Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagyszüleimnek,...

Igaza van a nagyszüleimnek, hogy túlságosan felnőttes a viselkedésem?

Figyelt kérdés
Tizenhárom éves vagyok, ebben a tanévben kezdtem meg a tanulmányaimat a hatosztályos gimnáziumban. Eddigi eredményeim nagyon jók (félévkor 4, 78, ha jól sikerül a matematika dolgozatom (min. 4) akkor az év végi átlagom elérheti a 4, 9 -et). Kicsi korom óta vonzott a természet, itt a gimnáziumban is a fizika, kémia és biológia amik nagyon érdekelnek. Ha eljutok az érettségiig ezekből a tantárgyakból szeretnék majd emelt szinten érettségizni, mivel szeretnék majd orvos, vagy vegyészmérnök lenni és úgy hallottam, hogy ezekből a tantárgyakból emelt szintű érettségi szükséges. De a nagyszüleim szerint ezek túlságosan felnőttes tervek egy fiatal alig tizenhárom éves kislánynak, szerintük inkább még gyerekesebb dolgokkal kellene foglalkoznom.

2015. jún. 2. 14:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon jól gondolkodol, a helyedben orvosnak mennék..

már alapiskolás korom óta én is orvos szeretnék lenni, most vagyok harmadéves.

Ne add fel, nehéz lesz, de ráérsz még a felvételin gorcsolni.

élvezd ki a szabadidodet, a gimnáziumot, mert az az ido már nem fog visszajonni.. =)

sok sikert =)

2015. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. jún. 7. 18:48
 23/24 anonim válasza:
0%
Szerintem is igaza van a szüleidnek, mert szüleid homoszexuálisok
2015. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, hogy vannak terveid, mert a gimisek 90%-a csak "talán" vagy "lehet" hogy lenni akar valami, amúgy meg fogalma sincs és érettségi előtt kezd pánikolni.

Még bőven változtathatsz a terveden, lehetsz mikrobiológus, gyógyszerész, állatorvos, de akár festőművész vagy régész is. Lehet útközben változtatni, az emelt óraszámú tárgyakat fel lehet venni később, ha más terved lenne (nálunk 11.-ben lehetett).

Ezek mellett természetesen lehetsz még bőven gyerek, de valljuk be, az mamád első kérdése ha találkoztok, nagy valószínűséggel az, hogy "hogy megy a suli?". Ez tölti ki a gyerekek idejének nagy részét és meghatározza, hogy mit csinálnak a hátralévő életükben. Szóval nem korai ezen gondolkozni.

2015. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!