiből lett egy nagyapjuk hirtelen, és nekik is rosszul esett, hogy addig nem foglalkozott velük, de mit csináljunk, vannak ilyen emberek. Az nem baj, hogy a gyereked hamar rájön, hogy nem egyformák az emberek.
2013. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már mondtuk neki, hogy nem tud 3 gyerekre vigyázni, mert ez volt egyszer a kifogás. De ez sem igaz, mert volt rá példa hogy bevállalt harmadiknak egy idegen gyereket.

Én elhiszem, hogy a két lányának segíteni akar, de a fiát miért nem segíti? És itt nem anyagi dolgokra gondolok.

2013. okt. 30. 15:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Ti mennyit vagytok ott, milyen gyakran mentek látogatóba?
2013. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is legyél őszinte a lányoddal az ő jelenlegi szintjén. Semmi értelme mindenféle hazugságokat kitalálni, mert úgyis rá fog jönni az igazságra, ha van egy kis esze. Vagyis ha most 6 éves, akkor természetesen elhisz bármit, de pár év múlva mit mondasz egy 10-12 éves gyereknek, ha már nem működik a bevált mese?

Szerintem ez olyan szitu, amikor nincs értelme a hazugságnak. Annyit érsz el vele, hogy nem most fog neki fájni, hanem mondjuk 3 év múlva. Lehet szépíteni azért a dolgon, hogy a másik unoka jobban rá van szorulva (anyagilag, vagy más okból) de én nem tartanám a hátam egy ilyen nagymamáért.

Ja és megkérdezném a kedves nagymamát, hogy szerinte mégis mit mondjak a gyereknek...

2013. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

12 éves a lányom.

Nagyon is érti, érzi a dolgokat. De mikor azt kérdezi, miért utál a mama? Csak azt tudom mondani nem utál, csak ő nem tudja kimutatni a szeretetét. Hozzáteszem a fiával sem viselkedik másként.


Ha mi nem keressük őket, ők nem jelentkeznek. Egyszer kipróbáltuk, nem hívtuk és nem mentünk hozzájuk. 3 hónap elteltével hívott anyósom, hogy miért nem telefonálunk :)

2013. okt. 30. 16:04
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Na de te sem vitted 3hónapig.Azt meg nem írtad mennyit szoktad előtte vinni.Nem alakult ki köztük olyan érzelmi kapcsolat.Nem ismerem anyosód de ezt te is elrontottad.Persze mehetett volna a mama is de nem ment helybe volt a másik unoka akivel napi szinten kapcsolata volt.Hát talán menjen a kislány sűrűbben,12éves nem kell ő rá már különösebben vigyázni.Csak nem mondják neki menj haza,talán a mama is magába néz...
2013. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az egyszeri alkalom volt. Valójában nem vigyázni kell rá, csak nem akart egyedül lenni. Azt értem, hogy az egyik unoka hozzánőtt, de ez akkor sem indok.

Tehát azt mondod én vagyok a hibás, mert nem viszem hozzájuk? Így is gondolhatod....

Csak akkor azt áruld el, ha ott vagyunk, akkor miért fontosabb a barátnő vagy a tévéműsor?

Mert lazán otthagy minket apósommal. Ebből nekem az következik, hogy egyáltalán nem érdekli mi van velünk.

2013. okt. 30. 17:47
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyik mamám velem sem foglalkozott, az elmúlt 23 évben 1x aludtam annál a mamámnál, mert muszáj volt.

Nekem anyuék megmondták kerek perec, hogy az unokatesóimat jobban szereti a mama, de ne szomorkodjak mert ők nagyon nagyon szeretnek.

A mamám nem érti, miért nem látogatom, miért nem keresem fel soha. Az a helyzet, hogy semmilyen kötődés nincs felé, nem tekintem mamának. Apukám anyja, kvázi egy idegen.

Röhej, hogy a kertszomszédok meg szomszédok többet törődtek velem, mint a saját öreganyám.

2013. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!