Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagymamámnak,...

Igaza van a nagymamámnak, tényleg lusta vagyok dolgozni?

Figyelt kérdés
Tavaly szakmunkásvizsgáztat, most érettségire járok, jövőre fogok érettségizni. Anyáékkal azt beszéltük, hogy ha úgymond jól fog sikerülni az érettségim, akkor megpróbálnék továbbmenni és elvégezni egy felsőfokú szakképesítést. De a nagyszüleim szerint így is nagyon sokat élősködtem már anya és apa nyakán és nem azért dolgoznak, hogy én a nehezen megkeresett pénzüket elherdáljam. Csak a lustaság beszél belőlem azért akarok tanulni. Meg hogy nem ilyenkor (20 éves leszek pont amikor érettségizek) kell tanulni, hanem gyerekkorban kellett volna elkezdeni.

2015. aug. 24. 06:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Abból, amit írtál, semmi sem utal arra, hogy lusta lennél, bár ettől ugye még lehetsz (vagy lehettél) az. Tanulj! A nagyszüleidnek nyilván nem volt lehetőségük tanulni, gondolom, egész fiatalon el kellett menniük dolgozni, és nekik az a természetes, ezért vélekednek így. Ne vedd a szívedre!
2015. aug. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Régen 20 évesen családot alapítottak az emberek. Ő ebből indul ki. Ez más világ. A te életed. Tanulj, amíg teheted. (Bár megjegyzem, a suli nem zárja ki a munkát.)
2015. aug. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

Diákmunkát, gyakorlatot nyugodtan vállalj az egyetem mellett (sőt, akkor jársz a legjobban, ha megteszed - sokkal jobban néz ki az önéletrajz 1-2 év gyakorlattal és szakmai tapasztalattal) - de hacsak nem valami noname értelmetlen szakra akarsz menni, akkor tanulj. Tanulással mindig jobban jársz.


A nagyszüleid véleményével meg ne foglalkozz, ma totálisan más világ van, nem az a lényeg, hogy legyen egy kb semmit nem éri szakmunkás bizonyítványod...

2015. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem a nagyszüleid, hanem a szüleid véleménye a fontos, mert ők tartanak el, és finanszírozzák a tanulmányaidat.

Amúgy én 25 éves koromig csak tanultam, és a legtöbb ismerősöm is.

2015. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem diplomára, hanem ilyen felsőfokú szakot szeretnék elvégezni. Olyan szociális munkás ifjúság védelem szakot.
2015. aug. 24. 08:07
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
A nagyszüeid gondolom borzasztóan ráérenek... Jó, kicsit később érettségizel és hozod be magad a tanulásban, de mire végzel a felsőfokú szakképzésel, időben tö kott leszel, mint akik BsC-t csinálnak. Sajnos ilyen a mai világ, legalább 22-23 éves koráig az embernek tnaulnia kell valami alap felsőfokú papírért és akkor még hol az msc vagy akár a doktori.. Diákmunkázz mellette, végezd el minél hamabb a sulit és kész, nem kell adni a véleményükre. Az ő idejükben már 16-18 évesen elmentek az emberek dolgozni fejben még itt megragadhattak.
2015. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%
Szegény nagyi, leragadt a múltban.
2015. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy lusta. De érettségi után valami olyan szakmát válassz, amiből meg is tudsz majd élni. Még a diplomás szociális munkások is nevetséges fizetésért dolgoznak.
2015. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
A sulit én levelezőn gondoltam, munka mellett az érettségit is úgy akartam, csak a szüleim mondták, hogy legyen inkább nappalin, mert ott csak könnyebb.
2015. aug. 24. 18:04
 10/29 anonim ***** válasza:
36%

"nagyon sokat élősködtem már anya és apa nyakán és nem azért dolgoznak, hogy én a nehezen megkeresett pénzüket elherdáljam"


Tényleg ezt mondta neked egy NYUGDÍJAS?!

Egy NYUGDÍJAS??!!

Istenem, de szívesen elbeszélgetnék a drága jó nagymamáddal. Hogy én milyen sokat köszönhetek az ő geneációjának...

2015. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!