Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy beszélhetném rá most már...

Hogy beszélhetném rá most már tényleg a nagyit, hogy ne főzzön?

Figyelt kérdés

Még amikor kisebb voltam rákaptam, hogy a nagyinál ebédeljek. Suli után is hozzámentem, mert valahogy az ő főztje mindig finomabb volt. A szüleim is rákaptak és azóta mindig a nagyinál ebédelünk. Engem jó ideje nagyon zavar már ez. Hétvégente átjárok hozzá délelőtt segíteni, olyankor mondom neki, hogy ne főzzél már, ott van anya, csinálja meg. Mert, ha rákényszerül, megcsinálja. Oké, hogy most műtötték a nyakára, de már 90%ban jól van és ma is sütögetett...tiszta szar érzés. Oké, hogy finom a nagyi főztje, de...Úgy érzem, egy kicsit az én hibám is, mert ugyan megeszem, amit anyu főz, de nem olyan jó, mint a nagyié. A nagyi minden tekintetben jobb: nagyon szépen takarít, nagyon finomakat főz-süt, jól tud gazdálkodni a pénzzel stb.

20/l


2014. márc. 15. 20:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a főzés is egy indok, hogy a nagyi maga köré gyűjtse a családot. Meg aztán így fontosnak is érzi magát.

A saját mamámon láttam, hogy mikor anyuékhoz költözött, milyen rosszul érezte magát, mert anyu semmit nem engedett neki, hogy megcsináljon. Szegény szerintem már teljesen feleslegesnek érzi magát. Egyszer ott voltam és nekiálltam meggyet magozni, aztán jött a mama is,hogy segítsen. Jól elvoltunk, és látszott, hogy örül, hogy csinálhat valami hasznosat. Persze anyu ezt nem érti meg, és a végén azt hallgattam, hogy minek kellett a mamát dolgoztatni, amikor már gyenge, nem bírja a munkát...stb.

2014. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Egy nagyinak is kell mozogni, ezért csinálja a házimunkát meg ezért fôz, mert túlteng benne az energia. Az én nagyim még kertészkedik is egy 300m2-es területen, a nagybácsim néha szokott segíteni a locsolásban. De egészséges mint a makk és ô élvezi. Ô olyan, hogy kb. 5 percig képes ülni, utána feláll és valamit csinálnia kell. Ha nagyon nincs munkája, leül velünk társasozni :) Szerintem hagyd rá, és ha nagyon ki akar esni a fakanál a kezébôl, akkor ültesd le egy picit ^^
2014. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
utolsó vagyok; bocsi elírtam: 3000m2
2014. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!