Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van az élettársammal egy...

Almababa2 kérdése:

Van az élettársammal egy 1.5éves közös gyermekünk! A nagyszülők vidéken laknak és több pitbullt is tartanak, ebből 2a lakásban! Nagyon féltem a kicsit és nem tudom hogy nekem kötelességem kivinni hozzájuk? Persze ők váltig állítják hogy nem lesz baj.

Figyelt kérdés
De már +2 be van zárva emellett mert megülik egymást plusz még egy másik fajta kötélen mert azzal is összeugranak!
2014. okt. 23. 15:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

Minden halálos kutyatámadás gazdája így kezdi a védekezést:


"Nem értem, eddig sosem bántottak senkit..."


Gyereket és kutyát egyedül kettesben SOHA! Amúgy nincs bajom a kutyákkal, vinném is őket a nagyihoz, de sosem hagynám őket a kutyákkal felügyelet nélkül.

2014. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

A pitbullal nincs semmi gond, cukorfalat kutyák, de kutyák. Nem igazán lehet tudni, hogy hogy fognak reagálni egy idegen gyerekre. Általában akkor támadnak gyerekre, ha a falkán belüli státuszukat érzik fenyegetve.


Mivel ezek az állatok nem a te kutyáid, nem te vagy nekik az alfa, én nem szívesen engedném egy térbe egy másfél éves gyerekkel őket, felügyelet nélkül. De ez minden más, a gyereknél nagyobb termetű kutyára vonatkozik, nem csak a pitbullra.


Viszont attól még meg lehet látogatni a nagyszülőket, és a gyereket is "be lehet mutatni" a kutyáknak. Ha elfogadják falkatagnak, nem fogják bántani.

2014. okt. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés szempontjából a kutyák fajtája abszolút irreleváns. A normálisan nevelt bármilyen fajta kutyához oda lehet engedni a kisgyereket, mert nem fogja bántani.

A probléma ott van, hogy "már +2 be van zárva emellett mert megülik egymást plusz még egy másik fajta kötélen mert azzal is összeugranak". Ez nem a normálisan nevelt kutya ismérve. De hangsúlyozom, hogy ez esetben sem a kutya a hibás, hanem a kedves nagyszülők, mert túlvállalták magukat és nem tudnak a kutyával foglalkozni vagy simán csak nem akarnak.


A megoldás az, hogy felnőtt ember módjára leültök megbeszélni a nagyszülőkkel, hogy amikor ott vagytok elzárják a kutyákat, amíg nincsenek megnevelve. Ha ez nem megy menjenek a nagyszülők unokázni.

2014. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%

Csak erős idegzetű nézze meg ezt a képet egy pitbullról!!!


[link]

2014. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
14%
Emberek közé se vidd, kérdező, mert vannak köztük gyilkosok.
2014. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%

A SAJÁT pitbullommal bármikor egyedül merem hagyni a gyerekeket, MÁSnak még a csivavájával sem!

Nem a kutya fajtáján van a hangsúly, hanem a viselkedésén. Amelyik jámbor és a lakásban van tartva, azzal nincs baj, de ha ugyanabban a házban ugyanazoknak a gazdáknak van pár láncon tartott agresszív kutyájuk, akkor azért elgondolkodnék rajta, hogy mi folyik itt.

Mindenesetre ne hagyd ott a gyerekeket, ha átviszed őket, legyél te is ott, nem a kutyáktól kell félni hanem a nagyszülőktől, hogy ha esetleg baj van, vajon észreveszik-e és intézkednek-e.

2014. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

a saját kutyámtól nem féltenék gyereket, mert ő normális, kiegyensúlyozott, barátságos kutya. (mellesleg felügyelet nélkül vele se hagynék gyereket, hiszen ha mondjuk teszem azt a gyerek kitartóan próbálja meglovagolni/szőrét kitépni/szemét kinyomni szerencsétlen kutyának akkor az természetesen egy idő után minimum rámordul, és hiányzik a frásznak a riadalom meg a sírás)

agresszió miatt kötélen tartott kutyák közelébe viszont soha nem vinném. kit érdekel, hogy a gazdája annyira hozzá nem értő, idióta, hogy azt hiszi így normális, és ő "megnevelte" a cukimuki "sosebántanasenkit" kutyiját? ha látom, hogy ez nem igaz, nem fog érdekelni hogy mit beszél, mit akar, vagy min sértődik meg. jöjjön ő ha látni akar.

