Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti hogy magyaráznátok meg a...

Ti hogy magyaráznátok meg a gyermeketeknek, hogy a nagymama vele miért nem foglalkozik?

Figyelt kérdés
3 kb. egyidős unoka van. Az egyik unokával és a szüleivel együtt élnek. A másik lányának a kislány is minden szünetben náluk van. Ha mi kérjük, hogy vigyázzon a lányunkra, az a válasz, hogy nem tud, mert ott a másik kettő. Oldjuk meg! Nem vagyunk rossz viszonyban (még). Én már kezdek túllépni ezen, de a lányomat nagyon bántja. Szerencsére valójában soha nem voltunk rájuk szorulva, de a gyereknek hiányzik a nagyszülei törődése. Az én szüleim nem élnek sajnos.

2013. okt. 30. 15:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Nálunk ugyanez a helyzet a szomszédok, barátok tekintetében.

2013. okt. 30. 21:04
 12/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha már 12 éves a nagylány én elküldeném a nagymamához és kérdezze meg ő a nagymamától ezt a kérdését. Hátha nem tud mit reagálni a nagymama és elgondolkodna. Ha meg nem akkor nyugodtan mondhatod a lánynak hogy ne is foglalkozzon vele.
2013. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Tudom, hogy régi, de nekem az a véleményem, hogy soha nem jó rosszat mondani a nagyszülőkre, (se szülőkre, sőt még ismerős barátokra sem, akiket szeret a gyerek), mert a saját önbecsülését csorbítjuk vele. A gyermek nem azt fogja gondolni, hogy a nagyiék olyanok amilyenek, hanem magát fogja okolni, így vagy úgy.

Nekem nagyon sokáig nem mondták meg, hogy a nagypapámnak, akit annyira szerettem mennyi egyébként igen rossz dolga volt a háttérben (amiket én eleve gyerekként nem láttam), csak felnőttként jöttem rá a dologra. És akkor kicsit rossz volt, de túlélhető. Ha mindezt gyerekként tudtam volna meg, 100% azt gondoltam volna, hogy a papa miattam ilyen.

És ez nem személyiség kérdése, hanem gyermekkori sajátosság.

2015. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!