Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Alkoholosta nagypapa, férj....

Alkoholosta nagypapa, férj. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Az unoka vagyok, és papám velem mindog kedves, amikor iszik (márpedig FOLYTON iszik, telefonban is hallani, hogy részeg), de tudom, hogy csak azért, mert ritkán lát. Van viszont egy majdnem magatehetetlen nagyanyám, aki egy baleset miatt húsz éve tolószékbe került. Borzasztó, ahogy a papa vele bánik. Gyakorlatilag hozzávágja az ételt, kiabál vele minden kis hülyeségért, abból is elege van, ha a mamát meg kell mosdatnia. Nem volt mindig ilyen. És ha így bánik vele, mikor ott vagyunk, hogy bánhat vele, mikor senki nem látja?!

Mikor próbáltam vele beszélni, azt mondta, ne üssem az orrom a felnőttek dolgába. Értem én, hogy az ő szemében mindig kislány maradok, de ez egyértelműen csak lerázás!

Anyukámmal összevesztek, szóval ő se csinál semmit.

Mit lehetne tenni?


2014. aug. 4. 18:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mama nem mehetne otthonba? Ez esetben talán indokolt lenne és nem biztos, hogy az ezer éves várólistát ki kéne várni. Hogy papa iszik, azon meg csak ő tud változtatni, és ha nem akar hát.......
2014. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
És rá lehet valahogy venni, hogy beismerje? Én vagyok a legidősebb unokája (20 vagyok), a kicsiket már nem is viszik hozzájuk emiatt.
2014. aug. 4. 19:26
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Ma 18:36, tényleg? és most sajnáljam a nagyanyád amiért önszántából vállalta és a kérdező nagyapját mert " jogosan" alkoholista és bünteti a tehetetlent? Akkor én most nekiállok családokat írtani, mert nekem nem volt rendes apám meg anyám jó?

Eszetlen.

2014. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A nagypapa megtehette volna, hogy lelép és küld egy gondozónőt, meg segít neki messziről, ha már nincs elég lelki ereje hozzá. De ennek semmi értelme, hogy iszik és hozzá vágja a kaját, meg gyakorlatilag BÁNTALMAZ egy magatehetetlen embert! Akkor már inkább jobb lenne akár egyedül is és korrektebb lenne a nagypapa részéről is otthagyni ezt az egészet. Ráadásul még el is küldte a gondozókat, akik levennék a válláról a terhet...csöppet se felnőtt viselkedés. Kicsit se tudom megérteni. Én nem is értem, miért nem jelented fel? Mást szerintem nem nagyon lehet vele csinálni, mert ahogy olvaslak, szerintem képtelen józan, normális döntéseket hozni és jelenleg többet árt, mint használ.
2014. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mondd meg a nagyapádnak, hogy vigye otthonba a nagyit, vagy vegyen fel gondozónőt, külónben feljelented bántalmazásért.
2014. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

18:36-kor író! mekkora bolond vagy! most komaolyan nem érdekel senkit a problémád, már nehony még sajnáltasd is magad! most a kérdezőről van szó, mert szegény meg várja a válaszokat, te meg a saját életedről sajnálkozol!!!!

Normális vagy?? Szerintem kérdező szólj a rendőrségnek, vagy kérdezz meg psziholóust, hogy mit gondol, éshogy mit tehetnél.

2014. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!