2014. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem teljesen jogosan félted a másfél éves gyerekedet. Én biztos, hogy nem engedném, hogy a gyerekem - akár másfél évesen, akár később - ilyen kutyák között legyen egy lakásban, felügyelettel sem, függetlenül attól, hogy a gazdái mit mondanak.


Sokra menne vele, hogy ott a kedves nagyi is vele egy légtérben, ha a kicsi mondjuk egy rossz mozdulattal, akaratlanul fájdalmat okoz a kutyának, vagy bármi másra -akár egy hangos sírásra, visításra, vagy bármi váratlan ingerre kiszámíthatatlanul reagál a kutya, és mondjuk belemar az arcába, vagy bárhova máshova.


Őszintén szólva nagyon megdöbbentem némelyik hozzászóláson, és iszonyú felelőtlennek tartom azokat, akik így látatlanul kijelentik, hogy nincs ebben kockázat, anélkül, hogy bármit tudnának a konkrét kutyákről, arról, hogy milyen idegrendszerűek, és hogy vannak nevelve.


Könnyű úgy tanácsot adni, hogy az esetleges tragikus következményeket nem mi viseljük.


Nem szívesen linkelnék be online újságcikkeket és híradó részleteket olyan esetekről, amikor a szülők, nagyszülők saját kutyája támadt rá gyerekre, súlyos, maradandó sérüléseket okozva, vagy éppen amikor egy pitbull a saját felnőtt gazdájára támadt rá úgy, hogy a nő karját amputálni kellett, hogy ennél durvábbakat inkább ne is írjak.


Abszolút igazat adok annak a hozzászólónak, aki leírta, hogy:


"Minden halálos kutyatámadás gazdája így kezdi a védekezést:


"Nem értem, eddig sosem bántottak senkit..."


Nagyon szeretem a kutyákat, német juhászok mellett nőttem fel, és fiatal felnőttként volt egy olyan német juhász kutyám, aki nemcsak rendkívül tanulékony és jólnevelt kutya volt (másfél év kutyaiskolai kiképzés után nagyon komoly összeget ajánlott érte a rendőrség, mert szerintük nagyon jó rendőrkutya lehetett volna belőle), hanem nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott idegrendszerű is.


Tűzbe tettem volna érte a kezem, hogy soha, semmilyen körülmények között nem bántott volna egy idegen kisgyereket sem, mégsem engedtem volna egy másfél évest a közelébe.


Van bennem annyi felelősségtudat, hogy felfogjam, hogy akármilyen intelligens, egy kutya, nem ember, és nem tudom 100%-ban kizárni, hogy egy számára teljesen váratlan helyzetben nem reagálna-e úgy, hogy annak sérülés lenne a következménye.


Lehet, hogy van, akinek elég a 99 %-os biztonság, vagy a 99,9 %, vagy a 99,999 %. Nekem nem lenne az, ha egy kisgyerek testi épségéről, rosszabb esetben akár az életéről lenne szó.


Szerintem százszor inkább legyél feleslegesen óvatos, minthogy egy szerencsétlen baleset után egy életen át próbáld feldolgozni, hogy egy rossz döntéseddel te sodortad veszélybe a saját gyerekedet.

2014. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
13%

Az Egyesült Államokban jelenleg 447 olyan nyilvántartott eset van, amikor pitbull támadás követelt halálos áldozatot.


1980-tól mostanáig 184 gyerek veszítette így az életetét.



[link]


[link]

2014. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

18# elárulom egy 1,5 éves gyerek semmilyen formában nem képes fizikai fájdalmat okozni egy pitbullnak.

17# vagyok, nem tudom miért pontoztatok le, kutyakiképző és kétgyerekes szülő vagyok, csak képben vagyok már a témával.

2014. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!